Thomas Beattie
Fot. Instagram Thomasa Beattie
O TYM JEST GŁOŚNO

33-letni piłkarz dokonał poruszającego coming outu. Zaapelował do kolegów sportowców

„Długo zajęło mi zaakceptowanie tego, kim jestem”

Rafał Kowalski 27 czerwca 2020 09:57
Thomas Beattie
Fot. Instagram Thomasa Beattie

Homofobia to wciąż poważny problem w świecie sportu – mówi były angielski piłkarz klubu Hull City, Thomas Beattie, który dopiero po zakończeniu kariery zdecydował się powiedzieć kibicom, że jest gejem. Poruszający wpis w mediach społecznościowych i wywiad z 33-latkiem odbiły się na świecie szerokim echem.

Thomas Beattie dokonał coming outu

Na swoim Facebooku 33-latek, który najpierw grał w angielskiej młodzieżówce, a potem był zawodnikiem drużyn w USA, Kanadzie i Singapurze, zamieścił szczery wpis o swojej orientacji seksualnej. „Przyszedł czas, by podzielić się z wami czymś bardzo osobistym. Łatwiej jest siedzieć w milczeniu, ale prawdziwym wyzwaniem jest zabranie głosu i dla mnie przyszedł czas na życie w prawdzie. Mam nadzieję, że to w jakiś sposób wpłynie na innych. Jestem bratem, synem, przyjacielem i jestem gejem. Długo zajęło mi zaakceptowanie tego, kim jestem i mam nadzieję, że będzie to nieco łatwiejsze dla następnego pokolenia”, napisał Thomas Beattie.

W wywiadzie dla miesięcznika The Advocate piłkarz przyznał, że 3 miesiące temu powiedział o sobie rodzinie i bliskim, a dopiero teraz jest gotowy, by prawdę poznali też kibice. „Nigdy nie myślałem o dokonaniu coming outu w trakcie piłkarskiej kariery”, powiedział o poważnym problemie Thomas Beattie i zdradził, że najgorszą obelgą, jaką można było usłyszeć w szatni było „jesteś jak gej”. „Nie obawiajcie się dnia, w którym sportowiec będący gejem będzie nosił waszą koszulkę klubową. Bójcie się stracić takich piłkarzy. Moglibyście wtedy przegapić kolejnego Lionela Messiego, który może być gejem”, zaapelował do swoich kolegów sportowiec.

Z kolei w rozmowie z ESPN 33-latek chciał swoim wyznaniem podkreślić, że coming out nie zmienia tego, jak jest człowiekiem. „Mogę teraz powiedzieć to na głos, aby wszyscy mogli usłyszeć: Nazywam się Thomas Beattie. Jestem bratem, synem, przyjacielem, byłym zawodowym piłkarzem, przedsiębiorcą i irytującym chłopakiem. Mam wiele cech, a jedna z nich jest też to, że jestem gejem”, mówił gwiazdor futbolu. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez T H O M A S B E A T T I E (@iamthomasbeattie)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Game time! Vamos primos! ⚽️✌️#Warriors

Post udostępniony przez T H O M A S B E A T T I E (@iamthomasbeattie)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez T H O M A S B E A T T I E (@iamthomasbeattie)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.