Halina Kowalska, Wigilia w Domu Artysty Weterana w Skolimowie, Konstancin Jeziorna, 16.12.2019 rok
Fot. Justyna ROJEK/East News
O tym jest głośno

Halina Kowalska została z długami po mężu. Aktorka ze Skolimowa wystosowała poruszający apel

„Jest mi bardzo ciężko i sama nie dam rady”, zwróciła się do fanów mieszkanka Skolimowa

Marta Nawacka 25 marca 2023 11:02
Halina Kowalska, Wigilia w Domu Artysty Weterana w Skolimowie, Konstancin Jeziorna, 16.12.2019 rok
Fot. Justyna ROJEK/East News

Jest niezapomnianą polską aktorką, która na swoim koncie ma wiele wspaniałych kreacji. Przez lata nazywano ją nawet polską Brigitte Bardot. Dziś Halina Kowalska jest już na emeryturze, jednak nie może liczyć na spokój... Okazuje się, że artystka ma poważne problemy finansowe, dlatego wystosowała poruszający apel do swoich fanów.

Halina Kowalska mieszka w Skolimowie

Aktorka znana m.in. z serialu „Alternatywy 4” czy „Nie ma róży bez ognia” przez wiele lat mieszkała wraz z mężem, Włodzimierzem Nowakiem, w Warszawie. Małżonkowie nigdy nie doczekali się dzieci, czego Halina Kowalska zawsze żałowała. Na pewnym etapie wspólnego życia małżonkowie doszli do wniosku, że nie radzą już sobie sami, więc podjęli decyzję o przeprowadzce do Domu Aktora Weterana w Skolimowie.

Na początku 2022 roku zdrowie 80-letniego aktora zaczęło się jednak pogarszać... Włodzimierz Nowak trafił do szpitala, a 16 marca zmarł. Halina Kowalska pogrążyła się w rozpaczy i choć miała wielkie wsparcie w pozostałych mieszkańcach Skolimowa, to ciężko było jej się odnaleźć bez ukochanego męża. „ Od kiedy odszedł mąż, to dokucza mi samotność. Było nam dobrze ze sobą, tyle lat, całe życie”, wyznała w programie „Gwiazdy w Skolimowie”. Okazuje się jednak, że to nie był koniec jej problemów...

Czytaj też: „To dla mnie naprawdę trudne”. Córka Grzegorza Ciechowskiego walczy o spadek po ojcu

Halina Kowalska, Włodzimierz Nowak, Wielkanoc w Skolimowie, 26.03.2018 rok
Fot. Niemiec/AKPA

Halina Kowalska, Włodzimierz Nowak, Wielkanoc w Skolimowie, 26.03.2018 rok

Halina Kowalska w poruszającym apelu

Po śmierci męża Haliny Kowalskiej wyszło na jaw, że zostawił on żonie spore długi. Przed śmiercią aktor zdążył wziąć pożyczkę w parabanku i to na dość konkretną sumę. „Mąż był chory i zaciągnął pożyczkę w wysokości 30 tys. zł, a ja muszę to teraz spłacić. Nie powiedział mi o naszych problemach finansowych”, wyznała aktorka w Super Expressie.

Halina Kowalska obawia się, że długiem zajmie się komornik, a największy lęk budzi w niej możliwość utraty pamiątek po mężu i rodzicach. Aktorki nie stać na spłatę długu, ponieważ jej cała emerytura pokrywa opłaty związane z pobytem w Skolimowie. Z tego powodu artystka postanowiła zwrócić się do swoich fanów o pomoc. „Zwracam się do państwa o pomoc w spłaceniu tego długu. Jest mi bardzo ciężko i sama nie dam rady”, zaapelowała w Super Expressie 

Zobacz także: Miała 10 dni, gdy pojawiła się pierwszy raz na planie Barw Szczęścia. Tak dziś wygląda serialowa Ewa

Halina Kowalska, Włodzimierz Nowak, „Zagrajcie mi to...” - Gustaw Holoubek in memoriam, Warszawa, 09.08.2019 rok
Fot. Niemiec/AKPA

Halina Kowalska, Włodzimierz Nowak, „Zagrajcie mi to...” - Gustaw Holoubek in memoriam, Warszawa, 09.08.2019 rok

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.