Jane Fonda
Fot. Getty Images
O tym się mówi

Jane Fonda ponownie walczy z nowotworem: „poddaję się chemioterapii od 6 miesięcy”

Jak czuje się aktorka?

Marcjanna Maryszewska 3 września 2022 11:05
Jane Fonda
Fot. Getty Images

Gwiazda Hollywood ponownie zmaga się z poważną chorobą. Kilkanaście godzin temu Jane Fonda poinformowała fanów, że od pół roku walczy z nowotworem. W tych trudnych chwilach nie traci pogody ducha i wierzy, że wkrótce wróci do zdrowia. Leczenie podjęła na początku tego roku, jednak dopiero teraz zdecydowała się zamieścić szczery wpis. Jak czuje się aktorka?

Jane Fonda poinformowała fanów o walce z nowotworem

Aktorka od lat jest pod stałą kontrolą lekarzy ze względu na problemy zdrowotne. Los nie oszczędzał jednej z bardziej rozpoznawalnych gwiazd amerykańskiego kina… Najpierw wykryto u niej raka piersi, który na szczęście udało się szybko usunąć. Ponad cztery lata temu natomiast zmagała się z rakiem wargi. Teraz Jane Fonda ponownie walczy ze zmianami nowotworowymi w swoim ciele, o czym poinformowała wczoraj fanów za pośrednictwem Instagrama. Zapewniła jednak, że nie ma powodów do zmartwień, bowiem są ogromne szanse na to, że uda jej się wyzdrowieć. Rokowania lekarzy również napawają optymizmem!

Drodzy przyjaciele, chciałabym przekazać wam pewną informację. Zdiagnozowano u mnie chłoniaka nieziarniczego i rozpoczęłam chemioterapię. To uleczalny rak. Obronną ręką wychodzi z niego 80 procent ludzi, co oczywiście cieszy” - rozpoczęła swój wpis.

Czytaj także: Choroba zmieniła wygląd jednej z uczestniczek Top Model: ,,W mojej ocenie jak... monstrum”

jane fonda
Fot. Anthony Behar/Sipa USA/East News

Ze słów gwiazdy wynika, że leczenie rozpoczęła na początku tego roku i bardzo dobrze je znosi. Trudne doświadczenia są dla niej nauką na przyszłość, a nowotwór - nauczycielem. 

„Poddaję się chemioterapii od 6 miesięcy. Dobrze znoszę leczenie i - wierzcie mi - nie pozwolę, aby to stanęło mi na drodze w klimatycznym aktywizmie. Rak to nauczyciel, którego lekcji uważnie słucham. Pokazał mi, jak ważne są społeczności, które pozwalają nam się czuć, że nie jesteśmy sami. Nowotwór, zwłaszcza w moim wieku - prawie 85 lat - uczy tego, jak ważne jest dostosowywanie się do nowej rzeczywistości”, kontynuuje.

Doświadczenie w walce z nowotworem oraz doskonały dostęp do służby zdrowia sprzyjają gwieździe i dają nadzieję na to, że 85-latka już wkrótce wróci do pełni zdrowia. Trzymamy kciuki i życzymy dużo siły!  

Sprawdź również: Ukochana mama Honoraty Skarbek trzykrotnie walczyła z nowotworem, dziś jest gwiazdą Instagrama

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.