Andrzej Strzelecki ma raka
Fot. Piotr Zagiell/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Aktor Klanu walczy z rakiem. Andrzej Strzelecki prosi fanów o pomoc

Cena leczenia jest niewyobrażalna...

Gabriela Czernecka 6 czerwca 2020 11:22
Andrzej Strzelecki ma raka
Fot. Piotr Zagiell/East News

Aktor Klanu Andrzej Strzelecki wyznał, że choruje na nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Jedyną szansą dla gwiazdy okazało się specjalne leczenie, którego mógłby podjąć się w Stanach Zjednoczonych. Okazuje się jednak, że koszt leczenia przekracza możliwości finansowe artysty. Postanowił więc poprosić o pomoc swoich fanów. 

Aktor Klanu Andrzej Strzelecki ma raka

Andrzej Strzelecki to wybitny aktor, który polskim widzom znany jest głównie z roli doktora Tadeusza Koziełło-Kozłowskiego, w którego wciela się nieprzerwanie od 197 roku w telenoweli Klan. Na koncie ma także genialne role w wielkich produkcjach, takich jak W pustyni i w puszczy czy w filmie Bitwa Warszawska 1920. Był również  rektorem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Niestety ostatnio wyszło na jaw, że aktor cierpi na raka.

Andrzej Strzelecki zmaga się z ciężkim rodzajem nowotworu płuc i oskrzeli. Rak jest nieoperacyjny, a jedyną szansą na walkę o zdrowie jest podjęcie się innowacyjnego leczenia za oceanem. Szansą dla aktora okazało się specjalne leczenie, którego mógłby się podjąć w Stanach Zjednoczonych. Niestety koszt leczenia jest niewyobrażalnie wysoki. Wynosi aż 37 tys. dolarów miesięcznie, co znacznie przerasta możliwości finansowe gwiazdy Klanu. Aktor postanowił więc poprosić o pomoc w gromadzeniu środków pieniężnych.

Zachorowałem. Mam nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Zawsze miałem szczęście w życiu. Nie opuściło mnie ono i w tej dramatycznej sytuacji. 6 maja w USA dopuszczono lek Capmatinib na to schorzenie. Jest on dla mnie szansą na uratowanie życia, ale koszt kuracji przekracza moje możliwości finansowe (37 tysięcy dolarów miesięcznie). W tym momencie zbieram środki na 10 podań leku - istnieje możliwość, że będę potrzebował ich więcej, konsultacje medyczne, dojazdy, sprzęt specjalistyczny, leki, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc. Być może szczęście nie opuści mnie i tym razem”, czytamy na stronie zbiórki.

Do apelu aktora dołączyła córka Andrzeja Strzeleckiego, Joanna, która na swoim Facebooku udostępniła link do założonej za pośrednictwem fundacji Rak'n'Roll zbiórki: „Drodzy Przyjaciele i znajomi, mój Tata jest podopiecznym fundacji Rak'n'Roll, dzięki której zbieramy fundusze na jego leczenie. Zapoznajcie się proszę z informacją poniżej. Wierzę w to, że dzięki Wam szczęście nas nie opuści...”, czytamy jej wpis.

Akcję nagłośnili także na swoich profilach w social mediach znajomi artysty, m.in. aktor i kompozytor Marcin Januszkiewicz czy Zofia Zborowska. „Andrzej Strzelecki, przyjaciel mojego taty i mojej mamy też, mój profesor ze szkoły teatralnej zachorował na raka. Zbiera pieniądze, żeby się leczyć. Jest ciężko. Ale wierzę w to, że wspólnymi siłami nam się uda i on będzie mógł pojechać i się wyleczyć. Jak sam napisał, ma ogromne szczęście w życiu”, napisała na Instagramie.

Kwota jest naprawdę ogromna i nie ma wątpliwości, że liczy się każda złotówka. Rodzina stara się zebrać 500 tys. zł, które mogą uratować życie aktora Andrzeja Strzeleckiego. Link do zrzutki znajdziecie tutaj. 

Andrzej Strzelecki ma raka
Fot. Piotr Zagiell/East News

Andrzej Strzelecki ma raka, Andrzej Strzelecki żona
Fot. TRICOLORS/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.