George Clooney, Amal Clooney
Fot. Getty Images
NIEZWYKŁE HISTORIE

Historia miłości George'a Clooneya i Amal Clooney to gotowy scenariusz na romantyczny film...

Niewielu wróżyło im wspólną przyszłość...

Gabriela Czernecka 23 lutego 2021 16:58
George Clooney, Amal Clooney
Fot. Getty Images

Ona uznana i ceniona na arenie międzynarodowej prawniczka. On hollywoodzki aktor z łatką amanta. Wydawało się, że nic ich nie łączy, tymczasem wystarczyło jedno spotkanie, by zakochali się w sobie bez pamięci. Dziś są szczęśliwym małżeństwem, wspólnie wychowują dzieci i wciąż nie odrywają od siebie wzroku. Oto niezwykła historia miłości Amal i George’a Clooneya.

Amal Alamuddin i George Clooney - jak się poznali?

Ona zawodowo sprzeciwia się działalności organizacji terrorystycznych i pomaga kobietom, które zostały przez nie skrzywdzone. Jej imię w języku arabskim znaczy „nadzieja”. On łamie serca najsłynniejszych aktorek i modelek. Nazywany hollywoodzkim amantem tylko raz dał się usidlić. Czteroletnie małżeństwo kończy słowami: „nigdy się nie ożenię”. To się zmieniło, gdy na jego drodze stanęła Amal Alamuddin. Wraz z przyjacielem została zaproszona do domu George’a Clooneya nad jeziorem Como we Włoszech na kolację. Byli tam też jego rodzice. Wszyscy rozmawiali do późnych godzin nocnych. „Pomyślałem, że jest fascynująca i genialna. Jej życie było niezwykle ekscytujące – klienci, których przyjmowała, i nadludzka praca, którą wykonywała. Zachwyciła mnie odkąd tylko ją zobaczyłem”, wspominał George Clooney pierwsze spotkanie w wywiadzie dla magazynu Vogue.

George Clooney, Amal Clooney czerwona sukienka
Fot. Getty Images

Szybko złapali wspólny kontakt. Zostali przyjaciółmi, ale ich przyjaźń szybko przerodziła się w coś więcej. Wspólne zdjęcia pełne czułości trafiły do mediów, ale świat nie zwrócił uwagi na kolejną kochankę Clooneya. Nikt nie spodziewał się, że słynna prawniczka już od pierwszego spojrzenia zdobyła serce aktora „Jeżeli wiesz coś o moim szalonym życiu, wiesz, że miałem mocne postanowienie, żeby nie żenić się ponownie. Ale kiedy zacząłem spotykać się a Amal, od razu wiedziałem, że tym razem jest inaczej”, wyznał aktor.

Różni ich szesnaście lat i jak aktor zdradził w jednym z wywiadów, sądził, że będzie to przeszkoda nie do pokonania. Szybko jednak zmienił zdanie. Zaczęli wymieniać się korespondencją, on pisał smsy, ona długie maile. Podczas jednej ze wspólnych kolacji, zauważyli ich paparazzi i gorące spojrzenie aktora w kierunku ukochanej było jednoznaczne. Od tamtej pory wszystko stało się jasne, że hollywoodzki łamacz serc w końcu został usidlony. 

U boku Amal George Clooney pokazał światu swoje mniej znane, a nieco bardziej romantyczne i wrażliwe oblicze. „Spotkałem kogoś, dla kogo zmieniłem swoje życie. Spotkałem kogoś, kogo życie znaczy dla mnie więcej niż moje własne. Nigdy wcześniej nie doświadczyłem czegoś takiego”, wyznał w jednym z wywiadów. 

George Clooney z żoną
Fot. Getty Images

O małżeństwie jednak nie myślał: „Uznałem, że coś takiego jak miłość do grobowej deski po prostu nie jest mi pisana”, wyznał. Wszystko zmieniła wspólna podróż do Afryki: „Nie wiem dlaczego, ale żyrafy strasznie do niej lgnęły. Podchodziły tylko do niej. Zrobiłem jej wtedy zdjęcie, uśmiechnęła się do obiektywu. I w tym momencie wiedziałem już, że muszę się jej oświadczyć”, wyjawił George Clooney.

Historia miłości George i Amal Clooney

„To taka rzecz w życiu, która ma największy wpływ na nasze szczęście, a my mamy na nią najmniejszy wpływ. Czy w końcu znajdziesz tę właściwą osobę? Ja miałam 35 lat, kiedy go spotkałam. Nie byłam pewna, czy mi się to kiedykolwiek jeszcze przytrafi. A nie chciałam wychodzić za mąż I mieć rodziny bez tego „czegoś””, powiedziała o swoim związku Amal w wywiadzie. Para  ogłasza swoje zaręczyny i kilka miesięcy później w 2014 roku biorą prawdziwie królewski ślub w Wenecji. 

W  2017 roku po raz pierwszy zostali rodzicami. Na świat przyszły bliźniaki - córeczka Ella i syn Aleksander. „Nie planowaliśmy tego. Nie rozmawialiśmy też o tym, dopóki się nie pobraliśmy. Dopiero po ślubie oboje poczuliśmy, że byłoby wspaniale mieć się z kim naszym szczęściem podzielić”, przyznał aktor w wywiadzie z Davidem Lattermanem.

George Clooney, Amal Clooney
Fot. Getty Images

Dziś wiodą życie z dala od mediów. Ona świetnie radzi sobie dzieląc pracę zawodową z życiem prywatnym, unika udzielania wywiadów, chyba, że ma to coś wspólnego z jej pracą. On - wręcz przeciwnie. Na Twitterze chętnie dzieli się z fanami swoim szczęściem i otwarcie pokazuje swoje oddanie żonie. Gdy pojawiali się wspólnie na czerwonym dywanie - zachwycali nie tylko stylizacjami. Samo spojrzenie aktora wyrażało więcej niż tysiąc słów. Nie spuszczał z ukochanej wzroku, z czułością trzymał ją za rękę i śledził każdy krok. 

George Clooney, Amal Clooney
Fot. Getty Images

Nic dziwnego, że gdy w 2018 roku Amal wręczała mężowi nagrodę za całokształt twórczości Amerykańskiej Akademii Filmowej, cala sala wstrzymała oddech ze łzami wzruszenia wysłuchując jej romantycznej przemowy: „Gdy go poznałam, szybko zrozumiałam, że nieważne co by się stało, i tak nigdy nie będę chciała być z nikim innym. Dziś nie potrafię już zasnąć, gdy nie ma go przy mnie. Gdy go poznałam, pisał do mnie śmieszne sms-y i podrzucał mi do torby miłosne liściki. Minęło 5 lat i nic się w tej sprawie nie zmieniło”, powiedziała z uśmiechem. 

„Dałeś mi miłość, o której zawsze marzyłam. Jesteś najlepszym mężem i ojcem. Wypełniasz nasz dom śmiechem i szczęściem. Jestem z ciebie dumna. A kiedy nasze dzieci zorientują się już, że „dada” jest filmowym Batmanem i przyjacielem Mary Poppins, będą dumne co najmniej tak, jak ja”, zakończyła swoją przemowę. Dziś otwarcie mówią, że stanowią przykład tego, że w każdym wieku można znaleźć miłość swojego życia, a patrząc na ich wspólne zdjęcia, nie ma wątpliwości, że ich uczucie jest w stanie pokonać wszystkie przeciwności losu!  

George Clooney, Amal Clooney portret
Fot. Getty Images

Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!