Katarzyna Warnke, Piotr Stramowski, VIVA! luty 2016
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Katarzyna Warnke zdradziła powód rozstania z Piotrem Stramowskim. „Dziecko też nas obciążyło bardzo”

W najnowszym wywiadzie aktorka otworzyła się w temacie ostatniego związku

Dorota Falkowska 25 lipca 2023 09:53
Katarzyna Warnke, Piotr Stramowski, VIVA! luty 2016
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

W najnowszym wywiadzie Katarzyna Warnke otworzyła się w temacie rozstania z Piotrem Stramowskim i opowiedziała o jego szczegółach. Powód decyzji o rozwodzie mógł zaskoczyć fanów. 

Katarzyna Warnke o podejściu do zostania mamą   

Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski byli jedną z najpopularniejszych i zgranych par w polskim show-biznesie. Poznali się w 2013 r. na planie filmu "W spirali". Trzy lata później zdecydowali się pobrać, a w 2019 r. urodziła się ich córeczka Helena. Przez 6 lat tworzyli tzw. power couple, ale w ubiegłym roku poinformowali o zakończeniu swojego małżeństwa. „Była to decyzja trudna, lecz konieczna, aby każdy z nas mógł na nowo budować swoje życie”, ogłosili w październiku 2022 r. 

W najnowszym wywiadzie udzielonemu Żurnaliście Katarzyna Warnke wyznała, że pojawienie się na świecie córki bardzo zmieniło jej małżeństwo. Co więcej, o założeniu rodziny bardziej niż ona, marzył jej mąż. Aktorka nie była tej decyzji pewna... Zanim jednak pojawiło się dziecko, ich życie przypominało poniekąd hollywoodzki sen, który sami dla siebie wykreowali. W ich codzienności bardzo dużo się działo. "Byliśmy w show-biznesie taką hollywoodzką parą, co sobie totalnie wymyśliliśmy w polskich warunkach i to było mega. [...] Mieliśmy ścisłe grono przyjaciół, z którymi bawiliśmy się "setnie", więc impreza, impreza, impreza, Piotrek siłownia, ja joga, detoks, impreza i tak... To życie było jedną wielką zabawą", opowiadała aktorka w rozmowie z Żurnalistą. 

Kiedy po tym okresie szaleństwa pojawiły się pierwsze rozmowy o dziecku, okazało się, że założenie rodziny jest wielkim marzeniem Piotra Stramowskiego. Jego żona nie była tej decyzji tak pewna, jak on, ale przyznała, że "jego marzenie naturalnie stało się też jej marzeniem".

Ja miałam takie coś, że: "a bo ja wiem...". I tak w tym zostałam i zaszłam w ciążę. To była świadoma decyzja, wiedzieliśmy, co robimy, natomiast we mnie było: "a bo ja wiem...". 

Zobacz też: Agnieszka Chylińska po 11 latach wraca do USA. Wokalistka ma tam rodzinę 

Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski, sesja dla magazynu VIVA! marzec 2017

Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski, VIVA! marzec 2017
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Katarzyna Warnke o szczegółach rozstania z Piotrem Stramowskim

Jak w wielu związkach, ich życie po narodzinach córki uległo dużej zmianie. Katarzyna Warnke wzięła wtedy długi urlop macierzyński i zajmowała się dzieckiem, a Piotr Stramowski zarabiał na rodzinę. 

"No, a jak inaczej zajść w ciążę? Jak inaczej być w połogu? Nie ma wyjścia. Ktoś musi zarabiać. On niezmieniony w trakcie mojej ciąży i po ciąży, niekarmiący przecież. To on był predestynowany do tego, żeby zarabiać na dom, a ja byłam predestynowana do tego, żeby zajmować się dzieckiem i to maleńkie stworzenie nosić na rękach i nosić", opowiadała aktorka. 

Katarzyna Warnke wyznała, że moment założenia rodziny był w jej opinii momentem, w którym zaczęli się od siebie z mężem oddalać.

"Rozjechaliśmy się w budowaniu rodziny, dojrzałego związku. Myślę, że dziecko też nas obciążyło bardzo". 

Dziś oboje pozostają w dobrych relacjach, dzielą się opieką nad córką i wypowiadają się o sobie bardzo ciepło. Piotr Stramowski jest obecnie w nowym związku, jego była żona odkrywa na nowo życie singielki, ale jak podkreśla, nie zamyka się na nową miłość.  

Czytaj też: Katarzyna Warnke ujawniła tajemnicę pierwszego małżeństwa. „To nie miało prawa się udać”

Katarzyna Warnke, sesja dla magazynu VIVA! marzec 2017

Katarzyna Warnke, VIVA! marzec 2017
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.