Jacek Zieliński, Halina Zielińska żona
Fot. Lukasz Kalinowski/East News
historia miłości

Jacek i Halina Zielińscy są razem ponad pół wieku. On koncertował ze Skaldami, ona poświęciła się dla rodziny

„Chrystus jest zawsze z nami”, mówią

Rafał Kowalski 24 lipca 2023 16:00
Jacek Zieliński, Halina Zielińska żona
Fot. Lukasz Kalinowski/East News

Poznali się, jak wiele innych par. Ale dali sobie miłość, uważność i obustronne zainteresowanie. Wszystko to sprawiło, że Jacek Zieliński ze Skaldów i jego żona Halina są już małżeństwem 52 lata. Jaka jest ich recepta na udany związek? Wiele o nich mówią też wspomnienia dzieci…

Lider Skaldów o poznaniu żony. Co mówią o sobie?

Czas studiów to dla wielu par idealny moment na poznanie drugiej połówki, która staje się miłością życia. Nie inaczej było w przypadku Jacka Zielińskiego, który tak mówił o pierwszym spotkaniu z ukochaną Haliną. „Byłem na pierwszym roku Akademii Muzycznej w Krakowie, żona studiowała architekturę. Koleżanka Halinki obchodziła urodziny, na które zostaliśmy zaproszeni. Poczuliśmy do siebie sympatię, zaczęliśmy spędzać dużo czasu ze sobą. Żonie nie poszło na egzaminach, musiała zmienić uczelnię. Skończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną, ale nie pracowała jako pedagog. Po prostu była wspaniałą żoną, matką, dbała o dom, za co jestem jej wdzięczny”, mówił w wywiadzie dla „Ludzie i wiara”.

W tej samej rozmowie został zapytany, jaka jest jego zdaniem recepta na udany, wieloletni związek. „Może bycie konsekwentnym, odpowiedzialnym...? Człowiek się zakochuje, ale to zauroczenie szybko mija. Odchodzi też młodość, uroda. Ale uważam, że skoro wybrałem tę kobietę, to na całe życie, a nie, źle coś poszło, to wymieniam na lepszy albo nowszy model. Przecież to jest ten sam człowiek, którego kiedyś pokochałem”, podkreślał. „Według mnie, z wiekiem miłość staje się mniej intuicyjna, a bardziej realna. Wcale nie maleje, a wzrasta i pięknieje. Już wiadomo, że jesteśmy razem na dobre i złe. Oby jak najdłużej”, dodawał wzruszająco.

Para od 1976 roku mieszka w tym samym bloku w Krakowie. Pochodzący z tego miasta piosenkarz uwielbia te okolice i nigdy w życiu nie chciał ich zmieniać. W dzieciństwie bywał jednak w Zakopanem i to właśnie tam małżonkowie pobudowali piękny dom.

Ale informacje o tym, że od 16 lat mieszkają tam na stałe, okazały się plotkami. To dla całej rodziny Zielińskich wspaniałe miejsce do spędzania wakacji, długich weekendów i świąt. Drewniana chata i ogród cudownie nadają się w przypadku rodzinnych zjazdów, których ich działka pamięta całkiem sporą liczbę.

Halina i Jacek Zielińscy uważają, że czuwa nad nimi opatrzność. Rzeczy symbolizujące to są dla nich bardzo ważne. Jednym z nich jest figura Chrystusa Frasobliwego. „Przywieźliśmy ją z Bieszczad, żonie bardzo się spodobała. Zawiesiłem ją na drzewie, w takim miejscu, że widać ją z okna domu i z tarasu, także Chrystus jest zawsze z nami”, opowiadali 4 lata temu.

Zobacz też: Ewa Telega-Domalik miała 23 lata, gdy pochowała męża. Nie myślała, że spotka jeszcze miłość życia

Jacek Zieliński, 2015

Jacek Zieliński, 2015
Fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER

Jacek i Halina Zieliński: dzieci, wnuki

Małżonkowie dwukrotnie gościli kamerę programu Zacisze gwiazd i pokazywali swoje cztery kąty w Krakowie, a potem w Zakopanem. Relację z tych odwiedzin można było też przeczytać w tygodniku Niedziela.

I właśnie stamtąd dowiedzieliśmy się, jak wyglądało życie rodziny, gdy na świecie pojawiły się dzieci pary: Bogumił i Gabriela. Według ich wspomnień tata był oazą łagodności, a mama była bardziej surowa. Gdy nie mogła sobie poradzić z dorastającą dwójką, sięgała po ostateczne i niepochwalane dziś metody. „Mąż wyjeżdżał na kilka miesięcy, a nawet na rok i ja musiałam sobie radzić sama”, tłumaczyła pani Halina. Bogumił i Gaba wspominali, że faktycznie nie zawsze byli grzeczni i dziś dobrze wspominają dzieciństwo. „Rodzice zawsze dawali nam dużo swobody, nie zmuszali do niczego. No, może trochę do dobrych stopni w szkole muzycznej”, czytaliśmy.

Przez wiele lat oboje rodziców dokładało starań, by aktywnie uczestniczyć w dorastaniu i wychowaniu syna i córki. Ale faktem jest, że kariera muzyczna, koncertowanie ze Skaldami i częste wyjazdy nie pozwalały panu Jackowi zawsze być w domu. Opiekę nad wszystkim sprawowała wtedy żona.

Zobacz też: Jan Suzin i Alicja Pawlicka byli świetnym małżeństwem, ona wyleczyła się przy nim z traumy

Jacek Zieliński, córka Gabriela, 2004

Jacek Zieliński, córka Gabriela, 2004
Fot. Piotr Tumidajski Piotr Tumidajski/FORUM / Forum

Na córkę i syna pary przeszły też zdolności muzyczne. Czasem zdarza się im grać i śpiewać całą familią.

Dziś Jacek i Halina Zielińscy są nie tylko rodzicami, ale i dziadkami. Dla swoich wnuków oddaliby wszystko. Dla nikogo z gwarnej piątki nie potrafią być surowi. „Bo dziecinniejemy i lepszy kontakt znajdujemy z wnukami!”, śmiała się pani Halina w rozmowie z Magdaleną Pawlicką. „Miłość powinna wzrastać i pięknieć, dlatego wnuki doznają miłości coraz większej!”, wtórował żonie pan Jacek.

Życzymy im wiele miłości! 

Jacek Zieliński, Halina Zielińska, Opole 2020

Jacek Zieliński, Halina Zielińska żona, OPole
Fot. Lukasz Kalinowski/East News

18-24 KWIETNIA
szaleństwo zakupów
Rabat 25%
Rabat 25%
Rabat na kolekcję SS24 Guess o... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
+
Rabat 25%
Online
Stacjonarnie

Rabat na kolekcję SS24 Guess oraz Marciano by Guess, z wyłączeniem kolekcji kapsułowych i carryovers. Dostępny w sklepach stacjonarnych oraz online na www.guess.eu/pl. Nie dotyczy outletów.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
-30% na wszystko
-30% na wszystko
Rabat -30% na cały asortyment,... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO30
Zobacz
+
-30% na wszystko
Online

Rabat -30% na cały asortyment, również produkty przecenione. Kupuj na www.gap.pl. Szczegóły na stronie.  

Najniższa cena produktu ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 239 zł.  

Cena produktu po zastosowaniu rabatu – 167,30 zł

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO30
Zobacz
20% rabatu na kosmetyki Clarena
20% rabatu na kosmetyki Clarena
Rabat na cały asortyment dostę... więcej»
Kod rabatowy:SZALONE20
Zobacz
+
20% rabatu na kosmetyki Clarena
Online
Stacjonarnie

Rabat na cały asortyment dostępny w sklepach stacjonarnych i na e-clarena.eu. Promocja obowiązuje dla zamówień powyżej 100zł oraz obejmuje produkty nieprzecenione. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALONE20
Zobacz
Rabat 20% na markę Dr_Irena_Eris
Rabat 20% na markę Dr Irena Eris
Rabat 20% na całą markę Dr Ire... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO20
Zobacz
+
Rabat 20% na markę Dr Irena Eris
Online

Rabat 20% na całą markę Dr Irena Eris. Oferta dostępna na www.sklep.drirenaeris.com. Nie łączy się z innymi promocjami, nie dotyczy Prosystem Home Care oraz voucherów prezentowych. Szczegóły na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO20
Zobacz
Rabat do 30% na odzież i obuwie
Rabat do 30% na odzież i obuwie
Rabat rosnący wraz z ilością p... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO
Zobacz
+
Rabat do 30% na odzież i obuwie
Online

Rabat rosnący wraz z ilością produktów w Twoim koszyku! -20% za zakup min. 2 produktów. -25% za zakup min. 3 produktów. -30% za zakup min. 4 produktów. Rabat obowiązuje na wybrane produkty. Promocja dostępna w sklepie internetowym. Kody rabatowe nie łączą się. Szczegóły na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO
Zobacz
-30% na całą ofertę kosmetyków
-30% na całą ofertę kosmetyków
Rabat -30% na ofertę kosmetykó... więcej»
Kod rabatowy:SZ2024
Zobacz
+
-30% na całą ofertę kosmetyków
Online

Rabat -30% na ofertę kosmetyków marki Bielenda, obowiązuje na bielenda.com. Szczegóły na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZ2024
Zobacz
REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.