Hanna Lis, VIVA! sierpień 2016Hanna Lis, VIVA! sierpień 2016Hanna Lis, VIVA! sierpień 2016
Fot. Marlena Bielinska/Move
Z ŻYCIA GWIAZD

Hanna Lis chwali Holandię za walkę z pandemią. „Tak działa sprawne państwo. A u nas...”

Córka dziennikarki musiała zapisać się na test

Ksenia Krasko 29 marca 2021 12:15
Hanna Lis, VIVA! sierpień 2016Hanna Lis, VIVA! sierpień 2016Hanna Lis, VIVA! sierpień 2016
Fot. Marlena Bielinska/Move

Hanna Lis często dzieli się swoimi przemyśleniami o tak istotnych dla kraju tematach, jak na przykład wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego. Tym razem dziennikarka odniosła się do walki z pandemią, porównując Polskę i Niderlandy. W Amsterdamie mieszka i studiuje jej starsza córka Julia, i to ona przekazuje mamie informacje o tym, jak wyglądają tam procedury służby zdrowia. Lis zwraca uwagę, jaki błąd popełnia polski rząd w walce z wirusem SARS-CoV-2.

Córka Hanny Lis o procedurze wykonywania testów na Covid-19

Jak wynika z udostępnionych screenów rozmowy Hanny Lis i jej córki, Julia Kozińska musiała zapisać się na test wykrywający koronawirusa. To holenderscy urzędnicy poinformowali dziewczynę, że miała kontakt z osobą zakażoną i zaproponowali jej kilka terminów wykonania testu.

„Niderlandy: moja córka miała kontakt z osobą zakażoną Covid-19. Dowiedziała się od urzędnika, który DO NIEJ zadzwonił. W 5 minut umówiła się on-line na test, bez skierowania, z marszu. Wynik po 6 godzinach”, skomentowała dziennikarka.

ZOBACZ TEŻ: Hanna Lis opowiedziała o relacji z córkami. „Mówienie sobie prawdy czasem boli”

Nieco więcej ujawniła sama Julia w wiadomościach, które dziennikarka pokazała na Twitterze. „U nas to szybko idzie. Logujesz się, mówisz, czy autem, czy rowerem/nogami jesteś i dostajesz trzy opcje – albo tego samego dnia, albo następnego”, przekazała mamie, opisując, jak wygląda rejestracja na test.

Hanna Lis porównuje Polskę i Holandię w walce z pandemią

„W Niderlandach wciąż godzina policyjna, do kraju nie wjedziesz bez (-) testu”, pisze Hanna Lis. „Tak działa sprawne państwo. U nas? ZERO contact tracing, RT-PCR tylko na zlecenie lekarza, do Polski wjeżdżasz bez testu, a rząd sprowadza nam wariant brytyjski, bo się boi, ze suweren będzie „hejtował”. No to mamy, to co mamy. Rządzą nami niebezpieczni dla życia nieudacznicy”, podsumowała dziennikarka.

ZOBACZ TEŻ: „Nie zdecydowałabym się na ciążę w Polsce PiS-u”. Hanna Lis ostro komentuje wyrok TK

Od początku pandemii w Polsce wykryto ponad dwa miliony dwieście tysięcy przypadków zakażenia, ponad 50 tysięcy osób zmarło. Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że w ciągu ostatniej doby wykonano ponad 54,7 tysięcy testów na Covid-19. 

Hanna Lis opowiedziała o testach na koronawirusa w Holandii

Hanna Lis, VIVA! 15/2019, VIVA! lipiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/Move

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…