Po wygranym meczu Polski z Izraelem znów jest o nim głośno

Monika Katarzyna Krupska 11 czerwca 2019 12:31

Jedni nazywają do sobowtórem Roberta Lewandowskiego, inni po prostu znakomitym napastnikiem. Dwudziestoczteroletni Krzysztof Piątek od czasu dołączenia do reprezentacji Polski dodaje jej pierwiastka, którego czasem innym zawodnikom brakowało. Kibice chwalą go za pasję, skuteczność i umiejętność współpracy. We wczorajszym meczu z Izraelem, Piątek znowu strzelił gola. Dzięki jedynemu celnemu strzałowi w pierwszej połowie, koledzy z boiska mieli motywację, by dobić 3 kolejne gole w drugiej części spotkania. Co jeszcze wiemy o Krzysztofie Piątku?

Krzysztof Piątek - jak zaczynał, z kim jest?

Piłkarz urodził się w 1995 roku w Dzierżoniowie. Swoją karierę zaczynał w Lechii Dzierżoniów, skąd w 2012 roku przeszedł do Zagłębia Lublin.  Rok później debiutował już w Ekstraklasie. W 2016 roku Krzysztof Piątek został sprzedany za kwotę 500 tys. euro do Cracovii. W ciągu dwóch lat rozegrał tam 65 spotkań.

Prawdziwa fala popularności przyszła do zawodnika, kiedy ten na początku czerwca 2018 roku przeszedł za kwotę 4 mln euro do Genoi. We włoskim klubie grał na pozycji napastnika. Jednak tylko do stycznia 2019 roku... To właśnie wtedy odkupił do AC Milan i to właśnie tam do 2023 roku Krzysztof Piątek będzie napastnikiem. Kwota transferu piłkarza wynosiła 35 milionów euro - to najwięcej w historii polskich zawodników. Włoscy kibice już mają powody, by uwielbiać naszego napastnika. Został on bowiem królem strzelców w trakcie Pucharu Włoch za sezon 2018/2019.

Jeśli zaś chodzi o karierę Krzysztofa Piątka reprezentacyjną, to debiut piłkarza miał miejsce we wrześniu 2018 podczas meczu u towarzyskiego z Irlandią. Od tamtego czasu napastnik bardzo się rozwinął. W pewnym momencie szło mu tak dobrze, że bywał porównywany do kapitana reprezentacji. Dziś każdy kibic futbolu zna Piątka i nie ma potrzeby, by nazywać do Sobowtórem Lewandowskiego. Napastnik zapracował na własne nazwisko.

Prywatnie 24-latek jest związany z Pauliną Piątek (kiedyś Procyk). Cztery lata starsza od piłkarza prawniczka i miłośniczka mody poznała go w Lublinie, skąd pochodzi. To podobno właśnie ona zachęciła Krzysztofa Piątka do nauki języków i podbijania Europy, a nie tylko polskich klubów. 28-latka od kilku tygodni jest żoną napastnika. Zdjęcia ze ślubu pary oraz inne prywatne fotografie możecie zobaczyć w naszej galerii. 

1/5
Paulina Procyk, Krzysztof Piątek
Copyright @Instagram
1/5

Krzysztof i Paulina Piątek pobrali się w Dzień Dziecka

2/5
Dziewczyna Krzysztofa Piątka
Copyright @instagram@paulynaaa_a
2/5

Napastnik wziął ślub po 4 latach bycia z Pauliną Procyk - teraz Piątek

3/5
Dziewczyna Krzysztofa Piątka
Copyright @instagram@paulynaaa_a
3/5

Paulina jest prawniczką. Na Instagramie obserwuje ją ponad 81 tysiący fanów
 

4/5
Paulina Procyk, Krzysztof Piątek
Copyright @Instagram
4/5

Para często podróżuje. Tu zdjęcie z Mediolanu

5/5
Dziewczyna Krzysztofa Piątka
Copyright @instagram@paulynaaa_a
5/5

Lubicie Krzysztofa Piątka?

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.