Kinga Duda, Andrzej Duda
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
O TYM JEST GŁOŚNO

Tyle zarabia Kinga Duda w pierwszej pracy. Kwota robi wrażenie

Jest zdecydowanie wyższa niż średnia krajowa...

Konrad Szczęsny 17 listopada 2019 14:54
Kinga Duda, Andrzej Duda
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Konsekwentnie trzyma się z daleka od show-biznesu i skupia na własnym rozwoju. W minionym tygodniu media obiegła wiadomość, że Kinga Duda rozpoczęła pracę w jednej z najbardziej prestiżowych kancelarii prawniczych w Warszawie, Maruta Wachta. Teraz jeden z tabloidów wyliczył, ile wynosi pierwsza pensja córki prezydenta Andrzeja Dudy. Ta kwota robi ogromne wrażenie!

Ile zarabia Kinga Duda w pierwszej pracy?

Według rankingu Rzeczpospolitej kancelaria, w której zatrudniono Kingę Dudę, znajduje się na szczycie zestawienia najlepszych w Polsce! Nic dziwnego, że proponowane tam zarobki, nawet na początku prawniczej kariery, są wysokie.

Córka pary prezydenckiej zatrudniona została jako „młodszy prawnik”. Jak przekonuje Super Express, osoby na tym stanowisku mogą liczyć na pensję równą siedmiu tysiącom złotych. Przyznać trzeba, że kwota robi duże wrażenie i wynosi znacznie więcej niż średnia krajowa... 24-latce zapewniła natomiast dobry start w dorosłość.

Tabloid poprosił o ocenę CV Kingu Dudy jedną z uznanych nad Wisłą headhunterek. Natalia Bogdan nie szczędziła ciepłych słów pod adresem córki prezydenta. 

„Jest imponujące, mimo młodego wieku. Widać, że już na studiach dbała o to, żeby zdobywać nie tylko wiedzę, ale także doświadczenie. Odbyła już pięć staży – pierwszy rozpoczęła jeszcze przed studiami”, zauważa.

Gdzie pracuje Kinga Duda? Jakie studia skończyła?

Córka prezydenta Andrzeja Dudy jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jak wynikało z podawanych informacji, była pilną studentką i w rankingach wyników w nauce plasowała się na czołowych pozycjach. Swoje umiejętności kształciła także na licznych stażach: ma ich na koncie aż pięć, w tym ten w Parlamencie Europejskim. Biegle posługuje się językiem angielskim, specjalizuje się w prawie amerykańskim (ukończyła z powodzeniem kurs prawa amerykańskiego na Katolickim Uniwersytecie Ameryki w Waszyngtonie) i prawdopodobnie planuje w przyszłości karierę w jednej z kancelarii za oceanem.

Obecnie jest zatrudniona w kancelarii Maruta Wachta w Warszawie, miejscu uważanym za prestiżowe i zapewniające młodym prawnikom zdobycie cennego doświadczenia, które stanowi świetną podstawę pod dalszy rozwój kariery.

Para prezydencka z pewnością jest dumna ze zdolnej córki!  

Kinga Duda w pierwszej pracy zarabia około 7 tysięcy złotych:

Kinga Duda, córka Andrzeja Dudy, córka Agaty Dudy, córki polskich prezydentów
Fot. East News

Córka pary prezydenckiej jest zatrudniona w kancelarii prawniczej Maruta Wachta w Warszawie:

Kinga Duda
Fot. East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.