Johnny Depp
Fot. Getty Images
Z ŻYCIA GWIAZD

Johnny Depp pozwał Amber Heard za zniszczenie kariery!

Domaga się od niej 50 milionów dolarów

Weronika Kostyra 2 marca 2019 16:56
Johnny Depp
Fot. Getty Images

Jak donoszą zagraniczne media Johnny Depp złożył pozew o 50 milionów dolarów w procesie o zniesławienia przeciwko swojej byłej żonie Amber Heard, która oskarżyła go o przemoc domową. Depp przekonuje, że wcześniejsze oskarżenia są całkowicie fałszywe i całkowicie zrujnowały jego karierę.

Amber Heard zniszczyła karierę Johnny’ego Deppa?

Krótkie małżeństwo pary aktorów zakończyło się, kiedy pewnej nocy do ich domu została wezwana policja. Podobno doszło wtedy do awantury, podczas której Depp zaatakował żonę. Ich rozstaniem żyły media na całym świecie. Aktorka oskarżyła męża o przemoc domową, on odwdzięczył się zarzutami, że od początku interesowały ją tylko jego pieniądze i sława. Prawnicy Heard przekonywali jednak, że „przez lata cierpiała z powodu przemocy fizycznej i psychicznej ze strony Deppa”.

Po sfinalizowaniu rozwodu The Washington Post opublikował artykuł, w którym Amber Heard opowiedziała swoją wersję wydarzeń. Opisała w nim siebie jako ofiarę przemocy domowej. „Stałam się osobą publiczną reprezentującą przemoc domową i poczułem pełną siłę gniewu naszej kultury wobec kobiet, które przemawiają”, napisała.

To właśnie ta publikacja miała naruszyć dobre imię Deppa i to jej w dużej mierze dotyczy proces. Amber Heard nie wspomniała nazwiska Deppa ani razu, lecz zdaniem prawników aktora znajduje się w nim „wyraźna sugestia, że pan Depp jest sprawcą przemocy domowej, która jest kategorycznie i ewidentnie fałszywa”. Ponadto w pozwie napisano, że zarzuty są „fałszywe, a oszustwo wymyślono do generowania pozytywnego rozgłosu dla pani Heard i przyspieszenia jej kariery”. Johnny Depp jest przekonany, że to te oskarżenia zaszkodziły jego karierze i sprawiły, że został zwolniony z serii filmów Piraci z Karaibów.

Prawnicy Amber Heard od razu odpowiedzieli. „Ta lekkomyślna akcja jest tylko ostatnią z wielokrotnych wysiłków Johnny’ego Deppa, aby uciszyć Amber Heard. Działania Pana Deppa dowodzą, że nie jest on w stanie zaakceptować prawdy o swoim agresywnym zachowaniu. Kiedy on dąży do autodestrukcji, my mamy przewagę w tym bezpodstawnym procesie. Zakończymy ciągłe podłe nękanie mojej klientki przez pana Deppa i zespół jego prawników”, powiedział prawnik Heard w oświadczeniu dla Business Insider.

Przypomnijmy, że para pobrała się w 2015 roku po trzech latach związku. Dla Amber Heard Johnny Depp zostawił swoją wieloletnią partnerkę i matkę swoich dzieci, francuską piosenkarkę Vanessę Paradis. W maju 2016 roku , po piętnastu miesiącach małżeństwa, aktorka złożyła pozew o rozwód i oskarżyła aktora o przemoc domową. Niecały tydzień później Johnny Depp otrzymał tymczasowy zakaz zbliżania się do Amber Heard. Policja nie znalazła jednak dowodów ataku na aktorkę. Rozwód został sfinalizowany w styczniu 2017 roku. 

Johnny Depp, Amber Heard, rozstania roku 2016
Fot. Getty Images

Amber Heard, Johnny Depp

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.