Jerzy Owsiak, VIVA! 2015 grudzien
Fot. BARTEK WIECZOREK/LAF AM
O NICH SIĘ MÓWI

Trzymają się z dala od mediów, od zawsze wspierają tatę. Kim są córki Jurka Owsiaka?

Założyciel WOŚP-u obchodzi dziś okrągłe urodziny

Gabriela Czernecka 6 października 2023 14:50
Jerzy Owsiak, VIVA! 2015 grudzien
Fot. BARTEK WIECZOREK/LAF AM

Założyciel fundacji WOŚP w każdej sytuacji może liczyć na wsparcie najbliższych. Wielokrotnie w wywiadach opowiadał o ogromnym wkładzie żony, Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak, w działanie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mówi wprost, że bez niej nie grałaby tak długo. Znaczeni rzadziej Jurek Owsiak opowiada o córkach. 44-letniej Aleksandrze i o 10 lat młodszej Ewie. Obie na co dzień trzymają się z dala od mediów. Ale jaka relacja łączy je z ojcem?

Jurek Owsiak — kim są jego córki?

Charyzmatyczny twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na co dzień pomaga milionom dzieci, ale sam też jest rodzicem. Po raz pierwszy Jurek Owsiak został ojcem, mając 26 lat. Na świat przyszła pierwsza córka, Aleksandra. 

„Chyba nie do końca zdawałem sobie sprawę, że kobieta po porodzie potrzebuje psychicznego wsparcia. Nie szalałem jakoś specjalnie, ale – jak wielu mężczyznom – wydawało mi się, że jeśli przy dziecku jest mama i babcia, znaczy wszystko załatwione. Dziesięć lat później przyszła na świat nasza druga córka. Ewa to już było bardzo mocne przytulanie. O wiele większe niż u Oli. Bardziej wiedziałem, o co w ojcostwie chodzi. Ochłonąłem”, mówił w wywiadzie dla magazynu VIVA! w 2009 roku.

Jurek Owsiak na zdjęciu z córką Olą w 2009 roku

Jurek Owsiak z córką Olą, VIVA! sierpień 2009
Fot. Rafał Milach / AF Photo

Córka Jurka Owsiaka: Aleksandra
Fot. Rafał Milach / AF Photo
Kilka lat później na świat przyszła druga córka Jurka Owsiaka. Ewa urodziła się jednak przed terminem, była wcześniakiem, a jej stan był niepokojący: „Lekarze bez owijania w bawełnę powiedzieli, żebyśmy sobie nie robili nadziei. Co wtedy czują matka i ojciec? Odpowiedz sobie sama. Dzień w dzień przyjeżdżaliśmy na oddział. Dzidzia ściągała pokarm. Jak się źle czuła, ja go zawoziłem. Raz wchodzimy, a Ewy w tym inkubatorze nie ma. Pamiętam to uczucie. Strach nas obleciał. Na szczęście okazało się, że zabrali ją gdzieś tylko na chwilę. Nie stało się to najgorsze. I Ewa w końcu wyszła ze szpitala”, mówił w rozmowie z Moniką Kotowską dla magazynu VIVA!.

Czytaj także: Jurek Owsiak i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak od lat tworzą zgrany duet. Oto historia ich miłości!

Jerzy Owsiak z córką, laureat „Sztandaru Młodych”, 1992 rok
Fot. GRAZYNA WOJCIK/East News
Jerzy Owsiak z córką, laureat „Sztandaru Młodych”, 1992 rok

Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiecka-Owsiak, Ewa Owsiak, premiera kalendarza Tomasza Gudzowatego, Warszawa, 19.12.2005 rok
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, Ewa Owsiak, premiera kalendarza Tomasza Gudzowatego, Warszawa, 19.12.2005 rok

Jerzy Owsiak, Ewa Owsiak, premiera płyty „Pan Yapa i Magiczna Załoga”, 25.07.2002 rok
Fot. Prończyk/AKPA

Jerzy Owsiak, Ewa Owsiak, premiera płyty „Pan Yapa i Magiczna Załoga”, 25.07.2002 rok

Jerzy Owsiak, Aleksandra Owsiak, KONFERENCJA: WORLD FAMILY SUMMIT +3, Warszawa, 26.11.2007 rok
Fot. Bartosz KRUPA/East News
Jerzy Owsiak, Aleksandra Owsiak, KONFERENCJA: WORLD FAMILY SUMMIT +3, Warszawa, 26.11.2007 rok

Jurek Owsiak z córką Ewą
Fot. AKPA

Aleksandra i Ewa Owsiak o tacie

Jurek Owsiak przyznał w jednym z wywiadów, że jego córki nie wdały się w niego. Były dobrymi uczennicami, nie sprawiały kłopotów, choć zdarzały im się okresy buntu. Co ciekawe, rozwiązywanie konfliktów i kłótni zwykle stawało właśnie po stronie... Jurka Owsiaka: „Może nie do końca jest tak, że pada dosłowne "przepraszam", raczej powstaje napięcie, zapada cisza na jakiś czas. A potem dzwoni telefon w związku ze sprawami zawodowymi i z: Co u Ciebie? Faktycznie, to Jurek raczej dzwoni pierwszy. No, chyba że się w firmie "pali". Wtedy ten ruch należy do mnie. A "opi**dol" - cóż, zawsze mnie bawi stwierdzenie, że zodiakalne wagi są wyważone. Jurek nie ma nic wspólnego z wyważeniem, zwykle długo nie reaguje, nawet jeśli coś go drażni, aż w końcu wybucha "za wszystko". Wtedy jest jak wulkan. Średnio mi odpowiada, ale staram się zrozumieć”, przyznawała Aleksandra, starsza córka Jurka Owsiaka.

Jak przyznaje twórca WOŚP, córki były wychowywane według pewnych zasad, ale przede wszystkim, darzone były ogromną dozą zaufania: „Sami z Dzidzią mówiliśmy dziewczynom: „Jak masz po nocy wracać, to lepiej zostań tam, gdzie jesteś, bo wędrowanie po nocy jest niebezpieczne”. Jak miałem obawy o narkotyki, rozmawialiśmy o tym. „Ola, czy na tych prywatkach pojawiają się jakieś świństwa?”, pytałem. „Tak, ale ja tego nie biorę”, miała odwagę przyznać”, wspominał Jurek Owsiak. 

Czytaj także: Żona wybaczyła mu zdradę i wspierała w chorobie. Adam Ferency od lat jest w związku z Małgorzatą Dziewulską

Jurek Owsiak z żoną i córką, premiera filmu Zielona Granica, 2023 wrzesień

Jurek Owsiak z żoną i córką, premiera filmu Zielona Granica, 2023 wrzesień
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Co dziś robią córki Jurka Owsiaka?

Bliski kontakt, zaufanie i szczerość w czasie dorastania dzieci i w tym przypadku zaprocentowało. „Nasze relacje zawsze były dobre. Nie zakładałem, że jak tylko gdzieś same wyjadą, to sobie poleją z kolegami wino, bo się urwały ze smyczy. Nigdy nas nie zawiodły. Coraz mniej między nami konfliktów, bo się nie napinamy”, dodaje twórca WOŚP. Córki Jurka Owsiaka dziś świetnie radzą sobie w dorosłym życiu.

Ola studiowała w Stanach Zjednoczonych, skończyła szkołę telewizyjną w Chicago. W Polsce studiowała polonistykę. Jeszcze do niedawna wspierała ojca w organizacji WOŚP, ale później skupiła się na własnym biznesie. Zajęła się branżą fitness i dziś pracuje jako trenerka. Spełnia się także w roli mamy. Ma dwie córki - Maję i Zuzię.

Młodsza córka Jurka Owsiaka, 34-letnia Ewa uczyła się w Londynie. Wróciła do kraju i pracuje w Instytucie Chopina. 

Ola Owsiak
Fot. Rafał Milach/AF Photo

Córki Owsiaka, jak przyznał sam twórca WOŚP, od mediów trzymają się z daleka i co ciekawe, rzadko przyznają nawet, że to właśnie on jest ich ojcem. Nie chcą, by ktoś posądził je o to, że czegoś nie dokonały same: „Kiedy nie ma potrzeby, nie mówię o tym, ale też paranoicznie nie ukrywam. Pracuję, gdzie pracuję, i z czystym sumieniem mówię, że robię to uczciwie”, mówiła Ola Owsiak w wywiadzie dla magazynu VIVA! w 2009 roku.

Choć rzadko pokazują się razem publicznie, to Jurek Owsiak zawsze może liczyć na swoje córki. I ze wzajemnością. Jak przyznał kiedyś, dzięki zaufaniu i szczerości do dziś mają ze sobą świetny kontakt, zawsze są przy nim i mocno wspierają jego charytatywne inicjatywy. Ewa otwierała z tatą 30. finał WOŚP. „Ewa jest tym dzieckiem, która wraz z Orkiestrą rosła [...]. To ona patrzy na świat swoimi oczami i chciałbym, żeby młodzi ludzie właśnie w ten sposób odbierali coś, co jest dobre, łapali to", mówił wzruszony Jerzy Owsiak w rozmowie z TVN24.  

Życzymy im dalszej pięknej relacji. 

Czytaj takżeNiespodziewanie usunęła się w cień. Teraz Elżbieta Dmoch podjęła ważną decyzję 

Jerzy Owsiak, Ewa Owsiak, 30, finał WOŚP, Warszawa, 30.01.2022 rok
Fot. Pawel Wodzynski/East News

Jerzy Owsiak, Ewa Owsiak, 30. finał WOŚP, Warszawa, 30.01.2022 rok

Jurek Owsiak córka Ewa
Fot. AKPA

18-24 KWIETNIA
szaleństwo zakupów
-40% na co 2 sztukę
-40% na co 2 sztukę
Rabat nalicza się automatyczni... więcej»
Zobacz
+
-40% na co 2 sztukę
Online

Rabat nalicza się automatycznie w koszyku. Oferta dostępna na aniakruk.pl. Promocja obowiązuje na prawie całą ofertę, z wyjątkiem produktów przecenionych, kart podarunkowych i zestawów. Szczegóły na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Zobacz
-25% + dostawa gratis
-25% + dostawa gratis
-25% na asortyment dostępny w... więcej»
Kod rabatowy:WIOSNA25
Zobacz
+
-25% + dostawa gratis
Online
Stacjonarnie

-25% na asortyment dostępny w butiku w Krakowie i na slowglow.pl/sklep. Dostawa gratis. Promocja nie łączy się z innymi obniżkami. Szczegóły na stronie. 

Najniższa cena serum Balansis ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 169,00 zł. Cena produktu po zastosowaniu rabatu - 126,75 zł. Najniższa cena kremu Balansis ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 259,00 zł. Cena produktu po zastosowaniu rabatu - 194,25 zł. Najniższa cena pilingu Aqua Your Body ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 39,99 zł. Cena produktu po zastosowaniu rabatu - 29,99 zł. Najniższa cena zestawu świec ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 157,50 zł. Cena zestawu po zastosowaniu rabatu - 118,13 zł. Najniższa cena świecy ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 241,50 zł. Cena produktu po zastosowaniu rabatu - 181,13 zł. Najniższa cena balsamu Aqua Your Body ze zdjęcia z 30dni przed obniżką - 119,00 zł. Cena produktu po zastosowaniu rabatu - 89,25 zł. Produkty marki Polemika widoczne na zdjęciu nie są objęte rabatami.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:WIOSNA25
Zobacz
-40% przy zakupach za min. 50 zł
-40% przy zakupach za min. 50 zł
Skorzystaj z kodu WIOSNA40 i o... więcej»
Kod rabatowy:WIOSNA40
Zobacz
+
-40% przy zakupach za min. 50 zł
Online

Skorzystaj z kodu WIOSNA40 i otrzymaj 40% zniżki na produkty nieprzecenione, oznaczone tym kodem na eveline.pl/skorzystaj-z-promocji przy zakupach za min. 50 zł. Oferta ważna tylko na eveline.pl w dniach 18-24.04.2024. Kody rabatowe nie łączą się. Szczegóły na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:WIOSNA40
Zobacz
do -25% w sklepie basiclab.shop
do -25% w sklepie basiclab.shop
Rabat na wszystko dostępny na... więcej»
Zobacz
+
do -25% w sklepie basiclab.shop
Online

Rabat na wszystko dostępny na www.basiclab.shop. Promocje nie łączą się. Szczegóły na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Zobacz
-20% na wybrane kosmetyki
-20% na wybrane kosmetyki
Darmowa dostawa oraz próbki i... więcej»
Kod rabatowy:ZAKUPY2024
Zobacz
+
-20% na wybrane kosmetyki
Online
Stacjonarnie

Darmowa dostawa oraz próbki i prezenty w każdym zamówieniu. Nie wiesz jaki kosmetyk wybrać dla swojej skóry? W Topestetic możesz skorzystać z bezpłatnej porady kosmetologów przez czat, mailowo lub telefonicznie — a także w gabinecie na warszawskim Wilanowie. Sprawdź na topestetic.pl

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:ZAKUPY2024
Zobacz
-7% na 700 marek kosmetyków i perfum
-7% na 700 marek kosmetyków i perfum
7% rabatu na 700 największych... więcej»
Kod rabatowy:7EZEBRA
Zobacz
+
-7% na 700 marek kosmetyków i perfum
Online

7% rabatu na 700 największych marek kosmetyków i perfum. Oferta dostępna na ezebra.pl. Szczegóły na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:7EZEBRA
Zobacz
REKLAMA

Wideo

Maciej Musiał zadzwonił do Dagmary Kaźmierskiej z przeprosinami. Wcześniej zamieścił w sieci niestosowny komentarz

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.