Katarzyna Warnke, Kasia Warnke, VIVA! 22/2014
Fot. Zuza Krajewska
O TYM SIĘ MÓWI

Katarzyna Warnke ujawniła tajemnicę pierwszego małżeństwa. „To nie miało prawa się udać”

Ta relacja przetrwała zaledwie rok

Dorota Falkowska 23 lipca 2023 15:04
Katarzyna Warnke, Kasia Warnke, VIVA! 22/2014
Fot. Zuza Krajewska

Katarzyna Warnke do tej pory nie komentowała ewentualnych plotek na temat swojego pierwszego małżeństwa. W sieci można było też przeczytać o jej rzekomym nastoletnim synu. Aktorka w najnowszym wywiadzie dla Żurnalisty po raz pierwszy otworzyła się w temacie swojego pierwszego męża. 

Katarzyna Warnke: plotki o pierwszym mężu i nastoletnim synu 

Historia Katarzyny Warnke i Piotra Stramowskiego od początku budziła poruszenie, a relacja aktorów była dla ich fanów najlepszym dowodem na istnienie miłości od pierwszego wejrzenia. Ogłoszone przez parę jesienią zeszłego roku rozstanie wywołało niemały szok. Ich małżeństwo trwało siedem lat, a przez cały okres jego trwania, media doszukiwały się historii dawnych związków pary. 

Biogram Katarzyny Warnke na Wikipedii informuje, że w latach 2004-2010 była żoną fotografa Krzysztofa Rawskiego. Wcześniej można było przeczytać tam również nieprawdziwą informację o pochodzącym z tego związku synu Mateuszu. Aktorka dementowała plotki o nastoletnim synu, ale nigdy nie odniosła się do historii pierwszego małżeństwa. W podcaście Żurnalisty zrobiła to po raz pierwszy. 

Czytaj też: Ich ognisty romans zelektryzował media. Oto sekrety relacji Weroniki Książkiewicz i Marka Bukowskiego

Katarzyna Warnke, Piotr Stramowski, sesja dla magazynu VIVA! 

Katarzyna Warnke, Piotr Stramowski, VIVA! luty 2016
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Katarzyna Warnke: kim był jej pierwszy mąż?

Żurnalista w rozmowie z Katarzyną Warnke poruszył temat informacji podanych w jej biogramie, co wywołało stanowczą reakcję: "Nie ma żadnego Krzysztofa, to jest bzdura. Ktoś sobie to wymyślił i nastoletniego syna, ale prawda jest taka, że byłam już w związku małżeńskim", wyznała Warnke. 

Aktorka po raz pierwszy zdecydowała się rozwinąć ten temat publicznie i zdradzić, kim był jej pierwszy mąż. Poznany jeszcze w liceum w Grudziądzu chłopak, zanim został jej pierwszym mężem, był także jej pierwszym partnerem. Ich drogi rozeszły się na dwa lata, po szkole średniej każde z nich poszło w swoją stronę. Katarzyna Warnke zaczęła wtedy studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie - tamten czas nie zaowocował ku jej rozczarowaniu w udane relacje z mężczyznami. 

"Na tyle beznadziejne były moje relacje z facetami w szkole, że uległam temu snowi, że może on jest na całe życie", wspominała aktorka, która gdy po dwóch latach ponownie spotkała się z dawną, pierwszą miłością, postanowiła dać tej relacji jeszcze jedną szansę, tym razem na poważnie. 

Para niedługo później wzięła ślub, Katarzyna Warnke miała wtedy zaledwie 23 lata. „Już ten ślub był jakiś dziwaczny. Czuć było, że to nie ma żadnych szans. (...) To było fatalne", wspominała w rozmowie z Żurnalistą. „Ja jestem serio osobą i to była przysięga. To nie miało prawa się nie udać. (...) Kompletnie polegliśmy i po roku nie było czego ratować”, dodała.

Zobacz także: Maciej Musiał wspomina pracę na planie Rodzinki.pl. Gwiazdorska obsada go onieśmielała

Katarzyna Warnke: po rozstaniu z pierwszym mężem zwróciła się po pomoc do specjalisty 

Powodem rozstania miały być różne wizje małżonków na przyszłość. Młodzi zdali sobie sprawę, że zaczęli „rozwijać się w innych kierunkach”. „Ja już przestałam być taka idealnie zakochana. Myślę, że już wtedy czułam, że to, w jakim tempie chcę poznawać świat, było zupełnie czymś innym niż to, czego on chciał".

Rozczarowanie związkiem, który miał być na całe życie i rozstanie po zaledwie roku było dla młodej aktorki bardzo trudnym przeżyciem. „To było bardzo tragiczne, to były moje „Wichrowe wzgórza”. (...) Skruszyłam się na proszek. Poszłam po pomoc do psychoterapeutki", wyznała w najnowszym wywiadzie. 

Niedługo po zakończeniu terapii, Katarzyna Warnke musiała zmierzyć się z kolejnym dramatem w swoim życiu. Straciła ojca, który w wieku 49 lat zginął w wypadku. Wtedy ponownie sięgnęła po pomoc specjalisty, który pomógł jej przeżyć żałobę...  

Zobacz również: Anna Dereszowska pogrążona w smutku. Straciła bliską osobę, którą nazywała swoją zastępczą mamą

Katarzyna Warnke, sesja dla magazynu VIVA! 

Katarzyna Warnke, VIVA! marzec 2017
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.