Greta Thunberg, szesnastolatka nominowana do Nagrody Nobla
Fot. Instagram @gretathunberg
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Greta Thunberg odpowiedziała na złośliwości Donalda Trumpa!

To, co zrobiła, zachwyciło internautów

Konrad Szczęsny 26 września 2019 16:31
Greta Thunberg, szesnastolatka nominowana do Nagrody Nobla
Fot. Instagram @gretathunberg

Po wystąpieniu 16-latki ze Szwecji na szczycie klimatycznym ONZ, Donald Trump pokusił się na pełen złośliwości wpis na Twitterze. Internauci nie ukrywali zniesmaczenia i zarzucili prezydentowi USA, że nie potraktował zarzutów Grety Thunberg poważnie. Dziewczynka postanowiła odpowiedzieć politykowi i zrobiła to w mistrzowski sposób!

Donald Trump zakpił z przemówienia Grety Thunberg na szczycie klimatycznym

Pełne goryczy i niezwykle szczere przemówienie 16-latki odbiło się szerokim echem w mediach na całym świecie. Szwedka zarzuciła politykom i głowom państw, że za nic mają potworne skutki globalnego ocieplenia i związanej z tym katastrofy klimatycznej i zamiast szukania skutecznych rozwiązań, skupiają się na pieniądzach i „nieskończonym wzroście ekonomicznym”.

Jej wystąpienie skomentował we wpisie na Twitterze Donald Trump. Niestety, zrobił to w sposób dosyć złośliwy i deprecjonujący postulaty 16-latki.

„Ona wygląda na bardzo szczęśliwą młodą dziewczynę, z nadzieją spoglądającą w jasną i wspaniałą przyszłość. Jak miło to widzieć!”, napisał prezydent USA.

Greta Thunberg odpowiedziała Donaldowi Trumpowi na złośliwości

Greta Thunberg postanowiła w sposób niepowtarzalny i bardzo oryginalny odpowiedzieć na kpiący ton wpisu Trumpa. Na swoim profilu na Twitterze zmieniła biogram, używając pierwszego zdania z tweetu głowy USA.

W rubryce, w której opisała siebie, mogliśmy przeczytać: „młoda dziewczyna, która jest pełna optymizmu na myśl o wspaniałej przyszłości, jaka czeka naszą planetę”.

Niestety, treść w polu została już zmieniona, jednak w Internecie wciąż krążą wykonane przez internautów zrzuty ekranu. Obecnie w biogramie ponownie widnieje neutralna treść: „16-letnia aktywistka klimatyczna i środowiskowa z zespołem Aspergera”.

Greta Thunberg odpowiada na krytykę

Nastolatka odniosła się również do krytyki ze strony dorosłych, jaka ma miejsce m.in. w sieci. Zarzucają jej oni, że jest osobą zmanipulowaną przez rodziców i nie wierzą w szczerość tego, co mówi.

„Naprawdę nie wiem, dlaczego dorośli chcą spędzać czas na wyśmiewaniu i grożeniu nastolatkom i dzieciom za promocję nauki, kiedy mogliby zamiast tego zrobić coś dobrego. Chyba po prostu czują zagrożenie z naszej strony”, stwierdziła we wpisie Greta Thunberg (cytat za o2.pl).  

Biogram odnoszący się do wpisu Donalda Trumpa:

Greta Thunberg - screen z Twittera
Fot. Zrzut ekranu za o2.pl

Spotkanie Donalda Trumpa i Grety Thunberg za kulisami szczytu klimatycznego ONZ:

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!