EN_01077775_0021, Jerzy Połomski, 2013
Fot. Damian KLAMKA/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Tak wygląda dziś Jerzy Połomski. Do sieci trafiło nagranie z udziałem artysty

Wokalista od roku mieszka w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie

Olga Figaszewska 6 kwietnia 2022 07:43
EN_01077775_0021, Jerzy Połomski, 2013
Fot. Damian KLAMKA/East News

Wielki artysta, gwiazda polskiej sceny, wspaniały człowiek. Jerzy Połomski od prawie roku mieszka w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Wykonawca hitu Bo z dziewczynami ma problemy zdrowotne i z uwagi na swój stan potrzebuje stałej, profesjonalnej opieki. Jerzy Połomski dawno nie pokazywał się publicznie. Niedawno wokalista wziął udział w pewnym ważnym nagraniu.

Jerzy Połomski od roku przebywa w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie

Jakiś czas temu menadżerka Jerzego Połomskiego informowała media, że gwiazdor ma problemy z pamięcią i żyje w swoim świecie. Lata spędzone na scenie nadwyrężyły również jego słuch. Na szczęście znajduje się pod najlepszą opieką specjalistów. Ze względu na stan swojego zdrowia, artysta zamieszkał w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich.

„Po przybyciu do Domu Artysty w Skolimowie jego stan się troszkę poprawił. Bardzo tam o niego dbają. Ma opiekę lekarską, pielęgniarską, jest pani psychoterapeutka. […] Świetnie się tam czuje. Ma kłopoty z pamięcią. Niestety konieczna jest opieka lekarska i pielęgniarska całodobowa. Właśnie dlatego jest w Skolimowie. On sobie sam wybrał Dom Artysty. On tam chciał być. Ludzie widzą go jako osobę 30-letnią, a on ma prawie 90 lat”, zaznaczała pani Violetta Lewandowska w rozmowie z Plejadą w lutym 2022 roku.

Zobacz też: Utwory Jerzego Połomskiego do dziś nuci cała Polska. Jakie tajemnice skrywa życie artysty?

Jerzy Połomski, 2013
Fot. Kurnikowski/AKPA

Jerzy Połomski, 2013

Jak czuje się dziś Jerzy Połomski?

Fani martwili się o stan pana Jerzego Połomskiego. Wokalista od dawna nie pojawiał się publicznie, a teraz wystąpił w nagraniu, na którym gwiazdy apelują o przeznaczenie 1% podatku na rzecz Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich. Jerzy Połomski nie wypowiada jednak ani słowa. Uśmiecha nie schodzi z jego twarzy i widać, że czuje się dobrze. Gwiazdor polskiej estrady bardzo się zmienił.  

„Daj jeden procent podatku na Dom Artysty Seniora. Daj, bo bez twego dodatku z drożyzną się nie upora”, wybrzmiewa z materiału. W krótkim filmie wzięli udział: Daniel Olbrychski, Hanna Śleszyńska czy Marian Opania.

Te kadry poruszają.  

Sprawdź też: Halina Wyrodek-Dziędziel była gwiazdą kabaretu „Piwnica pod Baranami”. Prywatnie zmagała się z chorobą alkoholową

Jerzy Połomski na nagraniu ZASP
Fot. screen nagrania ZASP

Jerzy Połomski na nagraniu ZASP

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.