Maciej Musiał, VIVA! grudzień 2018, 26/2018
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/Complete
Z ŻYCIA GWIAZD

Maciej Musiał wspomina pracę na planie Rodzinki.pl. Gwiazdorska obsada go onieśmielała

"Na początku nawet nie mogłem się na niego patrzeć, byłem tak zestresowany"

Dorota Falkowska 23 lipca 2023 09:02
Maciej Musiał, VIVA! grudzień 2018, 26/2018
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/Complete

Kilkanaście lat temu był bożyszcze nastolatek, dziś jest poważnym producentem i aktorem biorącym udział w międzynarodowych produkcjach. W Polsce Maciej Musiał jest przede wszystkim kojarzony z rolą Tomka Boskiego w serialu komediowym "Rodzinka.pl". Jak 28-latek wspomina swoje początki na planie popularnego serialu? 

Maciej Musiał: początki kariery, udział w Rodzince.pl

Swoje pierwsze kroki stawiał na planie Ojca Mateusza i serialu Hotel pod żyrafą i nosorożcem. Największą popularność i rolę, z którą właściwie kojarzony jest do dziś, choć trzy lata temu produkcja zakończyła nagrywanie kolejnych odcinków, jest postać Tomka Boskiego z serialu Rodzinka.pl.

Maciej Musiał miał 15 lat, kiedy pierwszy raz pojawił się na planie nowego serialu komediowego. "Byłem dzieckiem, które ktoś rzucił przed kamerę i powiedział „graj”, i sam organicznie się do tego przystosowałem", wspominał swoje pierwsze chwile na planie. Pierwszy odcinek "Rodzinki.pl" został wyemitowany 2 marca 2011 roku, serial z roku na rok zdobywał coraz większą popularność - z czasem stał się również bardzo lubianym formatem za granicami kraju. 

Na rozpoznawalność swojej osoby Maciej Musiał nie musiał długo czekać. W wywiadzie dla magazynu VIVA! wspominał ten okres, jako ekscytujący. "Nigdy nie zapomnę, jak miałem 16 lat i poszedłem na koncert Justina Biebera w Łodzi. Wchodziliśmy z moim menedżerem na stadion i szliśmy na miejsca. Kątem oka dostrzegłem, jak kolejne rzędy ludzi podrywają się i zaczynają za nami zbiegać. W końcu wyglądało to tak, że my biegliśmy przez stadion, a za nami leciał tłum. Musieliśmy się schronić w podziemiach. Na szczęście jak Justin zaczął śpiewać, wszyscy wrócili na miejsca".

Zobacz też: Maciej Musiał wyjechał do Anglii za wakacyjną miłością. Na miejscu czekało na niego bolesne rozczarowanie

Maciej Musiał, Tomasz Karolak, Mateusz Pawłowski, Małgorzata Kożuchowska, Adam Zdrójkowski, listopad 2011 r. 

Maciej Musiał wspomina pracę na planie Rodzinki.pl. Gwiazdorska obsada go onieśmielała
Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Maciej Musiał szczerze o początkach pracy na planie "Rodzinki.pl"

Widzowie pokochali nie tylko lekki i zabawny format serialu emitowanego w TVP2, ale przede wszystkim fantastyczną obsadę, która regularnie przyciągała przed ekrany zarówno starszych, jak i młodszych widzów. W skład pięcioosobowej rodziny Boskich, która mieszka w Warszawie, wchodziły takie gwiazdy, jak: Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak, Adam Zdrójkowski, Mateusz Pawłowski i Maciej Musiał.

Mimo że dla tego ostatniego nie był to pierwszy raz przed kamerami, to początki na planie Rodzinki.pl Maciej Musiał wspomina dziś, jako ekscytujące, ale też bardzo stresujące. "Spotykałem się z cudownymi twórcami, z Tomkiem Karolakiem, byłem wtedy jego fanem, akurat skończyło się "39 i pół". Pamiętam, że na początku nawet nie mogłem się na niego patrzeć, byłem tak zestresowany", wyznał Musiał w rozmowie z magazynem Party. 

Tomasz Karolak i Maciej Musiał na planie Rodzinki.pl

Maciej Musiał wspomina pracę na planie Rodzinki.pl. Gwiazdorska obsada go onieśmielała
Fot. /Michal WARGIN/East News

Serial przyniósł młodemu aktorowi ogromną popularność, ale nie można powiedzieć, że był jego bezpośrednią trampoliną do sławy. Maciej Musiał zniknął na pewien czas z show-biznesu i został w tym czasie studentem krakowskiej szkoły teatralnej. "Nie byłem świadomym aktorem, nie wiedziałem, co robię, a szkoła tego uczy. Chciałem zdobyć warsztat, by móc się rozwijać", mówił w wywiadzie dla magazynu VIVA. Dziś 28-latek jest producentem i aktorem, który swoich sił próbuje również w zagranicznych produkcjach. 

Czytaj także: Wojtek Sawicki trafił na SOR i przeżył dramatyczne chwile. Wraz z żoną walczyli o jego życie

Maciej Musiał, sesja dla magazynu VIVA! grudzień 2018

Maciej Musiał, VIVA! grudzień 2018, 26/2018
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/Complete
 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.