WIDEO VIVY

Marilyn Monroe popełniła samobójstwo, a może tragiczna śmierć nie była przypadkiem?

Jej smierć wciąż pozostaje tajemnicą...

Gabriela Czernecka 29 czerwca 2020 16:59

Jak naprawdę zginęła Marilyn Monroe? Popełniła samobójstwo, a może tragiczna śmierć nie była przypadkiem? Zmarła 5 sierpnia 1962 roku, w wieku zaledwie 36 lat. Ciało aktorki znalazła jej gospodyni domowa – gwiazda leżała na łóżku, z twarzą ukrytą w poduszce i trzymała w dłoni słuchawkę telefonu, jakby próbowała do kogoś dzwonić. Obok łózka Marilyn leżały puste pojemniki po lekach. Eksperci ustalili, że Monroe zmarła z powodu przedawkowania tabletek nasennych. Ale czy faktycznie sama doprowadziła do swojej śmierci? 

Tajemnica śmierci Marilyn Monroe

To był dzień, jak każdy inny. Aktorka spędzała go w swoim domu na 12305 Fifth Helena Drive w Los Angeles w towarzsytwie gospodyni Eunice Murray i rzeczniczki prasowej Patricii Newcomb. Panie radośnie spędzały czas w swoim towarzystwie. Zamówiły sobie masaż, rozmawiały przez telefon z innymi przyjaciółmi, w międzyczasie Marilyn odebrała kilka przesyłek. Po południu odwiedził ją jej psychiatra, Ralph Greens. Zanim wyszedł wieczorem koło godziny 19, poprosił gospodynię, by ta została na noc w domu. Gospodyni zeznała wówczas, że Marilyn wydawała się być w dobrym humorze. Wieczorami zawsze wykonywała najważniejsze telefony - i tak było i tym razem. Zadzwoniła do Petera Lawforda (mąż siostry Johna i Roberta Kennedych), któremu podziękowała za zaproszenie na przyjęcie. Mężczyzna po śmierci Monroe przyznał, że wydawało mu się, że Marilyn była pod wpływem narkotyków, a przez telefon powiedziała mu, by pożegnał się w jej imieniu z Pat i prezydentem.

Marilyn Monroe
Fot. East News

Około trzeciej nad ranem gospodyni obudziła się z przeczuciem, że coś jest nie tak. Dostrzegła, że w pokoju Marilyn świeci światło, a ona nie odpowiada na jej nawoływania. Drzwi do sypialni Marilyn były zamknięte, a gospodyni nie wiedząc co robić, zadzwoniła do psychiatry aktorki. Za jego namową zajrzała do sypialni przez okno. Wówczas zobaczyła Marilyn leżącą na łóżku z twarzą skierowaną ku poduszce, ze słuchawką w ręku. Na nocnym stoliku znajdowała się masa pustych buteleczek leków, które aktorka zażywała na bezsenność. 

Marilyn Monroe
Fot. East News

Jako pierwszy na miejsce dotarł doktor Greens, który dostał się do pokoju aktorki i stwierdził, że Marilyn Monroe nie żyje. Stężenie pośmiertne wykazało, że aktorka zmarła między 20:30 a 22:30. Sekcja zwłok Marilyn Monroe  wykazała, że zmarła z powodu zatrucia barbituranami. Na jej ciele nie znaleziono żadnych obrażeń zewnętrznych, co potwierdziło teorię, że aktorka popełniła samobójstwo. Wykluczono przypadkowe przedawkowanie, ponieważ dawka została kilkukrotnie przekroczona… 

Mimo opinii patologa, że Marilyn Monroe popełniła samobójstwo to niekończące się plotki o związku gwiazdy z prezydentem Kennedym rozpalały coraz więcej teorii spiskowych. Pisano, że została zamordowana poprzez zaaplikowanie leków. W końcu artystka miała dostęp nie tylko do sypialni znanych mężczyzn, ale także do skrywanych przez nich tajemnic państwowych. 

Jedna z teorii głosi także, że Marilyn stała się zagrożeniem dla kręgów politycznych… a może chodziło o to, by nie ujawniła dowodów na domniemany romans z prezydentem? Zgodnie z oficjalną wersją, Marilyn Monroe popełniła samobójstwo, ale okoliczności jej śmierci do dziś pozostają tajemnicą. Zobacz nasze wideo!  

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.