KRZYSZTOF KRAWCZYK RODZINA
Fot. PIOTR DZIECIOLOWSKI/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Ewa Krawczyk chce zastrzec imię i nazwisko męża. Jest sprzeciw syna Krzysztofa Krawczyka

Wdowa po artyście zablokuje Juniorowi karierę?

Rafał Kowalski 13 sierpnia 2021 13:03
KRZYSZTOF KRAWCZYK RODZINA
Fot. PIOTR DZIECIOLOWSKI/REPORTER

Od śmierci Krzysztofa Krawczyka minęły w zeszłym tygodniu 4 miesiące. Niestety czas ten zamiast pełen zadumy i muzycznych wspomnień był też wykorzystany na rozwój kolejnych konfliktów z udziałem bliskich muzyka. Wdowa i syn piosenkarza między innymi walczyli ze sobą w sądzie o alimenty po zmarłym gwiazdorze. Okazuje się, że tę dwójkę czeka kolejna batalia, ponieważ Krzysztofowi Igorowi Juniorowi nie podoba się, że Ewa Krawczyk chce w Urzędzie Patentowym zastrzec imię i nazwisko wokalisty.

Imię i nazwisko Krzysztofa Krawczyka będzie znakiem towarowym? Bunt syna muzyka

Co tak naprawdę może znów poróżnić bliskich zmarłego w kwietniu piosenkarza? Dziennik Fakt dotarł do informacji, że Ewa Krawczyk złożyła niedawno w Urzędzie Patentowym wniosek o zastrzeżenie imienia i nazwiska Krzysztofa Krawczyka. Słowa te miałyby stać się znakiem towarowym, przez co nie można byłoby wykorzystywać ich do różnych celów. Jakich? „Chodzi m.in. o towary w postaci muzyki utrwalonej na nośnikach, publikacje techniką druku (np. albumy, książki, plakaty), odzież, obuwie, nakrycia głowy. Wśród usług wskazać można usługi promocyjne, usługi w zakresie zarządzania działalnością artystyczną, organizowanie i obsługę koncertów”, wyjaśniła prawniczka syna Krzysztofa Krawczyka, który sprzeciwia się pomysłowi żony ojca.

Krzysztof Igor Krawczyk nosi bowiem to samo imię i nazwisko, co tata. 48-latek sądzi więc, że Ewa Krawczyk chce takim krokiem, utrudniać mu muzyczną karierę. Podobne informacje przekazała Faktowi prawniczka Juniora. „Stąd też można wnioskować, iż Ewa Krawczyk i Andrzej Kosmala dążą do skomercjalizowania i zmonopolizowania imienia i nazwiska Krzysztofa Krawczyka tak, by móc korzystać z niego z wyłączeniem innych osób, w tym Krzysztofa Juniora”, czytamy w dzienniku.

W ostatnich dniach do Urzędu Patentowego złożono w imieniu Krzysztofa Krawczyka Juniora odpowiednie odwołanie. Teraz eksperci mają miesiąc na jego rozpatrzenie.

ZOBACZ TEŻ: Tak dziś wygląda życie Krzysztofa Krawczyka Juniora. 48-latek ma powody do radości

Ewa Krawczyk, zastrzeże imię i nazwisko męża
Fot. Lukasz Kalinowski/East News

Syn Krzysztofa Krawczyka zaśpiewa w Mrągowie. Czy może mieć problemy?

Już dziś o 20:05 w Polsacie widzowie zobaczą Festiwal Przebojów Weselnych. Imprezę w Mrągowie ma uświetnić między innymi Krzysztof Krawczyk Junior, który w towarzystwie Trubadurów wykona utwory zmarłego taty.

Czy zastrzeżenie frazy „Krzysztof  Krawczyk” mogłoby sprawić, że 48-latek miałby zakaz koncertowania? Ekspert gazety Fakt twierdzi, że mimo wszystko nie. „Ewentualna rejestracja znaku towarowego nie ma wpływu na możliwość wykonywania piosenek na koncertach. Warto też podkreślić, że prawo do znaku towarowego nie może służyć zakazaniu posługiwania się przez kogokolwiek jego imieniem i nazwiskiem”, opowiadał dziennikowi pan Marcin Barański, radca prawny.

Najnowsze doniesienia z Mrągowa są takie, że Krzysztof Igor Krawczyk mocno emocjonuje się wieczornym występem. Mamy więc nadzieję, że poradzi sobie ze stresem i wykona utwory ojca najlepiej, jak potrafi. 

KRZYSZTOF KRAWCZYK NIE ŻYJE
Fot. Szymon Szcześniak/AF PHOT

Syn Krzysztofa Krawczyka, Krzysztof Krawczyk Junior UWAGA
Fot. screen z programu Uwaga TVN

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.