Greta Thunberg
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Greta Thunberg na okładce pierwszego wydania "Vogue Skandinavia". Zmieniła się w piękną kobietę!

Młoda aktywistka zadała szyku na historycznej okładce skandynawskiego wydania Vogue 

Dorota Falkowska 12 sierpnia 2021 21:01
Greta Thunberg
Fot. Getty Images

„Vogue Scandinavia” ma na celu dbać o planetę i ekologię, dlatego o wystąpienie na okładce pierwszego wydania w historii, poprosili Gretę Thunberg. 18-latka zasłynęła jako aktywistka na rzecz obrony klimatu. 

Greta Thunberg na okładce pierwszego wydania "Vogue Skandinavia"

W ostatnich latach działania Grety zostały wielokrotnie nagrodzone, m.in. przyznano jej tytuł Człowieka Roku tygodnika „Time” za rok 2019.  Teraz wyróżnił ją także magazyn Vogue, pokazując młodą aktywistkę na pierwszej historycznej okładce skandynawskiego wydania. Sfotografowana z koniem islandzkim w otoczeniu lasu, młoda dziewczyna wzbudziła zachwyt internautów i czytelników. Zdjęcie ma odzwierciedlać więź ludzi z naturą i zwierzętami. Zobacz, jak bardzo zmieniła się Greta Thunberg.

Czytaj też: „W końcu jestem wolna”, mówi wprost. Greta Thunberg skończyła osiemnaście lat! 

Kim jest Greta Thunberg?

Greta Thunberg zasłynęła jako jedna z najmłodszych aktywistek na świecie. Urodziła się w 2003 roku w Sztokholmie. W wieku 15 lat samodzielnie zainicjowała głośne protesty w obronie klimatu. W sierpniu 2018 roku zamiast do szkoły nastolatka poszła pod budynek szwedzkiego parlamentu. Stamtąd  zaapelowała do rządu o zmniejszenie emisji dwutlenku węgla i respektowanie porozumienia paryskiego zawartego w 2015 roku. Od tego momentu każdy kolejny piątek spędzała pod budynkiem Riksdagu z transparentem, na którym widniało hasło Strajk Szkolny dla klimatu. Greta szybko stała się twarzą globalnego ruchu na rzecz ochrony planety. Wkrótce świat usłyszał o młodej i walecznej aktywistce, a ona mając przestrzeń, w której mogła zabrać głos, lobbowała rządy i wzywała światowych przywódców, aby zajęli się kryzysem klimatycznym. 

Greta Thunberg na okładce skandynawskiego Vogue’a

Dzisiaj nadal można obserwować aktywne działania Grety na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Nastolatka wciąż pojawia się mediach i otwarcie krytykuje brak decyzyjności i opieszałość skandynawskich krajów w kwestiach, o które walczy przez ostatnie lata. 

Młoda aktywistka  została poproszona o wystąpienie na historycznej okładce magazynu Vogue Scandinavia. Twórcy otwarcie stwierdzili, że nie mogli sobie wymarzyć lepszej kandydatki.  

"Greta Thunberg to głos pokolenia. W ciągu ostatnich trzech lat szwedzki nastolatek stał się najbardziej rozpoznawalnym działaczem na świecie, wzywającym światowych przywódców do powstrzymania kryzysu klimatycznego. Biorąc pod uwagę naszą miłość do natury, nie mogliśmy wymyślić nikogo bardziej pasującego do debiutanckiej okładki Vogue Scandinavia", napisali twórcy na oficjalnym profilu magazynu.

Zobacz też: „Musimy poradzić sobie z dwoma kryzysami naraz”, apeluje Greta Thunberg

Greta wystąpiła w kilku stylizacjach. Na pięknych kadrach można zaobserwować jak z małej dziewczynki z warkoczami i z transparentem, Greta zmienia się w piękną i świadomą kobietę. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.