Joanna Liszowska, Anita Sokołowska, Małgorzata Socha, Magdalena Stużyńska, Przyjaciółki, Polsat
Fot. Materiały promocyjne/Polsat
O TYM SIĘ MÓWI

U jednej z gwiazd serialu Przyjaciółki zdiagnozowano koronawirusa!

„Na razie wszyscy jesteśmy przerażeni”

Olga Figaszewska 14 lipca 2020 13:11
Joanna Liszowska, Anita Sokołowska, Małgorzata Socha, Magdalena Stużyńska, Przyjaciółki, Polsat
Fot. Materiały promocyjne/Polsat

Na czas pandemii wstrzymano zdjęcia do nowych odcinków seriali i ulubionych programów telewidzów. Artyści już kilka tygodni temu powrócili do pracy. Ruszyły pierwsze produkcyjne plany. Pracownicy przestrzegali wymogów i obostrzeń. Niestety u jednej z gwiazd serialu Przyjaciółki zdiagnozowano koronawirusa. Zdjęcia zostały wstrzymane, a cała ekipa musi poddać się badaniom. Kiedy wrócą na plan?

Koronawirus na planie serialu Przyjaciółki

Przyjaciółki to jeden z najpopularniejszych polskich seriali. Produkcja telewizji Polsat cieszy się ogromną sympatią telewidzów. Nowe odcinki miały pojawić się już we wrześniu. Czy fani losów serialowych bohaterek będą musieli jeszcze trochę poczekać? 

Pod koniec ubiegłego tygodnia okazało się, że jedna z gwiazd Przyjaciółek ma koronawirusa. Sześćdziesięcioosobowa ekipa musi teraz robić wszystkie niezbędne badania. Pracownicy obawiają się o swoje zdrowie. Odwołują także inne projekty. Kiedy wrócą na plan?

„Na razie plan zawieszono do końca tygodnia. Wszyscy, którzy pracują w „Przyjaciółkach”, muszą się teraz przebadać na obecność koronawirusa. W czwartek powinniśmy już wiedzieć, czy ktoś zaraził się od naszej gwiazdy, kiedy i w jakim składzie ewentualnie będziemy mogli wrócić na plan”, zdradziła w rozmowie z Faktem osoba z produkcji.

Informację potwierdziła w rozmowie z dziennikiem Martyna Weryńska z PR Akson Studio:

„W związku ze stwierdzeniem przypadku zachorowania na COVID-19 członka ekipy jednego z seriali, zdjęcia do niego zostały zawieszone do momentu wyjaśnienia sytuacji epidemiologicznej. Akson Studio pozostaje w kontakcie ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną”.

Grzegorz Kuczeriszka, reżyser serialu nie ukrywa swojego zmartwienia i apeluje, by wszyscy wciąż przestrzegali zasad, które pomogą nam uniknąć zakażenia koronawirusem.

„Na razie wszyscy jesteśmy przerażeni... Wciąż panuje pandemia, a mam wrażenie, że ludzie o tym zapominają. Wszyscy podpisaliśmy zobowiązanie, że w trakcie zdjęć nie przyjdziemy do pracy z objawami choroby i zachowamy szczególną ostrożność. Że nie będziemy w tym czasie uczestniczyć w dużych zgromadzeniach, chodzić na imprezy czy na siłownię. Pracujemy w maskach, dezynfekujemy ręce, przestrzegamy wszelkich zasad. Niestety, obserwuję, że aktorzy, którzy przecież nie mogą występować przed kamerą w maseczkach, często żyją dość swobodnie, nie zachowując reguł bezpieczeństwa”, mówił Grzegorz Kuczeriszka dla  Rzeczpospolitej.

Mamy nadzieję, że cała ekipa szybko wróci na plan. Życzymy dużo zdrowia! 

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.