Królewskie życie

Pokazano oficjalny herb księżnej Meghan! 

Wiemy, co oznaczają poszczególne elementy

Monika Katarzyna Krupska 26 maja 2018 15:01

Dokładnie tydzień temu amerykańska aktorka Meghan Markle wyszła za mąż za księcia Harry'ego. Para na ślubnym kobiercu stanęła o godzinie 13 czasu polskiego. Ceremonię na całym świecie oglądały miliony osób! Meghan otrzymała tytuł księżnej Sussex. Oficjalnie weszła zatem do rodziny królewskiej. Zamiast w podróż poślubną z ukochanym kilka dni po wydarzeniu świętowała 70. urodziny księcia Karola! Było to jej pierwsze wystąpienie publiczne w roli księżnej. Amerykanka prezentowała się bardzo pięknie! 

Oficjalny herb 

Gdy Angielka Kate Middleton w 2011 roku wyszła za mąż na księcia Williama, otrzymała nie tylko tytuł księżnej Camridge, ale i swój herb. 6 dni po królewskim ślubie, Pałac Kensington również pokazał oficjalny herb Meghan Markle! Wzór zawiera elementy związane z pochodzeniem księżnej i oczywiście tradycyjne elementy przypisywane rodzinie królewskiej.

W herbie księżnej Meghan Markle widzimy śpiewającego ptaka z podniesionymi skrzydłami, który jest gotowy do lotu oraz lwa, symbol dynastii Windsorów. Zwierzęta stoją po przeciwnej stronie tarczy, są strażnikami. Na tarczy przeważa kolor niebieski, który symbolizuje Ocean Spokojny u wybrzeży Kalifornii. Dwa złote promienie to odniesienie do słońca – stanu rodzinnego księżnej. A trzy pióra to komunikacja i siła słów. Na trawie widzimy złote maki, czyli kwiaty-symbole Kalifornii. Herb posiada również koronę. Jest to symbol zarezerwowany są dla synów i córek następców tronu.

Co myślicie o herbie Meghan?  

 

 

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.