Paulo Sousa - jakie są zarobki selekcjonera polskiej reprezentacji?
Fot. GRZEGORZ DEMBINSKI/Polska Press/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Euro 2020. Paulo Sousa znalazł się w rankingu najlepiej zarabiających trenerów

Wiadomo też, jakie kwoty otrzymują piłkarze reprezentacji

Ksenia Krasko 12 czerwca 2021 07:50
Paulo Sousa - jakie są zarobki selekcjonera polskiej reprezentacji?
Fot. GRZEGORZ DEMBINSKI/Polska Press/East News

Następne tygodnie upłyną pod znakiem piłkarskiej gorączki, i nic w tym dziwnego – zaczyna się Euro 2020, czyli turniej o mistrzostwo Europy. Przed nami wielkie emocje sportowe, a pierwsze z nich pojawią się już w poniedziałek, kiedy reprezentacja Polski zmierzy się na boisku z drużyną Słowacji. Zainteresowanie piłką nożną wzrasta i pojawiają się różne pytania, w tym... finansowe. Ile zarabiają polscy piłkarze grający na Euro 2020? A ile otrzyma selekcjoner Paulo Sousa? Sprawdzamy.

Zarobki Paulo Sousa - kwota kontraktu z PZPN

Paulo Sousa jest jednym z najlepiej zarabiających trenerów Euro 2020, chociaż nie trafił na podium, jeśli chodzi o listę „best of the best”. Jak informuje Super Express, kontrakt Sousy z PZPN opiewa na kwotę 840 tysięcy euro rocznie, przez co znalazł się na 9. miejscu w rankingu. Portugalski selekcjoner, związany w przeszłości między innymi z włoskim klubem AFC Fiorentina, zastąpił na tym stanowisku Jerzego Brzęczka.

Zobacz też: Paulo Sousa nowym trenerem reprezentacji Polski w piłce nożnej

Pierwsze miejsce w rankingu najlepiej opłacanych trenerów należy do selekcjonera Niemiec – Joachim Loew zarabia 3,8 miliona euro rocznie. Niewiele mniej – 3,5 miliona – otrzymuje francuski trener Didier Deschamps. Na podium znalazł się także opiekun Holendrów, Frank de Boer, z zarobkami w wysokości trzech milionów euro.

Na tej liście znajdują się również Stanisław Czerczesow (Rosja – 2,6 mln euro), Fernando Santos (Portugalia – 2,5 mln), Gareth Southgate (Anglia – 2 mln), Roberto Mancini (Włochy – 2 mln), Luis Enrique (Hiszpania – 1,1 mln) i Zlatko Dalić (Chorwacja – 700 tysięcy euro).

Paulo Sousa - selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej
Fot. LUKASZ GDAK/Polska Press/East News

Zarobki polskich piłkarzy z reprezentacji

Jeśli chodzi o zarobki piłkarzy, te określane są w ich kontraktach. Nie wszystkie szczegóły są ujawniane, ale portal gol24.pl sprawdził, na jakie kwoty mogą liczyć sportowcy z reprezentacji Polski.

Według dostępnych danych, Kamil Grosicki i Piotr Zieliński zarabiają w rok około miliona euro, Kamil Glik półtora miliona, a Krzysztof Piątek dwa miliony euro. Po trzy miliony otrzymują Grzegorz Krychowiak i Łukasz Fabiański, cztery miliony rocznie – Wojciech Szczęsny. Najwięcej zarabia Robert Lewandowski – 20 milionów euro.

Zobacz też: Rusza UEFA Euro 2020! Sprawdź, kiedy i z kim zagra reprezentacja Polski

Nie da się ukryć, że piłka nożna jest opłacalnym sportem, ale pieniądze nie są ważne dla kibiców – teraz liczą się pozytywne emocje i wygrane w pięknym stylu. 

Źródło: Jastrząb Post, Fakt, Eska.pl, Gol24.pl

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.