Ewa Demarczyk
Fot. PIOTR HAWALEJ/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

W sieci pojawił się ostatni zarejestrowany wywiad Ewy Demarczyk

„To, co daję ze sceny, to za mało, żeby kochać?”

Redakcja VIVA! 18 sierpnia 2020 10:49
Ewa Demarczyk
Fot. PIOTR HAWALEJ/REPORTER

Kilka dni temu odeszła jedna z najwspanialszych polskich artystek -  „Czarny Anioł polskiej piosenki”.  Ewa Demarczyk na wiele lat zniknęła ze sceny. Unikała wywiadów i strzegła swojego życia prywatnego. W sieci znalazł się ostatni nagrany wywiad z gwiazdą Piwnicy pod Baranami, którego udzieliła Edwardowi Miszczakowi.

Ewa Demarczyk w ostatnim zarejestrowanym wywiadzie

W 1998 roku spotkała się z Edwardem Miszczakiem. To był jej pierwszy wywiad po długoletniej przerwie. Materiał przypomniał w mediach społecznościowych Zbigniew Hołdys.

Dlaczego Ewa Demarczyk skazywała się na milczenie? „Musze mieć część swojego życia dla siebie. Będę tego bronić absolutnie”.

Ewa Demarczyk opowiedziała o odejściu z Piwnicy pod Baranami, a także o teatrze przy ulicy Gazowej w Krakowie. W rozmowie wyznała, że ze względu na niskie dofinansowanie trudno utrzymać jej to miejsce.

„Teatr został napadnięty, zniszczony. (...) Kraków nie lubi swoich artystów jak długo siedzą w Krakowie. A ja się uparłam siedzieć w Krakowie i ponoszę za to konsekwencje ”, mówiła. 

,,Nie uznaję sztuki dla sztuki. Co może zrobić artysta więcej, niż wypełnił swoją osobą salę. Moim marzeniem jest spotkać się z ludźmi, którym jest to potrzebne”, mówiła o koncertach i spotkaniu z publicznością. 

Ewa Demarczyk
Fot. Harry Weinberg/FOTONOVA/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.