Joanna Górska, VIVA! kwiecień 2018
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO
Z życia gwiazd

Joanna Górska wygrała walkę z rakiem. Dziennikarka przeszła prawdziwą metamorfozę!  

Pokazała w sieci nową fryzurę

Marta Nawacka 24 listopada 2021 15:53
Joanna Górska, VIVA! kwiecień 2018
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Dziennikarka i prezenterka znana z TVP oraz Polsatu niedawno stoczyła walkę z rakiem piersi. Z tego starcia wyszła zwycięsko i nie kryje wdzięczności dla swojego partnera, Roberta Szulca. Dziś po Joannie Górskiej nie widać już skutków nowotworu. Kobieta opublikowała na swoim Instagramie zdjęcie z pięknymi, długimi włosami. Zobacz, jak wygląda!

Walka z rakiem Joanny Górskiej

Pod koniec 2017 roku dziennikarka poinformowała o tym, że zmaga się z nowotworem. Jej heroiczną walkę śledzili wszyscy. Joanna Górska relacjonowała przebieg choroby i to, jak zmienia się jej ciało no swoim instagramowym profilu, otwarcie mówiąc o wszelkich trudnościach. Mimo, że pierwszą diagnozę postawiła sobie sama wyczuwając guzek, to jednak ostateczna informacja o nowotworze ją załamała. „Rozpłakałam się tak jak nigdy w życiu wcześniej nie płakałam. Świat mi się zawalił po prostu. Skuliłam się w samochodzie, jak małe zwierzątko, a łzy leciały mi bez przerwy. To był deszczowy dzień, straszna ulewa, więc nikt nie zauważył, że jakaś kobieta w samochodzie zalewa się łzami. I to był ten jeden jedyny raz, kiedy pozwoliłam sobie na taki wielki płacz", opowiadała Krystynie Pytlakowskiej w wywiadzie dla VIVY!. Dziennikarka wyznała także, że tylko raz pozwoliła sobie na takie załamanie. Później przystąpiła do działania. „Liczył się każdy dzień (...) Najbardziej bałam się o moje dziecko, modląc się, aby je zdążyć wychować.", dodała w tej samej rozmowie.

„To była niedziela. Nie spodziewałam się, że ktokolwiek z Centrum Onkologii tego dnia zadzwoni. Lekarz powiedział: „Pani Joasiu, pomyślałem, że chciałaby pani wiedzieć”. Serce mi zamarło. Spytałam, czy to coś złego. „Nie, wręcz przeciwnie. Jest bardzo dobrze. W pobranych kilka dni temu tkankach nie ma ani jednej komórki nowotworowej, wszystkie zostały wybite przez chemię”. Tego dnia urodziłam się na nowo”, opowiadała Krystynie Pytlakowskiej w wywiadzie dla magazynu VIVA! o dniu, w którym dowiedziała się, że udało się pokonać chorobę. Joanna Górska podkreślała również, że w walce z nowotworem dużą rolę odgrywa też samo nastawienie. „Ważne, aby nie zatracać się w beznadziejnych nastrojach, bo organizm i psychika się osłabiają. Stres to nawóz dla raka”, mówiła w tym samym wywiadzie.

Gdy wygrała walkę z nowotworem uczciła to tatuażem. „On silny, ja silniejsza! - to było pierwsze co pomyślałam kiedy poznałam „dziada”, kiedy się okazało, że jest trójujemny i ma 95% agresywności... a lekarze powtarzali „zła biologia”. On silny, ja silniejsza - ta myśl zostanie ze mną na zawsze... i teraz już dotyczy wszystkich prozaicznych trudności (wszyscy takie mamy) jakie spotykam na swojej drodze”, pisała wówczas w swoich mediach społecznościowych. „Żyję, idę dalej, realizuję marzenia, kocham i jestem kochana. Powoli odzyskuję siebie sprzed raka. Jest dobrze, jest normalnie, tak jak być powinno i niech będzie baaaaaaardzo długo. Każdy dzień jest najważniejszy!”, cieszyła się dziennikarka.

Mimo radości z wygranego starcia z nowotworem, dziennikarka zdawała sobie sprawę, że po trudnej terapii rak jest w stanie remisji, a dotychczasowy sukces nie musi wcale oznaczać ostatecznego zwycięstwa. „Raka się nie da zbagatelizować, to nie grypa, którą się przechodzi i zapomina. Będę pilnować badań. Boję się, że rak wróci, ten strach będzie we mnie już zawsze. Muszę trzymać rękę na pulsie. Jeśli wróci, chcę go szybko złapać”, tłumaczyła Joanna Górska w wywiadzie dla VIVY!.

Czytaj również: Joanna Górska: „Boję się, że rak wróci, ten strach będzie we mnie już zawsze’’

Joanna Górska, VIVA! kwiecień 2018
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Joanna Górska w sesji dla magazynu VIVA!, kwiecień, 2018 rok

Joanna Górska – życie po chorobie

Ostatnie miesiące Joanna Górska poświęciła prowadzeniu własnej fundacji i zrezygnowała z pracy w telewizji Polsat. „Ruszamy z Fundacją Silni Sobą, która będzie pomagać parom w powrocie do normalności po raku i z chorobami przewlekłymi”, informowała wówczas. Na swoim koncie na Instagramie oficjalnie pożegnała się ze swoimi fanami: „30.07.2021 – ostatni dzień pracy w Telewizji Polsat i Polsat News. Ostrobramska 77 – to był mój drugi dom przez dwanaście lat. Kawał życia. Zabieram ze sobą wspomnienia świetnych programów z fantastycznymi ludźmi. Dziękuję!”

„Czasem było jak na wojnie, ale wtedy ten zawód był najbardziej kochany. Dziennikarz jest jak saper, nigdy nie wiadomo czy coś, gdzieś nie wybuchnie. Za widzami Polsatu i Polsat News już tęsknię, zawsze całemu porankowi dawaliście dużo dobrej energii. Znamy Wasze radości, plany, kłopoty i zmartwienia, a nawet psy, koty i kury. Jesteście wspaniali!”, zapewniała i wyjaśniła, co zamierza dalej robić:

„Zamierzam bardziej intensywnie prowadzić szkolenia i treningi medialne. Moja firma Departament Dobrego Wizerunku gorąco się poleca. Zapraszam jeśli chcesz dobrze wypaść przed kamerą. Jeszcze tylko KRS i ruszamy z projektami w Fundacji Silni Sobą. Będziemy wspierać pary (osoba chorująca i wspierająca) po nowotworach lub z chorobami przewlekłymi. Nie powiem, że decyzja o tak radykalnych zmianach była łatwa… przyszłość pokaże czy trafna. Wierzę, że tak”.

Czytaj też: „On silny, ja silniejsza!”. Joanna Górska ponad rok temu zakończyła leczenie...

Joanna Górska, VIVA! kwiecień 2018
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Joanna Górska w sesji dla magazynu VIVA!, kwiecień, 2018 rok

Metamorfoza Joanny Górskiej

Przez zmagania z nowotworem piersi Joanna Górska straciła włosy. Dziś wszystko wskazuje na to, że krótka fryzura jest tylko wspomnieniem. Podczas choroby relacjonowała zmiany zachodzące w jej wyglądzie, by motywować inne walczące z rakiem kobiety. Teraz włosy odrosły, a dziennikarka opublikowała na swoim Instagramie zdjęcia z nową, piękną fryzurą. Pod fotografią nie zabrakło komplementów i komentarzy zachwyconych fanów, którzy wychwalali nie tylko włosy, ale i ogólny wygląd prezenterki. Pani Joannie Górskiej życzymy dużo zdrowia!  

Zobacz także: Joanna Górska opowiedziała o tym, jak choroba zmieniła jej ciało

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.