Zuzanna Bijoch, VIVA! MODA, 1/2017
Fot. Zuza Krajewska/ LAF AM
ZE ŚWIATA MODY

Od dziewczyny ze szkolnej ławki do modelki światowych wybiegów. Książka Zuzanny Bijoch „Modelka” obnaża prawdę o modelingu!

Gabriela Czernecka 19 października 2017 06:00
Zuzanna Bijoch, VIVA! MODA, 1/2017
Fot. Zuza Krajewska/ LAF AM

„Modelka” Zuzanny Bijoch to powieść oparta na autobiograficznych wątkach. Choć książka jest literacką fikcją, jak przyznaje sama modelka, jest w niej opisanych wiele sytuacji, które miały miejsce naprawdę. Czy debiut Zuzy Bijoch w roli pisarki okaże się udany? 

 

Polecamy: „Z czasem zaczęły się mniejsze i większe dramy”. Zuzanna i Julia Bijoch szczerze o udziale w „Azja Express”! EKSKLUZYWNE VIDEO

 

Książka Zuzanny Bijoch „Modelka”

 

Zuzanna Bijoch jest jedną z najpopularniejszych polskich modelek. W ślad za koleżankami z branży postanowiła spróbować swoich sił w innej dziedzinie niż modeling. Przypomnijmy, że Anja Rubik ma własne pismo, Magdalena Frąckowiak tworzy własną biżuterię, a Anna Jagodzińska knajpkę ze zdrowym jedzeniem. Zuzanna Bijoch zainspirowana innymi modelkami postanowiła... napisać książkę! Jej przygoda z pisarstwem zaczęła się dość banalnie, bowiem Zuza zdradziła, że książka „Modelka” powstała na kanwie jej korespondencji z rodzicami. Bijoch pisała listy do rodziców podczas swoich wyjazdów do Nowego Jorku, gdzie stawiała pierwsze kroki w modelingu. Choć książka Zuzanny Bijoch „Modelka” to literacka fikcja, to dziewczyna  przyznaje, że wiele sytuacji, które zostało w niej opisane wydarzyły się naprawdę. Jak wygląda jej praca podczas fashion weeków? Ile zarabia modelka za jeden pokaz? Na te pytania i wiele innych odpowiada właśnie książka Zuzy. 

„Żeby zrobić karierę top modelki, nie wystarczy być ładną, zgrabną i inteligentną dziewczyną. Na ostateczny sukces w tym zawodzie składa się tak wiele niewiadomych, że łatwiej jest trafić szóstkę w totolotka lub zostać prezydentem Stanów Zjednoczonych. (...) Jednego dnia mówią, że jesteś za chuda, drugiego, że za gruba, a trzeciego, że powinnaś przefarbować włosy. Są też sytuacje, kiedy wszyscy się tobą zachwycają, a na drugi dzień traktują cię jak powietrze. Wszystko to powoduje ciągłą huśtawkę nastrojów i psychiczny dyskomfort. Młode dziewczyny zwykle sobie z tym nie radzą. Po roku prób same rezygnują z kariery. Na placu boju zostają tylko najsilniejsze”, pisze w książce Bijoch. 

 

Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Zobacz również: Siła sióstr, czyli Zuza i Julia Bijoch o rywalizacji, zazdrości i wzajemnym wsparciu. Zobacz kulisy sesji do VIVY! EKSKLUZYWNE VIDEO

 

Książka o modelkach sukcesem? 

Czy książka Bijoch okaże się sukcesem? Jak mówi siostra Zuzy Bijoch, Julia Bijoch: „Fajnie się ją czyta. Jest płynna, zabawna, momentami sarkastyczna. A przede wszystkim jesteś w niej szczera”, mówiła w rozmowie z Krystyną Pytlakowską dla VIVY!. A jak swoją książkę promuje sama autorka? „Tylko szczerość ma sens. Za dużo przekłamań i plotek krąży o modelingu. Wypowiadają się osoby, które nie mają o nim pojęcia. A ja napisałam prawdę”, powiedziała Zuza dla VIVY!. Premierę książki przewidziano na 25 października.

 

Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Zobacz: Starsza siostra Zuzanny Bijoch i jedna z najpiękniejszych uczestniczek drugiej edycji „Azja Express”. Kim jest Julia Bijoch?

 

Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

oraz: Topmodelka, pierwsza Polka na okładce amerykańskiego "Vogue". Anna Jagodzińska w najnowszej Vivie!

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.