Andrzej Strzelecki, grób
Fot. AKPA
O tym się mówi

Syn Andrzeja Strzeleckiego spełnił marzenie zmarłego taty. „Zrobiliśmy to! Tak jak było zaplanowane!”

Aktor marzył o jednej rzeczy związanej z Antkiem

Marta Nawacka 4 maja 2022 14:48
Andrzej Strzelecki, grób
Fot. AKPA

Andrzej Strzelecki, wybitny polski aktor, zmarł 17 lipca 2020 roku. Mężczyzna zmagał się z nieoperacyjnym rakiem płuc i oskrzeli... Największą dumą artysty były dzieci: córka Joanna oraz syn Antoni, co wielokrotnie podkreślał. Aktor uwielbiał grywać w golfa razem z Antkiem i marzył o tym, by jego pociecha związała się z tym sportem zawodowo. Okazuje się, że syn spełnił pragnienie zmarłego taty.

Andrzej Strzelecki był wielkim pasjonatem gry w golfa

Znany polski aktor zmarł 17 lipca 2020 roku po nierównej walce z nieoperacyjnym rakiem płuc i oskrzeli. Zostawił pogrążonych w żalu żonę, Joannę Pałucką i dwoje dzieci: córkę Joannę i syna Antoniego. Poza aktorstwem Andrzej Strzelecki wielką miłością darzył grę w golfa. Był tak wielkim pasjonatem tego sportu, że twierdził, iż wszystko w jego życiu kręci się wokół tego, a sam jest od golfa uzależniony. „Golf tak wciąga, że podporządkowuje się mu wszystko. Na przykład urlop. Dla mnie wyjazd na urlop w miejsce, gdzie nie ma pola golfowego, jest nie do pomyślenia. Ja bym tam w życiu nie pojechał", zwierzył się przed laty w Angorze.

Gdy aktor zbliżał się do pięćdziesiątych urodzin, na świat przyszedł jego syn, Antoni. „Późne tacierzyństwo bardzo mnie odmłodziło, dało mi nową siłę do życia", mówił Super Expressowi. Gdy tylko chłopiec nauczył się chodzić, Andrzej Strzelecki od razu zaczął dzielić się z nim swoja pasją i uczył gry w golfa. „Kupiłem w Stanach taki kijek - piękny, metalowy - na którym było napisane, żeby nie dawać go dzieciom, bo mogą sobie zrobić krzywdę. Syn spacyfikował mi ten kijek jak miał rok i siedem miesięcy i nie odpuścił", wyznał w rozmowie z Echem Dnia. „Antek w sensie technicznym gra o wiele lepiej ode mnie, ma o wiele lepszy swing, bardziej prawidłowy. On po prostu to uwielbia. Ja byłem fantastycznym ojcem od początku, a ta moja fantastyczność polegała na tym, że wychodziłem z dzieckiem na spacer częściej niż inni ojcowie. Mieszkam bowiem kilometr od pola golfowego", żartował aktor.

Czytaj też: Elżbieta Zapendowska o trudnych relacjach z córką: „Między nami jest ciągle zimna wojna”

Andrzej Strzelecki z żoną, Joanną Pałucką i synem Antonim, 20-lecie musicalu Metro, 30.01.2011, Warszawa
Fot. VIPHOTO/East News

Andrzej Strzelecki z żoną, Joanną Pałucką i synem Antonim, 20-lecie musicalu Metro, 30.01.2011, Warszawa

Andrzej Strzelecki z żoną, Joanną Pałucką i synem Antonim, premiera musicalu Deszczowa Piosenka, 29.09.2012, Warszawa
Fot. KRYSTIAN MAJ/REPORTER
Andrzej Strzelecki z żoną, Joanną Pałucką i synem Antonim, premiera musicalu Deszczowa Piosenka, 29.09.2012, Warszawa

Antoni Strzelecki spełnił marzenie ojca

Syn Andrzeja Strzeleckiego od małego spędzał z tatą czas na polu golfowym. Okazuje się, że umiejętności w tej dziedzinie sportowej Antoni Strzelecki odziedziczył po aktorze – gdy miał piętnaście lat stał się dla niego partnerem nie do pokonania. „Uczeń przerósł mistrza”, nie krył swej dumy mężczyzna. Były rektor warszawskiej Akademii Teatralnej marzył o tym, by jego syn związał swoja przyszłość z tym sportem i został zawodowcem. Zanim zachorował na raka chciał wysłać Antka na studia do Ameryki, niestety nie doczekał chwili, gdy jego ukochana pociecha odbierała dyplom... Miesiąc przed śmiercią Andrzej Strzelecki po raz ostatni widział Antoniego na polu golfowym. Młody mężczyzna zamieścił wtedy w mediach społecznościowych zdjęcie z ojcem, które podpisał: „The strongest person in the world”.

Antoni Strzelecki ukończył studia na prestiżowym uniwersytecie Keiser University w West Palm Beach na Florydzie. Uczelnia przygotowuje do pracy w branży golfowej, a absolwenci Associate of Science in Golf Management mają możliwość prowadzenia zajęć z golfa, zarządzać polami golfowymi oraz zajmować się konserwacją sprzętu potrzebnego do uprawiania tego sportu. Podczas uroczystości dla absolwentów Antkowi towarzyszyła mama, Joanna Pałucka. Kobieta zamieściła na swoim Facebooku ogłoszenie, w którym poinformowała, że jej syn spełnił ostatnią wolę Andrzeja Strzeleckiego. „Andrzej! Zrobiliśmy to! Tak jak było zaplanowane!". „No i stało się! Dziś Antek Strzelecki zakończył naukę w Keiser University w West Palm Beach - Associate of Science in Golf Management", nie kryła dumy. Na razie syn pary nie podjął jeszcze decyzji w sprawie swojej przyszłości. 21-latek prawdopodobnie zostanie na Florydzie, która zwana jest „mekką golfistów”.  

Zobacz także: Krzysztof Ibisz był pierwszym pacjentem swojej żony. Poddał się nietypowej praktyce!

Joanna Pałucka, Antoni Strzelecki, premiera spektaklu pt. Niech no tylko zakwitną jabłonie, 29.03.2014, Warszawa
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Joanna Pałucka, Antoni Strzelecki, premiera spektaklu pt. Niech no tylko zakwitną jabłonie, 29.03.2014, Warszawa

Andrzej Strzelecki z synem Antonim, Dzień świra - premiera w Teatrze Kamienica, 07.07.2017, Warszawa
Fot. TRICOLORS/East News
Andrzej Strzelecki z synem Antonim, Dzień świra - premiera w Teatrze Kamienica, 07.07.2017, Warszawa

Najnowsze zdjęcia Antka Strzleckiego:

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.