EN_01077775_0021, Jerzy Połomski, 2013
Fot. Damian KLAMKA/East News
O tym się mówi

Nowe doniesienia o samopoczuciu Jerzego Połomskiego. Nie napawają optymizmem…

Wokalista od roku przebywa w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie

Marcjanna Maryszewska 22 czerwca 2022 13:06
EN_01077775_0021, Jerzy Połomski, 2013
Fot. Damian KLAMKA/East News

Wkrótce minie rok, od kiedy Jerzy Połomski trafił do domu opieki w podwarszawskim Skolimowie. Do mediów trafiły nowe doniesienia o samopoczuciu artysty, lecz niestety nie są to pozytywne informacje…Jak podaje „Super Express”, gwiazdor bardzo źle znosi pobyt, a z powodu problemów zdrowotnych brakuje mu kontaktu z innymi mieszkańcami.

Jerzy Połomski przebywa w Skolimowie. Artysta przeżywa dramat…

Jerzy Połomski zamieszkał w domu opieki w Skolimowie rok temu. Długo wierzyć, że to przejściowa sytuacja, że wkrótce wróci do swojego ukochanego mieszkania w na warszawskim Mokotowie. Niestety sytuacja zdrowotna wcale nie uległa polepszeniu, a pobyt przedłużał się o kolejne tygodnie. Artyście zdarzało się zgubić klucze do drzwi lub zakręcić kran, przez co zalał mieszkanie sąsiadowi. W Skolimowie otoczono go fachową opieką, zapewniono pokój i wyżywienie. Nie brakuje również osób, które mogłyby dotrzymać towarzystwa gwiazdorowi.

Zobacz: Tak wygląda dziś Jerzy Połomski. Do sieci trafiło nagranie z udziałem artysty

Niestety Jerzy Połomski przez cały czas źle znosi pobyt w domu opieki. Super Express jakiś czas temu rozmawiał z mieszkanką Skolimowa, która wyznała, że gwiazdor bardzo cierpi i chciałby wrócić już do siebie. Na chwilę obecną nie jest to możliwe, co bardzo negatywnie odbija się na jego samopoczuciu. „Jerzy nie zaakceptował swojego przeniesienia tutaj. On tego nie rozumie. Tęskni do swojego mieszkania. Poza tym nie ma żadnego z nim kontaktu”, opowiadała mieszkanka domu opieki.

Artysta nie opuszcza swojego pokoju, przestał brać udział w wydarzeniach integracyjnych. Nie pojawił się nawet na weekendowej uroczystości z mieszkańcami domu opieki, a wolny czas woli spędzać samotnie. „Jurek zawsze był samotnikiem. Nie lubi jak jest dużo osób. Je w swoim pokoju wszystkie posiłki, bo nie chce i nie życzy sobie jeść z nami w jadalni. Wychodzi na spacery późnym popołudniem”, dodała mieszkanka domu.

Czytaj także: Wymyśliła Szansę na sukces, TVP chciało ją pozwać. Co dziś robi Elżbieta Skrętkowska?

Jerzy Połomski, koncert charytatywny w Krakowie, 2014 rok
Fot. Sebastian Kocon / Forum
Jerzy Połomski, koncert charytatywny w Krakowie, 2014 rok

Jerzy Połomski. Problemy zdrowotne

Nim zamieszkał w Skolimowie, artysta żył w swoim mieszkaniu na warszawskim Mokotowie. W tym roku Jerzy Połomski obchodzić będzie 89. urodziny. W ostatnich latach niestety problemy zdrowotne dały mu się we znaki. Zaczął mieć problemy ze słuchem, a mieszkanie w pojedynkę było coraz bardziej kłopotliwe. Nie miał obok siebie nikogo, w związku z czym podjął decyzję o przeprowadzce do Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie.

„Nasz wspaniały kolega postanowił zamieszkać w Skolimowie z prostej przyczyny. Ma swoje lata, a nie ma rodziny. Nie ma kto podać mu szklanki herbaty w domu na trzecim piętrze bez windy. Tu ma stałą opiekę, życzliwych kolegów, przyjaciół”, mówił wówczas prezes Związku Artystów Scen Polskich, Krzysztof Szuster. Dodał, że za wybitne zasługi dla polskiej sceny muzycznej powitano go w domu opieki w otwartymi ramionami i natychmiast zapewniono fachową opiekę. „Przez całe swoje życie zrobił tyle dobrego dla Związku Artystów Scen Polskich i dla naszych mieszkańców, że zapewnienie mu skromnego pokoju w Skolimowie jest nie tylko naszym obowiązkiem, ale i zaszczytem”.  

Sprawdź również: Zdrada męża, bolesny rozwód. Tak wyglądało życie prywatne Katarzyny Łaniewskiej

Jerzy Połomski, Nagranie programu Telewizji Polskiej TVP2
Fot. Maciej Biedrzycki / Forum
Jerzy Połomski, "Pytanie na sniadanie", 2012

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.