Johnny Depp i Amber Heard
Fot. Julie Edwards/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Johnny Depp zebrał dowody na swoją niewinność! To była żona znęcała się nad nim?

„Heard wiedziała, że jej skomplikowana mistyfikacja zadziała”

Weronika Kostyra 15 marca 2019 17:56
Johnny Depp i Amber Heard
Fot. Julie Edwards/East News

Dwa lata po rozwodzie z Amber Heard Johnny Depp złożył przeciwko niej pozew o 50 milionów dolarów w procesie o zniesławienia. Była żona po rozstaniu oskarżyła go o przemoc domową i wywalczyła w sądzie 6,8 miliona dolarów, które Depp musiał wpłacić na wskazane przez nią konta organizacji charytatywnych. Teraz aktor podjął walkę o swoje dobre imię. Zebrał liczne dowody na to, że Amber Heard upozorowała swoje pobicie.

Johnny Depp niewinny?

Oskarżenia Amber Heard zupełnie zrujnowały karierę Johnny’ego Deppa. Krótkie małżeństwo pary aktorów zakończyło się, kiedy pewnej nocy do ich domu została wezwana policja. Podobno doszło wtedy do awantury, podczas której Depp rzekomo zaatakował żonę. Ich rozstaniem żyły media na całym świecie. Aktorka oskarżyła męża o przemoc domową, on odwdzięczył się zarzutami, że od początku interesowały ją tylko jego pieniądze i sława. Niecały tydzień po zdarzeniu Johnny Depp otrzymał tymczasowy zakaz zbliżania się do Amber Heard. Policja nie znalazła jednak dowodów ataku na aktorkę.

Johnny Depp zebrał dowody na to, że siniaki na twarzy Amber były częścią misternego planu mającego na celu zdyskredytowanie go w oczach opinii publicznej. Aktorce pomagały w nim siostra Whitneyoraz przyjaciółka Raquel Pennington. W rzeczywistości on sam był ofiarą przemocy i znęcania. Pozew przygotowany przez prawników aktora liczy aż 40 stron. Są w nim zeznania policjantów oraz pracowników apartamentowca, w którym mieszkał razem z byłą żoną – łącznie 17 świadków. Zaświadczyli oni, że Amber Heard nie miała na ciele żadnych śladów pobicia, ani kiedy wybuchł skandal, ani wcześniej. To samo pokazuje też 87 nagrań z monitoringu. Portierka zeznała pod przysięgą, że trzy dni po rzekomym pobiciu Amber Heard kamery w budynku zarejestrowały, jak aktorka, jej siostra i przyjaciółka naśmiewają się z całej sytuacji, udając ciosy.

W pozwie znajdują się także dowody, że Amber sama zaatakowała męża, rzucając w niego butelką wódki. Na dołączonym do dokumentów zdjęciu widać ucięty kawałek palca Johnny’ego Deppa. Aktor zeznał, że żona wiele razy rzucała w niego różnymi przedmiotami. Dodał, że w noc, kiedy wezwana została policja spał już, kiedy Amber obudziła go krzykami „Nie bij mnie, Johnny”. Jego wersję wydarzeń potwierdzili ochroniarze. Już wówczas miał trwać romans aktorki z miliarderem Elonem Muskiem. Amber zaczęła podobno zdradzać Johnny’ego Deppa już miesiąc po ślubie.

Prawnicy aktora zapewniają, że zebrane dowody pozwolą szybko wygrać proces. „W czasie trwania małżeństwa pani Heard wielokrotnie znęcała się nad panem Deppem, co zostało udokumentowane nie tylko przez zeznania świadków i nagrania, ale też jej zeznania złożone pod przysięgą. (…) Pani Heard wiedziała, że jej skomplikowana mistyfikacja zadziała: w wyniku jej fałszywych zarzutów przeciwko panu Deppowi, pani Heard stała się ikoną ruchu #MeToo, była pierwszą aktorką nazwaną Czempionką Praw Człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych, została mianowana ambasadorem praw kobiet w American Civil Liberties Union i została zatrudniona przez L'Oreal Paris jako globalna ambasadorka”, napisali w oświadczeniu.

Czy nazwisko aktora zostanie oczyszczone i wróci do pierwsze ligi Hollywood? 

 

Amber Heard ze śladami pobicia
Fot. East News

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.