Fot. Prończyk / AKPA
historie miłosne

Danuta Holecka wyjechała za pracą do Holandii, wróciła z miłością swojego życia. Oświadczyny przyjęła po 3 tygodniach znajomości

"O to prosiłam Boga"

Marcjanna Maryszewska 1 grudnia 2023 15:50
Fot. Prończyk / AKPA

Danuta Holecka od wielu lat jest jedną z najważniejszych twarzy Telewizji Polskiej. Stanowisko szefa Wiadomości TVP1 zajmuje od kilku lat, jednak ostatnio pojawiło się wiele sensacyjnych informacji dotyczących jej zawodowej przyszłości. O prezenterce znacznie rzadziej mówiło się w kontekście życia osobistego. Choć dziś pilnuje swojej prywatności, w przeszłości otwarcie mówiła o swojej rodzinie...

Danuta Holecka i Krzysztof Holecki — historia miłości

Dziennikarka TVP ma 55 lat i pochodzi z Lidzbarka. Stosunkowo wcześnie przeniosła się do Warszawy, gdzie kontynuowała naukę po ukończeniu szkoły podstawowej, a następnie podjęła studia ekonomiczne, choć w młodości marzyła o medycynie. Jednak los wynagrodził przyszłej dziennikarce... w miłości. Bowiem to właśnie w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej poznała swojego męża, Krzysztofa Dunina-Holeckiego. On organizował wyjazd do pracy sezonowej w Holandii, ona pojechała zbierać warzywa. Do kraju wrócili jako para, a 1,5 roku później byli już małżeństwem.

Danuta Holecka z mężem, Krzysztof Dunin-Holecki, Bal Dziennikarzy 2013, 9.02.2013

Fot. Kurnikowski / AKPA

Według informacji krążących w sieci zakochany mężczyzna rozstał się ze swoją ówczesną żoną, oraz oświadczył Danucie po zaledwie trzech tygodniach znajomości. "Kiedy wychodziłam za mąż, byłam bardzo młoda i chciałam tylko kochać, być kochaną i mieć zdrowe dzieci. I o to prosiłam Boga" — mówiła kiedyś w wywiadzie dla Życia na Gorąco.

CZYTAJ TAKŻE: Dominika i Michał Chorosińscy pierwszą noc spędzili w seminarium. "Po czym rano, jak nigdy, dobijanie się do drzwi"

Jej ówczesna ścieżka edukacji zupełnie nie wskazywała na to, że w przyszłości podejmie karierę medialną. Na studiach dorabiała jako krupierka w kasynie, a po studiach szykowała się do pracy na Giełdzie Papierów Wartościowych. Jednak gdy w 1992 roku Danuta Holecka usłyszała w telewizji, że szukają prezenterów programów informacyjnych, w tajemnicy przed mężem zgłosiła swoją kandydaturę... I okazała się absolutnie bezkonkurencyjna. Od tamtego czasu pozostaje wierna Telewizji Polskiej, a dziś kojarzona jest przede wszystkim z  głównego wydania Wiadomości TVP1. 

Danuta Holecka z mężem, Krzysztof Dunin-Holecki, Premiera filmu "Smoleńsk", 5.09.2016

Fot. Niemiec / AKPA

Danuta Holecka i Krzysztof Holecki — życie prywatne

Największą dumą Danuty i Krzysztofa Holeckich są bliźniacy: Stefan i Julian. Młoda dziennikarka z powodzeniem łączyła pracę zawodową z opieką nad dziećmi i domem, a domownicy zapewniali, że była wspaniałą gospodynią o niesamowitych zdolnościach kulinarnych — jednak wyrzucała sobie później, że poświęcała im zdecydowanie za mało czasu. "Na szczęście oni od razu mnie uspokajają, że to nieprawda. Ale mimo wszystko…" — zwierzała się później. (cyt. za Polityka.pl). W synach zaszczepiła miłość do Boga. Obaj studiowali medycynę.

SPRAWDŹ: Danuta Holecka opuściła dom w wieku 15 lat. Długo skrywała rodzinny sekret, który ujawnił jej kolega

Z mężem sporadycznie pokazywała się na wydarzeniach branżowych i czerwonych dywanach. Brak medialnego zainteresowania im nie przeszkadza. Od ponad 30 lat tworzą zgodne małżeństwo, nieskażone kłótniami i awanturami. Oboje z zapałem poświęcają się swojej pracy, w wolnych chwilach dbając o swoje domowe ognisko. Krzysztof Dunin-Holecki jest przedsiębiorcą, a od 2004 roku prowadzi swój własny biznes — firmę Grand Prix Parkingi Strzeżone.  

Źródło: Polityka.pl, Kobieta.interia.pl

Danuta Holecka z dziećmi, 1995

Fot. Piotr Gesicki / Forum

Danuta Holecka z mężem, Krzysztof Dunin-Holecki, Bal Dziennikarzy 2003, 28.07.2003

Fot. Prończyk / AKPA

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.