ZE ŚWIATA SPORTU

Kim jest Krzysztof Piątek? Piłkarz podbija serca kibiców! 

Po wygranym meczu Polski z Izraelem znów jest o nim głośno

Monika Katarzyna Krupska 11 czerwca 2019 12:31

Jedni nazywają do sobowtórem Roberta Lewandowskiego, inni po prostu znakomitym napastnikiem. Dwudziestoczteroletni Krzysztof Piątek od czasu dołączenia do reprezentacji Polski dodaje jej pierwiastka, którego czasem innym zawodnikom brakowało. Kibice chwalą go za pasję, skuteczność i umiejętność współpracy. We wczorajszym meczu z Izraelem, Piątek znowu strzelił gola. Dzięki jedynemu celnemu strzałowi w pierwszej połowie, koledzy z boiska mieli motywację, by dobić 3 kolejne gole w drugiej części spotkania. Co jeszcze wiemy o Krzysztofie Piątku?

Krzysztof Piątek - jak zaczynał, z kim jest?

Piłkarz urodził się w 1995 roku w Dzierżoniowie. Swoją karierę zaczynał w Lechii Dzierżoniów, skąd w 2012 roku przeszedł do Zagłębia Lublin.  Rok później debiutował już w Ekstraklasie. W 2016 roku Krzysztof Piątek został sprzedany za kwotę 500 tys. euro do Cracovii. W ciągu dwóch lat rozegrał tam 65 spotkań.

Prawdziwa fala popularności przyszła do zawodnika, kiedy ten na początku czerwca 2018 roku przeszedł za kwotę 4 mln euro do Genoi. We włoskim klubie grał na pozycji napastnika. Jednak tylko do stycznia 2019 roku... To właśnie wtedy odkupił do AC Milan i to właśnie tam do 2023 roku Krzysztof Piątek będzie napastnikiem. Kwota transferu piłkarza wynosiła 35 milionów euro - to najwięcej w historii polskich zawodników. Włoscy kibice już mają powody, by uwielbiać naszego napastnika. Został on bowiem królem strzelców w trakcie Pucharu Włoch za sezon 2018/2019.

Jeśli zaś chodzi o karierę Krzysztofa Piątka reprezentacyjną, to debiut piłkarza miał miejsce we wrześniu 2018 podczas meczu u towarzyskiego z Irlandią. Od tamtego czasu napastnik bardzo się rozwinął. W pewnym momencie szło mu tak dobrze, że bywał porównywany do kapitana reprezentacji. Dziś każdy kibic futbolu zna Piątka i nie ma potrzeby, by nazywać do Sobowtórem Lewandowskiego. Napastnik zapracował na własne nazwisko.

Prywatnie 24-latek jest związany z Pauliną Piątek (kiedyś Procyk). Cztery lata starsza od piłkarza prawniczka i miłośniczka mody poznała go w Lublinie, skąd pochodzi. To podobno właśnie ona zachęciła Krzysztofa Piątka do nauki języków i podbijania Europy, a nie tylko polskich klubów. 28-latka od kilku tygodni jest żoną napastnika. Zdjęcia ze ślubu pary oraz inne prywatne fotografie możecie zobaczyć w naszej galerii. ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?