Paulo Sousa czy ma żonę
Fot. Getty Images
O NIM JEST GŁOŚNO

Paulo Sousa nowym trenerem reprezentacji Polski w piłce nożnej! Co wiemy o jego życiu prywatnym?

Jest bardzo religijny, a jego żona to portugalska gwiazda

Rafał Kowalski 22 stycznia 2021 19:52
Paulo Sousa czy ma żonę
Fot. Getty Images

W czwartkowe popołudnie prezes PZPN ogłosił oficjalnie, że Jerzego Brzęczka na stanowisku trenera polskiej reprezentacji w piłce nożnej zastąpi Paulo Sousa. „To trener, który piął się w swojej karierze. […] Zawsze podobał mi się jego charakter, twardość, mentalność. Wszyscy dookoła mówili mi, że to jest top pod względem przygotowania, treningów i mentalności”, tłumaczył swoją decyzję Zbigniew Boniek. Co wiemy o 50-latku z Portugalii, który będzie przygotowywał polskich piłkarzy m.in. do eliminacji do Mistrzostw Świata 2022?

Trener Paulo Sousa – rodzina, sukcesy, zdjęcia

Najlepsze lata kariery piłkarskiej Paulo Sousy przypadały na lata 1991-2002, w których to Portugalczyk był częścią narodowej reprezentacji Portugalii. W sumie defensywny napastnik rozegrał aż 51 spotkań, z czego kilka podczas Mistrzostw Europy 1996 i 2000. 50-latek był tez graczem aż ośmiu klubów w tym Juventusu, Inter Mediolanu czy Borussi Dortmund. Niestety jego karierę piłkarską przerwały liczne kontuzje, przez które już na zawsze Sousa zszedł z murawy przedwcześnie – jako 31. latek.

Musiało minąć kilka lat, by Paulo Sousa znalazł znów w sporcie swoje miejsce. Ostatecznie postanowił spróbować sił jako trener, co z powodzeniem udaje się mu już od 13 lat. Od szkolenia Queens Park Rangers, przez FC Basel czy Girondins Bordeaux aż do reprezentacji Polski, na czele której 50-latek stoi od 21 stycznia 2021 roku. „Polska jest krajem futbolu i jestem przekonany, że wasz entuzjazm da nam siłę, wsparcie i wiarę w reprezentację narodową”, powiedział wybrany przez Zbigniewa Bońka nowy trener polskiej drużyny w specjalnie nagranym dla kibiców filmie. Według nieoficjalnych informacji Portugalczyk ma zarabiać w polskiej reprezentacji 250 tysięcy złotych miesięcznie. Każdy sukces drużyny będzie oczywiście osobno premiowany.

Paulo Sousa kim jest, żona, wiek, dzieci
Fot. ROMAIN PERROCHEAU/AFP/East News

Równie wiele, co o zawodowych sukcesach Portugalczyka wiadomo też o jego życiu prywatnym. Paulo Sousa był dwukrotnie żony. Pierwsza ukochana 50-latka to Cristina Neto de Almeida. Para była razem 9 lat, do 2003 roku, w którym wzięła rozwód. Owocem tej miłości jest dwójka pociech - 26-letnia Maria i 18-letni Guilherme.

Z kolei od roku 2006 partnerką szkoleniowca jest Christina Mohler, która najpierw wzięła z ukochanym ślub cywilny, a później -  na jego prośbę – ślub kościelny w Maroku. Według Walesonline.co.uk to właśnie Portugalczykowi miało zależeć na ceremonii w Kościele ze względu na to, że jest bardzo religijny. Z obecną partnerką Paulo Sousa nie ma dzieci. Wspomniana Christina Mohler to znana portugalska gwiazda. W okolicach 2000 roku 45-latka była pogodynką portugalskich telewizji, a jeszcze wcześniej modelką. Jej eleganckie, ale i odważne zdjęcia do dziś można znaleźć w sieci. Christina i jej partner do dziś budzą duże zainteresowanie w krajowych mediach.

Może niedługo zakochani we dwójkę przeprowadzą się do Polski? 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Maciej Musiał zadzwonił do Dagmary Kaźmierskiej z przeprosinami. Wcześniej zamieścił w sieci niestosowny komentarz

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.