Kto jest spokrewniony z Elżbietą II?

Ksenia Krasko 23 czerwca 2019 14:15

Fani uwielbiają nazywać swoich idoli królami i królowymi, zazwyczaj nawet nie zastanawiając się nad tym, że wcale nie mijają się z prawdą! Szczegółowe przestudiowanie biografii znanych osób ujawnia, że na przykład przydomek nadany Beyoncé – Queen B – ma swoje wytłumaczenie w historii jej rodziny. Zobacz, które gwiazdy mogą poszczycić się królewskimi korzeniami, w tym pokrewieństwem z samą Elżbietą II! 

1/8
Copyright @Getty Images
1/8

Madonna

Legenda popkultury powiązana jest z brytyjską monarchią! Madonna jest kuzynką 9. stopnia Kamili Parker Bowles, księżnej Kornwalii – do ich rodziny należy też piosenkarka Celine Dion. Panie wywodzą się z rodziny francusko-kanadyjskiego małżeństwa Madeleine Emard i Zacharie Cloutier'a.

2/8
Brad Pitt na premierze filmu "Sprzymierzeni" w Londynie
Copyright @
2/8

Brad Pitt

Przodkiem słynnego hollywoodzkiego aktora jest Henryk II, król Anglii! Brad Pitt jest więc dalekim kuzynem królowej Elżbiety II. Oprócz tego, Pitt jest spokrewniony z Barackiem Obamą: ich wspólnym przodkiem był Edwin Hickman.

3/8
Beyonce
Copyright @EAST NEWS
3/8

Beyoncé

Fani nie bez powodu nadali piosenkarce przydomek Queen B – artystka szczyci się powiązaniem rodzinnym z samą Elżbietą II! Beyoncé Knowles-Carter jest kuzynką 25. stopnia obecnie panującej monarchini Wielkiej Brytanii. Ich wspólnym przodkiem jest angielski król Henryk II.

4/8
Jake Gyllenhaal, Maggie Gyllenhaal
Copyright @ONS
4/8

Maggie i Jake Gyllenhaal

Rodzeństwo z Hollywood również może pochwalić się królewskim pochodzeniem – ich przodkiem jest były władca Anglii Edward III, a królowa Elżbieta II jest ich kuzynką w 19. stopniu. To Maggie zdołała dowiedzieć się, skąd pochodzi rodzina Gyllenhaal.

5/8
Benedict Cumberbatch we fraku
Copyright @East News
5/8

Benedict Cumberbatch

Aktor jest potomkiem króla Ryszarda III! Zagrał zresztą swojego przodka w adaptacji sztuk Szekspira „The Hollow Crown”. Ciekawy fakt: według źródeł, około 17 milionów mieszkańców Wielkiej Brytanii ma więzi z Ryszardem III, ale Cumberbatch znacznie bliższe niż ktokolwiek inny.

6/8
Tilda Swinton w białej bluzce, czarnej spódnicy
Copyright @
6/8

Tilda Swinton

Korzenie rodziny sięgają średniowiecza, a przodkiem aktorki jest Robert I Bruce, król Szkocji. Kiedy Swinton uczyła się w prywatnej szkole z internatem, jej koleżanką z klasy była księżna Diana. Później w wywiadzie przyznała, że ​​uważa takie instytucje za „bardzo surowe środowisko do dorastania”.

7/8
Copyright @ONS
7/8

Kit Harington

Babcia aktora była potomkiem króla Karola II Stuarta, a dodatkowo poślubiła barona Richarda Haringtona. W rzeczywistości status rodziny w żaden sposób nie wpłynął na życie aktora – w wywiadzie często podkreślał, że jego rodzice nie mają dużo pieniędzy.

8/8
Guy Ritchie
Copyright @ONS
8/8

Guy Ritchie

Pomimo wizerunku, mistrz komedii kryminalnej Guy Ritchie ma więzi rodzinne z brytyjską rodziną królewską. Księżna Cambridge, Kate Middleton, to nie tylko bliska przyjaciółka reżysera, ale także jego kuzynka w 6. stopniu pokrewieństwa.

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANNA I TOMASZ SEKIELSCY – znany dziennikarz mówi o żonie, że jest jak… „żona mafiozo”. Dlaczego? BERENICE MARLOHE – kim by została, gdyby nie rola dziewczyny Bonda? MEGHAN i HARRY w osobistej krucjacie przeciwko brytyjskiej monarchii. REMIGIUSZ MRÓZ o tym, jak zarobił pierwszy milion, gdzie szuka natchnienia i o końcu miłości.