Jacek Poniedziałek, VIVA! 15/2021
Fot. ANTONI ZAMACHOWSKI
Z ŻYCIA GWIAZD

Czy Jacek Poniedziałek odszedł z serialu M jak Miłość z powodu coming outu? Prawdę ujawnił po latach

„Miałem kontakt z Iloną Łepkowską i pytałem, czy mój coming out zaszkodził postaci", mówił

Karol Sowa 25 września 2023 07:46
Jacek Poniedziałek, VIVA! 15/2021
Fot. ANTONI ZAMACHOWSKI

Jacek Poniedziałek od lat zachwyca swoim talentem na deskach teatrów i szklanym ekranie. Artystę mogliśmy oglądać między innymi w takich produkcjach jak Italianin czy serialu M jak miłość, dzięki któremu zyskał ogromną sympatię telewidzów. To właśnie w słynnej telenoweli przez osiem lat wcielał się w postać Rafała Lubomskiego, byłego kochanka Marty Mostowiak. Niedawno ulubieniec publiczności wrócił pamięcią do momentu, gdy żegnał się z serialem i odpowiedział na pytanie, czy wcześniejsze dokonanie coming outu miało na to wpływ.

Jacek Poniedziałek o odejściu z serialu „M jak Miłość". Czy coming out miał na to wpływ?

Przypomnijmy, że Jacek Poniedziałek od 2000 do 2008 roku wcielał się w postać Rafała Lubomskiego  w słynnym serialu — „M jak Miłość". Po 15 latach od odejścia z produkcji postanowił opowiedzieć o kulisach rezygnacji. 

W wywiadzie z dziennikarzem serwisu WP został zapytany, czy medialny coming out, którego dokonał w 2005 roku, miał wpływ na decyzję o rezygnacji z serialu. Aktor podkreślił, że nikt go nie zwolnił. Rezygnacja z dalszej pracy na planie była wyłącznie jego. „Miałem kontakt wtedy z Iloną Łepkowską i pytałem ją, czy mój coming out zaszkodził postaci, czy ona się obawia i planuje eliminację albo ograniczenie mojej postaci i zapewniała mnie, że nie. [...] Nie żałuję tego, bo nie mam temperamentu do tak długich projektów. [...] Trochę mnie też ta postać nudziła", wyznał.

CZYTAJ TEŻ: Nowy program Macieja Stuhra w ogniu krytyki. Chodzi o jego tematykę

Jacek Poniedziałek, VIVA! 15/2021
Fot. ANTONI ZAMACHOWSKI

Jacek Poniedziałek — coming out

Osiemnaście lat temu Jacek Poniedziałek dokonał coming outu. „Mam już 40 lat. Nie będę się wygłupiał i bredził coś o idealnej kobiecie, której wciąż szukam. Jestem gejem i tyle", mówił w jednym z wywiadów. 

Czy ta decyzja odbiła się na jego karierze? Otóż nie. „Nie miałem żadnych problemów związanych z propozycjami aktorskimi. Może lekkie zawirowania i przyhamowanie odczułem na początku. Ze strachu, z dezorientacji tych, którzy obsadzają do ról? Może bano się, jak zareaguje widownia?", czytaliśmy na łamach magazynu VIVA!.

W wywiadzie z Repliką natomiast dodał, że od tamtego czasu czuje się w pełni wolny i silniejszy. „Mnie bycie wyoutowanym daje niesamowity komfort – przychodzę do pracy nad powiedzmy, nowym filmem, poznaję nową ekipę, nowych ludzi – zaznajamiam się z nimi i często sam zaczynam żartować z własnego pedalstwa. Oni są na początku może trochę zaskoczeni, a potem gratulują mi dystansu. A ja uwielbiam robić sobie z tego jaja albo przeginać się", zwierzał się aktor. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: To ona będzie reprezentować Polskę na Eurowizji Junior 2023!. Kim jest Maja Krzyżewska?

Jacek Poniedziałek, VIVA! 15/2021
Fot. ANTONI ZAMACHOWSKI

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.