Jerzy Stuhr, Viva! grudzień 2014
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
o tym się mówi

Jerzy Stuhr znów walczy z nowotworem. Aktor przeszedł operację usunięcia raka krtani

O jego stanie zdrowia opowiedział Maciej Stuhr. "Tata jest na OIOM-ie"

Marcjanna Maryszewska 17 maja 2023 07:50
Jerzy Stuhr, Viva! grudzień 2014
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Maciej Stuhr był ostatnio gościem podcastu WojewódzkiKędzierski. To, co ujawnił w trakcie rozmowy, wstrząsnęło polskimi mediami... Okazało się, że jego ojciec od jakiegoś czasu przebywa na oddziale intensywnej terapii i porusza się na wózku inwalidzkim. Fani Jerzego Stuhra nie kryją swojego niepokoju i bardzo martwią się o stan zdrowia artysty. Tymczasem Gazeta Wyborcza dotarła do nowych informacji.

Maciej Stuhr o stanie zdrowia ojca. Jerzy Stuhr przebywa na OIOM-ie

W ostatni poniedziałek syn Jerzego Stuhra pojawił się w programie Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego. Podczas rozmowy nie zabrakło pytań o słynnego aktora. Ostatnie miesiące były dla rodziny Stuhrów wyjątkowo ciężkie, a więź między ojcem i synem została wystawiona na próbę. "Mamy teraz całkowicie nową relację. Mój tata jest bardzo starszym panem. Miał dwa lata temu dość mocny wylew i jest innym człowiekiem, niż był. Nasza relacja jest budowana na nowo w wielu rejonach. To nieszczęście, które się przytrafiło, było jakimś testem i strasznie trudną sytuacją. Cokolwiek teraz powiem, to jutro będzie headlinem" — przyznał Maciej Stuhr.

SPRAWDŹ: Maciej Stuhr komentuje aferę z udziałem taty: „Było mi strasznie smutno, to był trudny czas i w pewnym sensie jest”

Wspomniany został również stan zdrowia artysty. Zapytany o to, czym tata dojeżdża do pracy, odparł: "Tata jest na OIOM-ie i niczym nie dojeżdża. Wózkiem inwalidzkim czasem jedzie sobie na spacer". Słuchaczom oszczędził jednak zbędnych szczegółów. Do dziś nie wiadomo było, co tak naprawdę dolega Jerzemu Stuhrowi...

Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, VIVA! grudzień 2014

Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, VIVA! grudzień 2014
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Jerzy Stuhr znów walczy z nowotworem

Powodem, dla którego aktor przebywa od kilku tygodni na oddziale intensywnej terapii, jest nawrót nowotworu. Jak podała Gazeta Wyborcza, kilka tygodni temu aktor przeszedł drugą operację usunięcia raka krtani. Po raz pierwszy chorobę zdiagnozowano u niego we wrześniu 2011 roku. Wygrał wówczas walkę o zdrowie, o które po latach przyszło mu zawalczyć ponownie.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Dokładnie pięć lat temu jej życie zmieniło się w ciągu sekundy. Cudem uniknęła śmierci. Tak dziś wygląda Alżbeta Lenska

"Nowotwór wrócił. Rak krtani pojawił się w prawie tym samym miejscu co poprzednim razem. Znów była konieczna operacja. Po raz drugi aktor wybrał klinikę w Zakopanem" — przekazuje serwis, który jako pierwszy dotarł do informacji. Według doniesień Gazety Wyborczej zmiana nowotworowa została usunięta w całości. Od czasu zabiegu Jerzy Stuhr znajduje się na OIOM-ie, o czym zdążył już wspomnieć Maciej Stuhr. Choć stan aktora jest stabilny, czeka go długa rehabilitacja.

Panu Jerzemu z całego serca życzymy mnóstwa sił i zdrowia.  

Jerzy Stuhr, Viva! styczeń 2012

Jerzy Stuhr, Viva! styczeń 2012
Fot. Ula Szczepaniak

Maciej Stuhr, VIVA! 22/2018

Maciej Stuhr, VIVA! 22/2018
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Wideo

Nie umiał wstać z łóżka, odzyskał sprawność po 8 latach. Michał Figurski szczerze o wyjściu z choroby

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.