Jakub Józefowicz
Fot. AKPA/Plan "Papiery na szczęście"
NIEZWYKŁE HISTORIE

Jakub Józefowicz szczerze o relacji z ojcem: „Coś po nim odziedziczyłem. Obaj lubimy zawalczyć o swoje”

Jak dogaduje się ze swoją macochą, Nataszą Urbańską?

Karol Sowa 4 lipca 2023 07:59
Jakub Józefowicz
Fot. AKPA/Plan "Papiery na szczęście"

Jakub Józefowicz od jakiegoś czasu gra główną rolę w musicalu „Metro”. Co ciekawe, w przeszłości debiutowała tam też jego macocha, czyli Natasza Urbańska. Ona, jej ukochany Janusz Józefowicz i jego 30-letni syn powoli musieli się poznawać i... do siebie przyzwyczaić. Wszystkim zależało, aby stworzyć przyjazną relację. Jak dzisiaj wyglądają stosunki Jakuba z ojcem, który właśnie skończył 64 lata?

Jakub Józefowicz i jego relacja z ojcem — Januszem Józefowiczem

Kuba Józefowicz obecnie ma 30 lat i doskonale odnajduje się w świecie artystycznym. Jak sam twierdzi, nie miał łatwo, ponieważ kojarzono go tylko z popularnym ojcem. Czas sprawił, że nabrał do tego dystansu. „Kiedyś miałem z tym problem. Zastanawiałem się, dlaczego nie mogę być po prostu Kubą Józefowiczem, tylko za każdym razem musi być podkreślone, kto jest moim ojcem. Już się z tego wyleczyłem. Myślę, że obecność w „Metrze" pomogła mi zmienić podejście. Zamiast się chować i uciekać od tego, wychodzę temu naprzeciw i udowadniam swoją indywidualną wartość”, mówił.

CZYTAJ TAKŻE: Czasem zostawała w domu, bo dzieliła z mamą jedną parę butów. Dziś ma na koncie wielką karierę

Gdy był jeszcze dzieckiem bardzo lubił spędzać czas w teatrach. To właśnie tam najlepiej poznał swojego ojca. „W ten sposób miałem okazję spędzić więcej czasu z tatą. Dekoracja teatralna była dla mnie najlepszym placem zabaw. Gdy mój ukochany musical „Piotruś Pan", do którego libretto napisał Jeremi Przybora, wystawiany był w Romie, siedziałem w kulisach, obserwując, co dzieje się na scenie. Znałem na pamięć każde słowo, każdy gest. Gdy dochodziło do pomyłki inscenizacyjnej, muzycznej lub świetlnej, od razu to wychwytywałem”, dodawał w rozmowie z Michałem Misiorkiem.  

W rozmowie z Plejadą Jakub Józefowicz wrócił pamięcią do czasów, gdy chodził na próby ze swoim ojcem. „Rozumieliśmy się. Zapomnieliśmy o jakichkolwiek rodzinnych sprawach. Jest bardzo wymagający. Umiejętnie potrafi motywować artystę, żeby każdy następny spektakl był lepszy od poprzedniego”, mówił Michałowi Misiorkowi. „Wiedziałem, jak wygląda praca z tatą, bo przecież często bywałem na prowadzonych przez niego próbach. Gdy wchodzi do teatru, zapomina o otaczającej go rzeczywistości, nie patrzy na zegarek i skupia się wyłącznie na spektaklu”, dodawał. 

A jak on postrzega swojego tatę? „Jest perfekcjonistą, nie uznaje kompromisów. Taki model pracy faktycznie czasem może prowadzić do wysuwania skrajnych opinii na jego temat”, czytamy w Plejadzie. „Coś po nim odziedziczyłem. Obaj lubimy zawalczyć o swoje”. 

Warszawa, 1999 rok, Jakub Józefowicz i jego tato Janusz Józefowicz

Jakub Józefowicz, Janusz Józefowicz
Fot. Marek Szymanski / Forum

Nie obeszło się też bez przykrych komentarzy, które sugerowały, że coraz to nowsze propozycje pracy dla Jakuba zostały załatwione przez jego ojca. „Gdy dołączyłem do obsady „M jak miłość" pojawiły się artykuły z takimi zarzutami, które, oczywiście, są bzdurą. Mój tata nie wiedział nawet, że idę na casting”, stwierdził. A jak reaguje na to Janusz Józefowicz? „On ma bardzo zdrowe podejście do tego tematu. Dla niego istotne jest wyłącznie zdanie ludzi, na których opinii mu zależy. Inaczej można by zwariować. Film czy teatr to medium, które trafia do szerokiej publiczności. Nie da się dogodzić każdemu”, podsumował w tej samej rozmowie. 

ZOBACZ TAKŻE: Połączyły ich wspólne pasje, rozdzieliły obowiązki. Historia Janusza i Danuty Józefowiczów

Przypomnijmy, że matką 30-latka jest Danuta Józefowicz. Miłość między nią a Januszem nie przetrwała próby czasu. Oboje musieli się rozstać, a z czasem jej miejsce zajęła Natasza Urbańska. Mimo wszystko zawsze wspierała swojego syna. „Rodzice zawsze dawali mi dużo wolności. Nigdy nie sprowadzali mnie na ziemię. Wręcz przeciwnie – dopingowali mnie w tych artystycznych eksperymentach. Choć mój ojciec nie jest typem człowieka, który obrzuca cię komplementami. Prędzej wytknie to, co można jeszcze poprawić. Był surowy, ale zawsze miał konstruktywne uwagi. Czasem mnie to denerwowało, ale z drugiej strony – motywowało do tego, żeby zrobić coś tak, by następnym razem nie mógł już się do niczego przyczepić”, wyznał w tej samej rozmowie. 

Styczeń 2021 rok, 30-lecie musicalu ,,Metro" - koncert jubileuszowy, Jakub Józefowicz i Janusz Józefowicz

Jakub Józefowicz, Janusz Józefowicz
Fot. Piętka Mieszko

Jakub Józefowicz i jego relacja z Nataszą Urbańską

30-latek nie ukrywa, że lubi partnerkę swojego ojca. Oczywiście, początki ich znajomości nie były najłatwiejsze, ale ta więź powoli się wzmocniła. Oprócz wszelkich powiązań na tle rodzinnym aktora i macochę łączą  również ścisłe relacje zawodowe.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Są bardzo uczuciowe i cenią rodzinne więzi. Joannę Kulig łączy z siostrą wyjątkowa relacja

„Wiadomo, że na początku nie było łatwo. Moje życie rodzinne w pewnym momencie rozłożyło się na dwie oddzielne flanki i musiałem dryfować między jedną a drugą. Trudno było mi się z tym oswoić, ale z biegiem czasu wszystko się ułożyło. Współpracujemy z Nataszą od czasu do czasu przy różnych projektach filmowych”, opowiadał dziennikarzowi Plejady.

Całej trójce życzymy dużo szczęścia!  

Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz, VIVA! 3/2021
Fot. Mateusz Stankiewicz/SameSame

Studio programu Dzień Dobry TVN, marzec 2019 rok, Jakub i Janusz Józefowiczowie

Jakub Józefowicz, Janusz Józefowicz
Fot. JAN BIELECKI/Dzien Dobry TVN/Ea

Jakub Józefowicz, jesienna ramówka TVN, sierpień 2022 rok

Jakub Józefowicz
Fot. Podlewski

18-24 KWIETNIA
szaleństwo zakupów
Wybrane marki nawet do -40%
Wybrane marki nawet do -40%
Twoje ulubione produkty w wyją... więcej»
Zobacz
+
Wybrane marki nawet do -40%
Online

Twoje ulubione produkty w wyjątkowych cenach. Rabat do -40% na wybrany asortyment dostępny na cocolita.pl. Szczegóły na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Zobacz
Rabat do -25% na produkty Clarins!
Rabat do -25% na produkty Clarins!
Rabat -20% przy zakupach produ... więcej»
Kod rabatowy:CLARINS2024
Zobacz
+
Rabat do -25% na produkty Clarins!
Online

Rabat -20% przy zakupach produktów za min. 99 zł. Rabat -25% przy zakupach za min. 299 zł. Rabat nalicza się po wpisaniu kodu promocyjnego: CLARINS2024. Rabat nie dotyczy produktów z linii Precious. Kod promocyjny działa do 25.04.2024 do godz. 7:00. Szczegóły na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:CLARINS2024
Zobacz
-30% na okulary korekcyjne
-30% na okulary korekcyjne
Rabat 30% na kompletną parę ok... więcej»
Kod rabatowy:200270
Zobacz
+
-30% na okulary korekcyjne
Online
Stacjonarnie

Rabat 30% na kompletną parę okularów korekcyjnych. Szczegóły i regulamin akcji dostępne w Salonach i na visionexpress.pl. Okulary korekcyjne są wyrobem medycznym. Więcej pod: https://visionexpress.pl/promocje/prodmed005.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:200270
Zobacz
-20% na wybrane produkty
-20% na wybrane produkty
Rabat 20% na cały asortyment z... więcej»
Kod rabatowy:szalenstwo20
Zobacz
+
-20% na wybrane produkty
Online

Rabat 20% na cały asortyment z wyłączeniem kolekcji Sablewska x Gabriella. Oferta dostępna na gabriella.pl. Nie łączy się z innymi promocjami. Szczegóły na stronie. 

Najniższa cena produktu ze zdjęcia 30 dni przed obniżką - 16,90 zł. 

Cena po zastosowaniu rabatu - 13,52 zł.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:szalenstwo20
Zobacz
25% przy zakupach za min. 199,99 zł
25% przy zakupach za min. 199,99 zł
Wprowadź kod online lub pokaż... więcej»
Kod rabatowy:GPSZ25
Zobacz
+
25% przy zakupach za min. 199,99 zł
Online
Stacjonarnie

Wprowadź kod online lub pokaż go w jednym z ponad 230 sklepów stacjonarnych i skorzystaj z oferty. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:GPSZ25
Zobacz
-20% na produkty marki
-20% na produkty marki
Rabat 20% na produkty marki Ri... więcej»
Kod rabatowy:Szalenstwo24
Zobacz
+
-20% na produkty marki
Online
Stacjonarnie

Rabat 20% na produkty marki Rituals przy zakupach za min. 100 zł. Kod promocyjny obowiązuje w sklepach Rituals, aplikacji oraz na naszej stronie internetowej rituals.com. Z rabatu wyłączone są inne promocje, edycje limitowane oraz kalendarze adwentowe. Szczegóły u Partnera.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:Szalenstwo24
Zobacz
REKLAMA

Wideo

Maciej Musiał zadzwonił do Dagmary Kaźmierskiej z przeprosinami. Wcześniej zamieścił w sieci niestosowny komentarz

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.