Fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER
Pożegnanie

Ilona Kuśmierska-Kocyłak nie żyje. Legendę polskiego kina i dubbingu pożegnali najbliżsi

Gwiazda „Samych swoich” odeszła w wieku 74 lat

Marcjanna Maryszewska 19 września 2022 11:00
Fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Jej śmierć wstrząsnęła środowiskiem dubbingowym. Ilona Kuśmierska-Kocyłak zmarła niespodziewanie w wieku 74 lat. Od lat spełniała się jako aktorka i reżyser dubbingowy. Artystkę pożegnali najbliżsi w poruszających słowach…

Ilona Kuśmierska-Kocyłak nie żyje

O śmierci aktorki poinformowali jej najbliżsi we wzruszającym wpisie. „Dziś rano, 18 września, niespodziewanie odeszła do Domu Pana Ilona Kuśmierska – Kocyłak – ukochana żona, mama, babcia i prababcia. Niech spoczywa w pokoju! Pogrążeni w smutku mąż, dzieci, wnuki i prawnuki” - czytamy.

Ilona Kuśmierska-Kocyłak swoje ostatnie chwile spędziła w gronie najbliższych. Śmierć nadeszła niespodziewanie…

„Jeszcze wczoraj bawiłaś się pod Wrocławiem w towarzystwie rodziny „Samych Swoich”, w rocznicę jej powstania… Cieszyliście się, wspominaliście bliski waszemu sercu tryptyk Sylwestra Chęcińskiego… Szczęśliwa, nocą wróciłaś do Warszawy, aby nazajutrz ucałować najmłodszą wnuczkę, która właśnie skończyła dwa latka, uściskać czteroletniego wnuka, kochanych syna i synową. Ale nie doczekałaś rana” - pisał poruszony mąż aktorki, dodając:

„Jesteśmy wszyscy przy tobie – twoje córki, zięciowie, syn z synową, wnuczęta i jeszcze nieświadome tego, co się stało, prawnuki. Schodzą się przyjaciele, bliższa i dalsza rodzina. […] To ty miałaś mnie opłakiwać, jesteś przecież… byłaś… młodsza”.

Dokładnej przyczyny śmierci nie podano do wiadomości publicznej. Rodzinie i najbliższym artystki składamy głębokie wyrazy współczucia.  

Źródło: JastrząbPost

Sprawdź również: Jarosław Boberek wspomina Gabrielę Kownacką. „Cudownie było pogrzać się chwilę w jej blasku”

Ilona Kuśmierska-Kocyłak, 24.05.2016

Fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

TAGI #śmierć

Wideo

Nie umiał wstać z łóżka, odzyskał sprawność po 8 latach. Michał Figurski szczerze o wyjściu z choroby

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.