Jurek Owsiak z córką Olą, VIVA! sierpień 2009
Fot. Rafał Milach / AF Photo
O NICH SIĘ MÓWI

Trzymają się z dala od mediów, nie udzielają się publicznie. Kim są córki Jurka Owsiaka?

Na co dzień pomaga dzieciom, ale sam też jest ojcem

Gabriela Czernecka 29 stycznia 2021 15:44
Jurek Owsiak z córką Olą, VIVA! sierpień 2009
Fot. Rafał Milach / AF Photo

Kim są córki Jurka Owsiaka? Jakim ojcem jest Jurek Owsiak? Wielokrotnie wywiadach opowiada o ogromnym wkładzie żony, Lidii Niedźwieckiej-Owsiak w działanie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mówi wprost, że bez niej nie grałaby tak długo, ale rzadko opowiada o córkach - 42-letniej Aleksandrze i 32-letniej Ewie. Trzymają się z dala od mediów, nie udzielają publicznie. Jak dziś wygląda ich życie? 

Jurek Owsiak jako ojciec

Charyzmatyczny twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na co dzień pomaga milionom dzieci, ale sam też jest rodzicem. Po raz pierwszy Jurek Owsiak został ojcem mając 26 lat. Na świat przyszła pierwsza córka, Aleksandra. „Chyba nie do końca zdawałem sobie sprawę, że kobieta po porodzie potrzebuje psychicznego wsparcia. Nie szalałem jakoś specjalnie, ale – jak wielu mężczyznom – wydawało mi się, że jeśli przy dziecku jest mama i babcia, znaczy wszystko załatwione. Dziesięć lat później przyszła na świat nasza druga córka. Ewa to już było bardzo mocne przytulanie. O wiele większe niż u Oli. Bardziej wiedziałem, o co w ojcostwie chodzi. Ochłonąłem”, mówił w wywiadzie dla magazynu VIVA! w 2009 roku.

Jurek Owsiak na zdjęciu z córką Olą w 2009 roku

Córka Jurka Owsiaka: Aleksandra
Fot. Rafał Milach / AF Photo

Kilka lat później na świat przyszła druga córka Jurka Owsiaka. Ewa urodziła się jednak przed terminem, była wcześniakiem, a jej stan był niepokojący: „Lekarze bez owijania w bawełnę powiedzieli, żebyśmy sobie nie robili nadziei. Co wtedy czują matka i ojciec? Odpowiedz sobie sama. Dzień w dzień przyjeżdżaliśmy na oddział. Dzidzia ściągała pokarm. Jak się źle czuła, ja go zawoziłem. Raz wchodzimy, a Ewy w tym inkubatorze nie ma. Pamiętam to uczucie. Strach nas obleciał. Na szczęście okazało się, że zabrali ją gdzieś tylko na chwilę. Nie stało się to najgorsze. I Ewa w końcu wyszła ze szpitala”, mówił w rozmowie z Moniką Kotowską dla magazynu VIVA!.

Jurek Owsiak z córką Ewą
Fot. AKPA

Kim są córki Jurka Owsiaka - Aleksandra i Ewa?

Jurek Owsiak przyznał w jednym z wywiadów, że jego córki nie wdały się w niego. Były dobrymi uczennicami, nie sprawiały kłopotów, choć zdarzały im się okresy buntu. Co ciekawe, rozwiązywanie konfliktów i kłótni zwykle stawało właśnie po stronie... Jurka Owsiaka: „Może nie do końca jest tak, że pada dosłowne "przepraszam", raczej powstaje napięcie, zapada cisza na jakiś czas. A potem dzwoni telefon w związku ze sprawami zawodowymi i z: Co u Ciebie? Faktycznie, to Jurek raczej dzwoni pierwszy. No, chyba że się w firmie "pali". Wtedy ten ruch należy do mnie. A "opi**dol" - cóż, zawsze mnie bawi stwierdzenie, że zodiakalne wagi są wyważone. Jurek nie ma nic wspólnego z wyważeniem, zwykle długo nie reaguje, nawet jeśli coś go drażni, aż w końcu wybucha "za wszystko". Wtedy jest jak wulkan. Średnio mi odpowiada, ale staram się zrozumieć”, przyznała Aleksandra, starsza córka Jurka Owsiaka.

Jak przyznaje twórca WOŚP, córki były wychowywane według pewnych zasad, ale przede wszystkim, darzone były ogromną dozą zaufania: „Sami z Dzidzią mówiliśmy dziewczynom: „Jak masz po nocy wracać, to lepiej zostań tam, gdzie jesteś, bo wędrowanie po nocy jest niebezpieczne”. Jak miałem obawy o narkotyki, rozmawialiśmy o tym. „Ola, czy na tych prywatkach pojawiają się jakieś świństwa?”, pytałem. „Tak, ale ja tego nie biorę”, miała odwagę przyznać”, wspominał Jurek Owsiak. 

Co dziś robią córki Jurka Owsiaka?

„Nasze relacje zawsze były dobre. Nie zakładałem, że jak tylko gdzieś same wyjadą, to sobie poleją z kolegami wino, bo się urwały ze smyczy. Nigdy nas nie zawiodły. Coraz mniej między nami konfliktów, bo się nie napinamy”, dodaje twórca WOŚP. Córki Jurka Owsiaka dziś świetnie radzą sobie w dorosłym życiu.

Ola studiowała w Stanach Zjednoczonych, skończyła szkołę telewizyjną w Chicago. W Polsce studiowała polonistykę. Jeszcze do niedawna wspierała ojca w organizacji WOŚP, ale później skupiła się na własnym biznesie. Zajęła się branżą fitness i dziś pracuje jako trenerka. Spełnia się także w roli mamy. Ma dwie córki - Maję i Zuzię. Młodsza córka Jurka Owsiaka, 32-letnia Ewa uczyła się w Londynie. Dwa lata temu wróciła do kraju i pracuje w Instytucie Chopina.

Ola Owsiak
Fot. Rafał Milach/AF Photo

Córki Owsiaka, jak przyznał sam twórca WOŚP, od mediów trzymają się z daleka i co ciekawe, rzadko przyznają nawet, że to właśnie on jest ich ojcem. Nie chcą, by ktoś posądził je o to, że czegoś nie dokonały same: „Kiedy nie ma potrzeby, nie mówię o tym, ale też paranoicznie nie ukrywam. Pracuję, gdzie pracuję, i z czystym sumieniem mówię, że robię to uczciwie”, mówiła Ola Owsiak w wywiadzie dla magazynu VIVA! w 2009 roku.

Choć rzadko pokaują się razem publicznie, to Jurek Owsiak zawsze może liczyć na swoje córki. I ze wzajemnością. Jak przyznał kiedyś, dzięki zaufaniu i szczerości do dziś mają ze sobą świetny kontakt, zawsze są przy nim i mocno wspierają jego charytatywne inicjatywy.  

Jurek Owsiak córka Ewa
Fot. AKPA

Jurek Owsiak, Ola Owsiak,
Fot. Rafał Milach/AF Photo

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.