Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum
z życia gwiazd

Marcjanna Lelek była gwiazdą M jak miłość. Ponad rok temu dokonała głośnego coming outu i pokazała partnerkę

Co mówiła o powrocie do serialu TVP?

Marcjanna Maryszewska 4 lipca 2023 15:08
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Od głośnego coming outu Marcjanny Lelek minął już ponad rok. Aktorka znana z M jak miłość ogłosiła wówczas światu, że zakochała się w kobiecie i jest osobą biseksualną. "Zawsze spodziewałam się, że to może mi się przydarzyć no i w końcu spotkałam dziewczynę tak zachwycającą, że mnie trafiło" — napisała wówczas na swoim Instagramie. Jak wiele zmieniło się w jej życiu od tamtego czasu? Jeden z najnowszych wpisów artystki wywołał w mediach spory szum...

Marcjanna Lelek związała się z dziewczyną. Historia miłości

W serialu M jak miłość przez wiele lat wcielała się Natalię Mostowiak — adoptowaną córkę Hanki i Marka. To właśnie tej roli zawdzięcza największą popularność. Marcjanna dołączyła do obsady jako mała dziewczynka i dorastała na oczach całej Polski, lecz jej życie prywatne owiane było tajemnicą... Do czasu, gdyż w kwietniu 2022 roku w mediach społecznościowych aktorki pojawił się osobisty wpis, w którym ujawniła, że jest biseksualna i od kilku miesięcy jest w związku z dziewczyną.

"Pół roku temu zakochałam się w dziewczynie. Dotychczas spotykałam się tylko z chłopcami, ale w sumie zawsze spodziewałam się, że to może mi się przydarzyć no i w końcu spotkałam dziewczynę tak zachwycającą, że mnie trafiło i trzyma" — napisała Marcjanna Lelek pod zdjęciem z daleka, na którym czule całuje swoją partnerkę. Ich związek rozpoczął się pod koniec 2021 roku. "Powiedziałam jej o tym i zapytałam, czy będzie ze mną chodzić i się zgodziła. Był to ekscytujący i nieskomplikowany czas, nie musiałyśmy się jakoś szczególnie przełamywać, zakochanie na tych zasadach co zawsze".

Ukochana aktorki to osoba niepubliczna, dlatego bardzo strzeże jej prywatności. Decyzję o coming oucie podjęły wspólnie, lecz na razie nie chwalą się łączącym ich uczuciem w mediach. "Ona nie jest osobą medialną i bardzo chce, aby tak pozostało. Z tego powodu było jej trochę trudniej. Dla niej to jest coś zupełnie nowego. Rozmawiałyśmy o tym i myślę, że rozumie, dlaczego chciałam to zrobić", opowiadała w wywiadzie z serwisem Cozatydzien.pl.

CZYTAJ TAKŻE: Aktor Na Wspólnej nie komentował doniesień o rozwodzie. Teraz chwali się nową partnerką

Dotychczas gwiazda M jak miłość spotykała się jedynie z chłopakami. Może jednak liczyć na pełne wsparcie najbliższych, którzy od razu zaakceptowali jej związek i orientację i nie powiedzieli na ten temat złego słowa. "Moja rodzina dowiedziała się o mojej dziewczynie, chwilę po tym, jak zaczęłam ją mieć. Poznali ją, bardzo ją lubią. Moje środowisko też wiedziało o tym wcześniej" — zapewniła w rozmowie z Plejadą.

Marcjanna Lelek, 18. urodziny serialu "M jak miłość", 2018

Marcjanna Lelek, 18. urodziny serialu
Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Marcjanna Lelek — jak dziś wygląda jej życie? Czy wróci do M jak miłość?

Jak sama przyznaje, miała naprawdę wiele szczęścia, mogąc żyć w tak tolerancyjnym i akceptującym środowisku. Nie spodziewała się jednak, że jej coming out wzbudzi tyle emocji. Swego czasu był jednym z najgorętszych tematów. "Napisałam to, nie obawiając się hejtu, bo jeszcze go nie doświadczyłam z żadnej strony. Mam to szczęście, że żyję w super tolerancyjnym środowisku, zarówno w Warszawie, jak i w Łodzi, gdzie teraz mieszkam. Moja rodzina jest bardzo otwarta, tak samo ja mojej dziewczyny, wszyscy nas lubią, wspierają. Miałam poczucie obowiązku, że skoro ja mam tak dobrze, mam szczęście, że mogę sobie żyć, tak jak chcę, to wiem, że jeżeli ja dam takie wsparcie, bo gdzieś tą osobą medialną jestem i ten mój głos się odbije, to może to komuś pomóc. Chciałam wykorzystać to w dobry sposób. Wiem, że taki głos w sprawie jest ważny" — wypowiadała się rok temu przy okazji rozmowy dla Plejady.

ZOBACZ TAKŻE: Jakub Józefowicz szczerze o relacji z ojcem: „Coś po nim odziedziczyłem. Obaj lubimy zawalczyć o swoje”

W tym samym wywiadzie stwierdziła, że nie śpieszy się jej do zakładania rodziny. Cieszy się każdym dniem u boku ukochanej nie zastanawiając się nad tym, co będzie jutro. "Na razie nie myślę o tym, czy będę chciała brać ślub, nie spieszyło mi się nigdy do zakładania rodziny, do dorosłych decyzji. Żyje nam się bardzo dobrze, nie czuję, żebyśmy były ograniczone, chodzę z moją dziewczyną za rękę po ulicy i nie boję się tego. Mam to szczęście, że nigdy jeszcze nic złego nas nie spotkało. Nie kryjemy się z tym, że jesteśmy razem, przytulamy się, np. będąc w kinie i nie widziałam złego spojrzenia ani nie usłyszałam przykrego komentarza".

Od tamtego czasu 28-letnia aktorka przestała udzielać wywiadów i skupiła się na własnych projektach. W jej życiu wiele się zmieniło. Nie tylko jest szczęśliwie zakochana, ale również postanowiła się przebranżowić — obecnie studiuje na łódzkiej filmówce na kierunku reżyserii. Niedawno wyreżyserowała klip do piosenki Lesbijski Groove zespołu o tej samej nazwie. Sporo ludzi tęskni jednak za Marcjanną w aktorskim wydaniu...

Przypomnijmy, że 2020 roku opuściła obsadę serialu TVP, a jej postać została wysłana do Australii. Grono fanów wciąż nie może pogodzić się z takim obrotem spraw i bardzo chcieliby zobaczyć swoją ulubienicę na szklanym ekranie. Ostatnio aktorka rozwiała wszelkie wątpliwości dosadnym oświadczeniem. "A więc minęło kilka lat, a wciąż regularnie dostaję wiadomości z pytaniem: Marcjanna, kiedy wrócisz do M jak miłość? Słuchajcie: nigdy" — napisała na Instagramie.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Ewelina Flinta wraca do telewizji! Gwiazda Idola wystąpi w kolejnym hicie Polsatu

Artystka ani myśli wracać do serialu. Ma ku temu ważny powód. "Właśnie kończę trzeci rok reżyserii w Łodzi i dobrze mi tu, więc jeśli będzie halo, że Natalka wraca, to nie będę to ja, będzie to inna aktorka, która tę rolę dostanie, a ja tutaj, po tej stronie kamery, po której zawsze chciałam stać, będę wyczekiwać na moment, kiedy moje nazwisko będzie kojarzyć się z mądrymi i czułymi filmami i walką o równość, a nie homofobiczną telewizją", dodała w dalszej części wpisu.  

Marcjanna Lelek, 13.02.2016

Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.