Harry Potter MT
Fot. Instagram
ZE ŚWIATA LITERATURY

To nie koniec przygód Harry'ego Pottera! J.K. Rowling przygotowała niespodziankę dla fanów sagi o młodym czarodzieju

Olga Figaszewska 22 lipca 2017 11:00
Harry Potter MT
Fot. Instagram

„Harry Potter i Przeklęte Dziecko”,  to ósma i jak zapowiadała w wywiadach J.K. Rowling ostatnia części cyklu przygód o młodym czarodzieju. Fani do końca wierzyli, że pisarka zmieni zdanie i będzie kontynuowała opowieść o świecie magii. Czyżby ich prośby zostały wysłuchane?

Zobacz też: Mija 20 lat od wydania „Harry'ego Pottera i Kamienia Filozoficznego”. Co skłoniło J.K. Rowling do stworzenia dzieła?

Kultowa seria będzie kontynuowana!

Wielbiciele przygód młodego czarodzieja mogą jednak czuć się usatysfakcjonowani. J.K. Rowling Do dziś serię przetłumaczono na około 80 języków, przynosząc autorce około 1,5 miliarda dolarów zysku. J.K. Rowling zapowiedziała wielki powrót z okazji okrągłego jubileuszu! Równo 20 lat temu, do brytyjskich księgarni trafił pierwszy tom sagi. W październiku fani Harry’ego Pottera mogą spodziewać się dwóch nowych książek.


Wydawnictwo Bloomsberg wydało oficjalne oświadczenie, z którego wynika, że kolejne pozycje nie będą kontynuacją fabuły, a będą opisywać jedynie świat Hogwartu i zawierają w sobie szereg ciekawostek.

Zobacz też: „To koniec Harrego Pottera!”, grozi autorka. 7 rzeczy których nie wiesz o J. K. Rowling i jej książkach!

Do rąk Potteromaniaków zostanie oddane, obszerne kompedium wiedzy. „Harry Potter – A History of Magic, The Book of the Exhibition” - bo tak zatytułowano pierwszą z nich, jest dokładnym odzwierciedleniem książek, z których korzystali uczniowie Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Dzięki temu, każdy fan przygód kultowej sagi, będzie mógł zgłębić tajemną wiedzę Zielarstwa, Obronay przed Czarną Magią, Astronomii czy Wróżbiarstwa. Druga książka „Harry Potter - A Journey Through A History of Magic”, odkryje przed fanami Harry'ego historię czarodziejstwa od jej początków po czasy Hogwartu. Sekret losów Kmienia Filozoficznego, rodów wielkich czarodziejskich rodzin czy Turniejów Trójmagicznych w końcu ujrzy świtło dzienne.

Cena pierwszego tomu wynosi 130 zł. Za drugi zapłacimy ponad 60 zł. Książki są dostępne w przedsprzedaży na oficjalnej stronie wydawnictwa Bloomsberg.

Jesteście ich ciekawi?

Polecamy też: Powstanie nowy film inspirowany przygodami Harry'ego Pottera! O czym będzie opowiadał?

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.