Paulo Sousa - jakie są zarobki selekcjonera polskiej reprezentacji?
Fot. GRZEGORZ DEMBINSKI/Polska Press/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Euro 2020. Paulo Sousa znalazł się w rankingu najlepiej zarabiających trenerów

Wiadomo też, jakie kwoty otrzymują piłkarze reprezentacji

Ksenia Krasko 12 czerwca 2021 07:50
Paulo Sousa - jakie są zarobki selekcjonera polskiej reprezentacji?
Fot. GRZEGORZ DEMBINSKI/Polska Press/East News

Następne tygodnie upłyną pod znakiem piłkarskiej gorączki, i nic w tym dziwnego – zaczyna się Euro 2020, czyli turniej o mistrzostwo Europy. Przed nami wielkie emocje sportowe, a pierwsze z nich pojawią się już w poniedziałek, kiedy reprezentacja Polski zmierzy się na boisku z drużyną Słowacji. Zainteresowanie piłką nożną wzrasta i pojawiają się różne pytania, w tym... finansowe. Ile zarabiają polscy piłkarze grający na Euro 2020? A ile otrzyma selekcjoner Paulo Sousa? Sprawdzamy.

Zarobki Paulo Sousa - kwota kontraktu z PZPN

Paulo Sousa jest jednym z najlepiej zarabiających trenerów Euro 2020, chociaż nie trafił na podium, jeśli chodzi o listę „best of the best”. Jak informuje Super Express, kontrakt Sousy z PZPN opiewa na kwotę 840 tysięcy euro rocznie, przez co znalazł się na 9. miejscu w rankingu. Portugalski selekcjoner, związany w przeszłości między innymi z włoskim klubem AFC Fiorentina, zastąpił na tym stanowisku Jerzego Brzęczka.

Zobacz też: Paulo Sousa nowym trenerem reprezentacji Polski w piłce nożnej

Pierwsze miejsce w rankingu najlepiej opłacanych trenerów należy do selekcjonera Niemiec – Joachim Loew zarabia 3,8 miliona euro rocznie. Niewiele mniej – 3,5 miliona – otrzymuje francuski trener Didier Deschamps. Na podium znalazł się także opiekun Holendrów, Frank de Boer, z zarobkami w wysokości trzech milionów euro.

Na tej liście znajdują się również Stanisław Czerczesow (Rosja – 2,6 mln euro), Fernando Santos (Portugalia – 2,5 mln), Gareth Southgate (Anglia – 2 mln), Roberto Mancini (Włochy – 2 mln), Luis Enrique (Hiszpania – 1,1 mln) i Zlatko Dalić (Chorwacja – 700 tysięcy euro).

Paulo Sousa - selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej
Fot. LUKASZ GDAK/Polska Press/East News

Zarobki polskich piłkarzy z reprezentacji

Jeśli chodzi o zarobki piłkarzy, te określane są w ich kontraktach. Nie wszystkie szczegóły są ujawniane, ale portal gol24.pl sprawdził, na jakie kwoty mogą liczyć sportowcy z reprezentacji Polski.

Według dostępnych danych, Kamil Grosicki i Piotr Zieliński zarabiają w rok około miliona euro, Kamil Glik półtora miliona, a Krzysztof Piątek dwa miliony euro. Po trzy miliony otrzymują Grzegorz Krychowiak i Łukasz Fabiański, cztery miliony rocznie – Wojciech Szczęsny. Najwięcej zarabia Robert Lewandowski – 20 milionów euro.

Zobacz też: Rusza UEFA Euro 2020! Sprawdź, kiedy i z kim zagra reprezentacja Polski

Nie da się ukryć, że piłka nożna jest opłacalnym sportem, ale pieniądze nie są ważne dla kibiców – teraz liczą się pozytywne emocje i wygrane w pięknym stylu. 

Źródło: Jastrząb Post, Fakt, Eska.pl, Gol24.pl

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.