Joanna Racewicz, VIVA! 15/2023
Fot. Piotr Porębski
O tym jest głośno

Joanna Racewicz straciła męża w Smoleńsku. Teraz obchodziliby 19. rocznicę ślubu

Z tej okazji zamieściła poruszający wpis...

Marta Nawacka 25 września 2023 09:01
Joanna Racewicz, VIVA! 15/2023
Fot. Piotr Porębski

Od katastrofy smoleńskiej minęło już 13 lat, a jednak rany w sercach osób bliskich zmarłym wciąż pozostają żywe... Jedną z ofiar katastrofy rządowego samolotu był Paweł Janeczek, mąż Joanny Racewicz. Dziennikarka często wspomina swojego ukochanego i nadal jest wdzięczna, że spotkała go na swojej drodze. Teraz opublikowała zdjęcie ze ślubu z wzruszającym podpisem. Para świętowałaby 19. rocznicę ślubu...

Joanna Racewicz straciła męża w katastrofie smoleńskiej

10 kwietnia 2010 roku cały kraj wstrzymał oddech, a świat wielu rodzin wywrócił się do góry nogami. To właśnie wtedy w katastrofie rządowego samolotu TU-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, ważnych dla polskiej polityki, kultury, dyplomacji oraz lotnictwa. Wśród nich był Paweł Janeczek, porucznik Biura Ochrony Rządu, a prywatnie mąż Joanny Racewicz. Jego śmierć była ogromnym ciosem zarówno dla dziennikarki, jak i dla ich dwuletniego wówczas syna, Igora.

Zakochani pobrali się 26 września 2004 roku. Wspólnie doczekali się jednego dziecka, jednak nie było im dane zbyt długo cieszyć się rodzinnym szczęściem. Joanna Racewicz często wraca wspomnieniami do ukochanego męża, a także tragicznych okoliczności jego śmierci. Teraz opublikowała ich wspólne, ślubne zdjęcie z okazji zbliżającej się, 19. rocznicy ślubu.

Czytaj też: Michał Bajor wspomina dzieciństwo. Jedna rzecz zdecydowanie utkwiła mu w pamięci

Joanna Racewicz o stracie ukochanego męża. Opublikowała wzruszający wpis

Dziennikarka co jakiś czas wspomina o wielkim bólu i traumie po stracie męża. Gdy Paweł Janeczek odszedł, zmieniło to całe życie Joanny Racewicz... „Kolejny rok, jeszcze jeden znicz. Tyle ważnych słów, żal każdego, które nie zdążyło paść. Myślę. Tęsknię. Opowiadam o Tobie naszemu Synowi. Jesteś legendą, opowieścią, bajką na dobranoc. Tęsknię. Ale już nie chcę płakać. Chcę dziękować, że byłeś. I że wciąż mogę patrzeć w Twoje oczy – patrząc w oczy Igora”, pisała w 2017 roku na Instagramie.

Teraz Joanna Racewicz dodała wzruszający wpis z okazji zbliżającej się, 19. rocznicy ślubu. Post opatrzyła uroczym zdjęciem z ukochanym mężem. „Dziewiętnaście lat temu. W pięknej, odległej, innej galaktyce zaczynała się historia dwojga ludzi. Zawsze będę za nią wdzięczna. Dziękuję tym, którzy byli wtedy z nami. Szczególnie tym, którzy zostali”, napisała w mediach społecznościowych.  

Zobacz także: Czy Jacek Poniedziałek odszedł z serialu M jak Miłość z powodu coming outu? Prawdę ujawnił po latach

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.