Ewa Demarczyk
Fot. AKPA
O tym się mówi!

Konflikt partnera i siostry Ewy Demarczyk wciąż eskaluje. Czekają na termin rozprawy

„Lucyna złożyła zawiadomienie o zaborze majątku"

Aleksandra Frankowska 2 września 2023 14:45
Ewa Demarczyk
Fot. AKPA

Mijają już trzy lata od śmierci Ewy Demarczyk, a konflikt między jej siostrą a partnerem wciąż trwa. Paweł Rynkiewicz w wywiadzie dla Plejady odniósł się do sprawy. Podobno aktualnie zajmuje się nią sąd karny.

ZOBACZ TEŻ: Mogła mieć cały świat u stóp, jednak ona tego nie chciała. Jak wyglądało życie Ewy Demarczyk?

Konflikt siostry i partnera Ewy Demarczyk eskaluje

Gwiazda polskiej estrady odeszła 14 sierpnia 2023 roku w wieku 79 lat. Z Paweł Rynkiewiczem związana była niemal 40 lat. Po takim czasie planowali nawet ślub, jednak wszystko przerwała śmierć artystki. Partner Demarczyk i jej siostra Lucyna wciąż pozostają w konflikcie, który według jego słów przeniósł się już na drogę sądową.

Paweł Rynkiewicz
Fot. Paweł Rynkiewicz

Paweł Rynkiewicz, pogrzeb Ewy Demarczyk 2020 rok

Paweł Rynkiewicz o relacji sióstr

Według informacji mediów, kwestią sporną Lucyny Demarczyk i Pawła Rynkiewicza stał się dom w Wieliczce. Partner gwiazdy podkreśla jednak, że nie do końca jest to prawda.

„Sprawa w sądzie nie dotyczy domu (To jest dom tzw. dwurodzinny). Własność mieszkań w tym domu jest uregulowana prawnie. Właścicielką jednego mieszkania była Ewa i to odziedziczyła Lucyna (siostra Ewy). Drugie mieszkanie jest moją własnością. Oba mieszkania mają osobne księgi wieczyste” — podkreśla.

Siostra Ewy Demarczyk domaga się całości nieruchomości dla siebie. Według informacji, które przekazał były partner artystki, sprawa jest obecnie rozpatrywana przez sąd karny.

ZOBACZ TAKŻE: Na grobie Ewy Demarczyk stanęła monumentalna rzeźba. Partner piosenkarki ostro krytykuje sposób upamiętnienia

 demarczyk do jamnika
Fot. Ewa Demarczyk na festiwalu w Sopocie 1964 rok. Fot: PAP/CAF/Ryszard Okoński

„Lucyna złożyła zawiadomienie o zaborze majątku — jest też oskarżycielem posiłkowym. Sprawa w toku — czekamy na kolejny termin rozprawy. Sprawa jest w sądzie karnym”— tłumaczy.

Partner gwiazdy dodał również, że siostry nie utrzymywały ze sobą kontaktu, a ostatnia data ich spotkania to rok 1987. Co ciekawe, Lucyna Demarczyk przyznała, że jest to prawda. Mimo to domaga się pełnej własności obu mieszkań w Wieliczce. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.