Małgorzata Foremniak, VIVA! 23/2008
Fot. Mateusz Stankiewicz
O TYM JEST GŁOŚNO

Fryderyki 2024: słowa Małgorzaty Foremniak wprawiły wszystkich w osłupienie. Marcin Prokop musiał interweniować

Aktorka musiała użyć niecenzuralnego słowa

Konrad Szczęsny 23 marca 2024 11:06
Małgorzata Foremniak, VIVA! 23/2008
Fot. Mateusz Stankiewicz

Za nami 30. Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyki 2024. Udział w niej wzięły największe gwiazdy polskiej sceny. W kategorii „utwór roku” prestiżową statuetkę wręczała Małgorzata Foremniak. Musiała użyć na scenie słowa uznawanego za niecenzuralne. Z pomocą przyszedł jej prowadzący galę Marcin Prokop i próbował wszystko obrócić w żart...

Marcin Prokop o karierze Małgorzaty Foremniak w „Mam talent”. Tak zażartował

Oboje znają się doskonale, przede wszystkim zawodowo. Od 2008 roku, przez 14 edycji, aktorka nieprzerwanie zasiadała w jury programu TVN, zaś Marcin Prokop był jednym z jego prowadzących. Niestety, sytuacja zmieniła się w tym roku. Małgorzata Foremniak  w piętnastej edycji straciła posadę na rzecz Julii Wieniawy.

I to właśnie do tej sytuacji nawiązał dziennikarz, gdy na scenie w arenie Gliwice, w której odbywała się tegoroczna gala, pojawiła się w zjawiskowej, niebieskiej sukni aktorka. Wręczała ona statuetkę w kategorii „utwór roku”.

Nagrodę w tej kategorii wręczy moja cudowna koleżanka, której krzesło wciąż jeszcze jest ciepłe w programie „Mam talent!” i grzeje mnie mocno w pupę, czyli Małgosia Foremniak”, zapowiedział żartobliwie.

Co ciekawe, nie spotkało się to z żadną reakcją samej zainteresowanej. Może wydawać się to dziwne, natomiast faktem jest, że aktorka nigdy oficjalnie nie odniosła się do pożegnania z formatem TVN. Nie inaczej było i tym razem...

Czytaj także: L.U.C., Daria Zawiałow, Hania Rani. To do nich należała 30. edycja Fryderyków! 

30.Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyki, Piotr Janiszewski, Małgorzata Foremniak, Gliwice, 23.03.2024 rok
Fot. Filip Radwański/AKPA

30. Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyki, Piotr Janiszewski, Małgorzata Foremniak, Gliwice, 23.03.2024 rok

Małgorzata Foremniak musiała powiedzieć ze sceny niecenzuralne słowa. Prokop szybko zareagował

Małgorzata Foremniak podeszła do mikrofonu, zachowując zimną krew i od razu przeszła do rzeczy. Była poruszona, ogłaszając, do kogo powędruje statuetka w kategorii „utwór roku”. Ale to, co wydarzyło się później, wielu naprawdę zaskoczyło...

„Proszę państwa, diament ma ogień, ma moc, ma życie i taką moc ma utwór roku, który za chwilę, za momencik zostanie wpisany w historię muzyki polskiej”, rozpoczęła, budując napięcie.

Po krótkiej chwili rozwiała wszelkie wątpliwości dotyczące tego, do kogo wędruje nagroda. „Jakaż to jest moc! „D*pa jak sofa”, Lech Janerka”, wykrzyknęła Małgorzata Foremniak, czym wywołała spore poruszenie, bowiem nie ocenzurowała pierwszego słowa w tytule utworu.

Zdziwienia nie ukrywał sam Marcin Prokop. „Nigdy nie sądziłem, że usłyszę takie słowa z ust Małgosi, a jednak”, wypalił od razu.

Wyszło zabawnie?  

Czytaj także: Plejada gwiazd na 30. gali Fryderyk Festiwal 2024

30.Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyki, Marcin Prokop, Gliwice, 22.03.2024 rok
Fot. Filip Radwański/AKPA

30.Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyki, Marcin Prokop, Gliwice, 22.03.2024 rok
Fot. Piętka Mieszko/AKPA

30. Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyki, Marcin Prokop, Gliwice, 22.03.2024 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.