Marcin Hakiel i Katarzyna Cichopek, VIVA! 18/2019, Marcin Hakiel i Katarzyna Cichopek, VIVA! wrzesień 2019
Fot. Olga Majrowska
O TYM JEST GŁOŚNO

Katarzyna Cichopek wsparła Strajk Kobiet, ale... „Nie potrafię tylko pogodzić się z…”

Te słowa podzieliły internautów

Rafał Kowalski 29 października 2020 14:53
Marcin Hakiel i Katarzyna Cichopek, VIVA! 18/2019, Marcin Hakiel i Katarzyna Cichopek, VIVA! wrzesień 2019
Fot. Olga Majrowska

Wydaje się, że nie ma siły, która zatrzyma uczestników Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Tysiące osób wyszły na ulice polskich miast, by zamanifestować swoją niezgodę na ostatni wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Jego sędziowie orzekli bowiem, że aborcje eugeniczne są w Polsce niezgodne z konstytucją. Jest to jednoznaczne z ich zakazem na terenie całego kraju. Sprawę skomentowało wiele osób znanych, w tym Katarzyna Cichopek.

Kasia Cichopek o protestach i zakacie aborcji eugenicznej

Wczoraj w większych i mniejszych polskich miastach odbyły się kolejne Strajki Kobiet. Sytuację postanowiła skomentować Katarzyna Cichopek, która popiera tę inicjatywę, ale nie zgadza się z jedną rzeczą. „Dziś w Warszawie za oknem jest szaro... Mam wrażenie, że pogoda odzwierciedla dzisiejsze nastroje. Ale może musi tak być, bo to co się dzieje jest ważne i nie może przejść bez echa. Głos kobiet musi być wysłuchany, każdy powinien mieć prawo do własnych wyborów. Nie potrafię tylko pogodzić się z przemocą, wulgarnym językiem i wandalizmem”, napisała aktorka wczoraj na Instagramie. „Pamiętajmy o empatii i wzajemnym szacunku! Nie zgubny naszej kobiecej energii, która zamiast niszczyć buduje”, dodała.

Takie stanowisko podzieliło osoby obserwujące gwiazdę w sieci. Jedni podzielili jej pogląd: „Dokładnie, brakuje szacunku w tym wszystkim”; „Dokładnie Pani Kasiu. Nasza siłą jest łagodność, mądrość i uparcie. Nie ma we mnie zgody na inny typ walki”; „Kobiet to tam już dawno nie ma, sama dzicz. Żadna prawdziwa kobieta kobieta nie pójdzie ramię w ramię z tą hołotą”, to tylko niektóre komentarze, które znaleźliśmy.

Niestety nie wszyscy zgodzili się z aktorką. „To kwestia tego, że wszystkim już się ulało. Bycie kulturalną i grzeczną to już nie na tym etapie. Wszyscy mamy dość tego co się dzieje i trudno się temu dziwić, że złość narasta i to nie stało się z dnia na dzień”; „Pseudopublicyści z TVP nazywa protestujące kobiety "ku*ewkami", funkcjonariusz służb wjeżdża w protestujące kobiety, Kaczyński oskarża opozycję i protestujących o śmierć wielu ludzi, a największym problemem są przekleństwa na transparentach?” – napisali mocno inni internauci.

Kto ma rację? 

Marcin Hakiel i Katarzyna Cichopek, VIVA! 18/2019, Marcin Hakiel i Katarzyna Cichopek, VIVA! wrzesień 2019
Fot. Olga Majrowska

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.