Robin Williams: jakie sekrety o jego śmierci i życiu ujawnia książka?
Fot. 0000584/Reporter
WSPOMNIENIE

Nowy film o Robinie Williamsie ujawni, dlaczego popełnił samobójstwo?

„Coś go niszczyło od środka”

Ksenia Krasko 8 sierpnia 2020 17:15
Robin Williams: jakie sekrety o jego śmierci i życiu ujawnia książka?
Fot. 0000584/Reporter

W informację, że Robin Williams popełnił samobójstwo, trudno było uwierzyć. Ceniony aktor, często rozśmieszający nas z dużych i małych ekranów, odszedł 11 sierpnia 2014 roku. Po jego śmierci ujawniono, że przez wiele lat zmagał się z uzależnieniami i miewał stany lękowe. Podejrzewano, że pod koniec życia miał też chorobę Parkinsona. Sądzono, że to głęboka depresja sprowokowała Williamsa do odebrania sobie życia. Nowy film dokumentalny o aktorze ukazuje jednak inne oblicze tej tragedii.

Film dokumentalny o Robinie Williamsie

Trudno znaleźć osobę, która nie znałaby Robina Williamsa. Przez wiele lat kariery śmieszył i wzruszał widzów, w takich filmach jak Good Morning, Vietnam, Stowarzyszenie Umarłych Poetów, Buntownik z wyboru, Pani Doubtfire, Hook...

Fani nie wiedzieli, że zazwyczaj uśmiechnięty aktor tak naprawdę zmaga się z głęboką depresją. Nie mówił o chorobie, ukrywał też uzależnienie od alkoholu i narkotyków. Kiedy podano informację o jego śmierci, świat długo nie mógł w to uwierzyć. Powstało wiele pytań, na które zapewne nigdy nie poznamy odpowiedzi.

Film dokumentalny Robin’s Wish przybliży nam ostatnie dni życia Robina Williamsa. Twórcy porozmawiali z rodziną zmarłego aktora, a także z jego przyjaciółmi i współpracownikami. Bliscy przyznali, że przed śmiercią zachowywał się inaczej, jakby „coś go niszczyło od środka”.

Susan Schneider, trzecia żona Williamsa, twierdzi, że „nieświadomie walczył z śmiertelną chorobą. Prawie cały jego mózg był atakowany. Sam się rozpadał”, mówi w zwiastunie filmu.

Reżyser Tylor Norwood ujawnia, że aktor nie miał Parkinsona. Według cytowanego przez autora filmu profesora neurologii, Williams cierpiał na coś zupełnie innego – „otępienie z ciałami Lewy’ego”. To choroba neurodegeneracyjna, w przebiegu której dochodzi do patologicznych zmian w ośrodkowym układzie nerwowym, co prowadzi do demencji. Objawy to m.in. omamy wzrokowe, urojenia i depresja.

Żona Robina Williamsa, która była przy nim do samego końca, nie zaprzecza, że jej mąż miał depresję, ale twierdzi, że to właśnie demencja doprowadziła do rodzinnej tragedii. Zgodnie z oficjalną wersją, aktor popełnił samobójstwo, wieszając się na pasku we własnym domu.

Premiera filmu Robin’s Wish zaplanowana jest na początek września. 

Źródło: Interia Film, Poradnik Zdrowie

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.