Emilia Komarnicka-Klynstra, Redbad Klynstra
Fot. Podlewski AKPA
Z ŻYCIA GWIAZD

Dzieli ich 15 lat. Tak kochają się Emilia Komarnicka-Klynstra i Redbad Klynstra

Nie od razu połączyła ich miłość...

Rafał Kowalski 9 sierpnia 2023 11:59
Emilia Komarnicka-Klynstra, Redbad Klynstra
Fot. Podlewski AKPA

Dziś obchodzą 6. rocznicę ślubu. Choć Emilię Komarnicką-Klynstrę i Redbada Klynstrę dzieli 15 lat, to ta różnica wieku nie ma dla nich żadnego znaczenia. Małżonkowie doczekali się wspólnie dwóch synów i wspólnie stawiają czoła codzienności, dbając o swoją relację, mimo że czasem zdarzają im się trudniejsze momenty. „Wciąż uczymy się żyć razem, biorąc naszą codzienność na warsztat, to idziemy w zaufaniu i przyjaźni, że właśnie wspólnie jesteśmy w stanie przenieść każdą górę i doświadczyć wszystkiego, co przygotował dla nas los”, mówiła aktorka. Poznaj ich historię!

Emilia Komarnicka-Klynstra i Redbad Klynstra - rocznica ślubu 

Dzisiaj Emilia Komarnicka-Klynstra wraz z mężem świętują szóstą rocznicę ślubu! Rok temu, z okazji piątej, aktorka podzieliła się z fanami cudownym wspomnieniem. Opowiedziała o tym, od czego zaczęła się ich wspólna podróż z Redbadem Klynstrą.

„7 lat temu przeprowadziłam z tym oto wspaniałym człowiekiem niezwykle intensywną rozmowę o rozwoju… Pamiętam, że przez kilka godzin „nie mogliśmy się nagadać”. I choć znaliśmy się wcześniej z planu serialu, to ta rozmowa była momentem przełomowym, właśnie wtedy zarezonowało. Dwa lata późnej, 09.08.2017r. przyrzekliśmy sobie w obliczu Boga, że będziemy do końca życia iść razem, nawet jeśli będą wyzwania”, napisała gwiazda. 

Aktorka wyznała, że małżeństwo to sztuka kompromisu i nie zawsze wszystko układa się idealnie. Jednak prawdziwemu uczuciu nic nie zagrozi. Emilia Komarnicka-Klynstra z czułością skomplementowała swojego ukochanego męża. „Czasem jest pod górę, momentami pod prąd, czasami rozumiemy się bez słów, innym razem mam wrażenie, jakbyśmy byli z różnych galaktyk, ale jedno jest pewne - Kocham tego Człowieka absolutnie, szanuje Go i podziwiam. I choć wciąż uczymy się żyć razem, biorąc naszą codzienność na warsztat, to idziemy w zaufaniu i przyjaźni, że właśnie wspólnie jesteśmy w stanie przenieść każdą górę i doświadczyć wszystkiego, co przygotował dla nas los”, zakończyła.

Czytaj też: Ojciec go wydziedziczył, mógł liczyć jedynie na mamę. Qczaj gorzko o reakcji rodziców na jego coming out

Emilia Komarnicka-Klynstra o mężu i dziadku

Aktorska para darzy się ogromną miłością, wspierają się, trwają u swojego boku i wspólnie pokonują przeciwności losu. Są razem od siedmiu lat, doczekali się wspólnie dwóch cudownych pociech. Zakochani patrzą z radością w przyszłość. Emilia Komarnicka-Klynstra jakiś czas temu wspominała, że usłyszała od swojego ukochanego dziadka wspaniałe słowa.

„Mój Dziadziu Jasiu (Najlepszy Człowiek Świata, o którym pisałam już nieraz), kiedy po raz ostatni żegnał swoją żonę, powiedział takie zdanie: „Przeżyliśmy z Helenką 65 wspaniałych, wspólnych lat, nigdy nie przypuszczałem, że to minie tak szybko. Gdybym to wiedział, starałbym się więcej czasu spędzać z nią”. To zdanie, wypowiedziane w tamtym momencie, na zawsze mnie zmieniło. Było jednym z głównych zwrotnic w moim życiu. Priorytety poukładały się w jednej chwili”, przyznała gwiazda w jednym z postów na Instagramie. 

W kolejnym akapicie Emilia Komarnicka-Klynstra podkreśliła, że ona i mąż już na początku związku ustalili, że chcą spędzać ze sobą każdą możliwą chwilę. Słowa przysięgi małżeńskiej – „i nie opuszczę Cię aż do śmierci” – wypowiadane były więc przez narzeczonych w pełną odpowiedzialnością. Czy dziś para jest szczęśliwa? Bardzo! Nawet jeśli nie zawsze jest kolorowo czy zdarzają się kłótnie. „Nasza codzienność jest cały czas na warsztacie, każdy ma swoje przyzwyczajenia i wyobrażenia, jak powinna wyglądać rzeczywistość i te wyobrażenia nieustannie musimy uziemiać i uwspólniać, ale oboje wiemy, że ta niekończąca się PRACA NAD NASZYM ZWIĄZKIEM to jest właśnie TO nasze SZCZĘŚCIE i SPEŁNIENIE”, napisała aktorka w sieci.

„I w moim poczuciu tej równowagi, której codziennie od nowa szukamy, nie da się „złapać” i wtedy już wszystko zawsze będzie łatwe. Definicja tej równowagi zmienia się z dnia na dzień, tak jak z dnia na dzień zmieniają się potrzeby członków naszej rodziny, dlatego szczęście w tym wypadku to nie jest rzeczownik, szczęście to czasownik - to trzeba robić. Bezustannie”, czytamy na koncie ulubienicy publiczności, która na koniec posta dodała słowa: „Za nami 4 lata pełne cudów. Odnaleźliśmy się w prawdziwej Miłości. Wdzięczność to za mało”, napisała rok temu żona Redbada Klynstry, a nam trudno się nie wzruszyć… 

Zobacz także: Plotkowano, że łączy ich gorące uczucie. Tajemnica relacji Katarzyny Pakosińskiej i Sambora Czarnoty

Emilia Komarnicka-Klynstra i Redbad Klynstra – poznanie, ślub, dzieci

Redbad Klynstra urodził się i dorastał w Holandii. Dopiero studia na warszawskiej PWST sprawiły, że aktor zamieszkał w Polsce. Gdy miał 21 lat, Emilia Komarnicka zaczynała dopiero szkołę podstawową. Los sprawił jednak, że różnica wieku nie grała dużej roli i duet jest dziś razem.

Para poznała się w 2008 roku na planie serialu TVP2 Na dobre i na złe. O związku między artystami nie było jednak mowy, bo ona była zaręczona z aktorem Łukaszem Konopką, a on był w związku z Katarzyną Nosowską. Dopiero później, gdy obie wspomniane relacje się rozpadły, a Emilia Komarnicka zastąpiła Katarzynę Herman w sztuce Małe zbrodnie małżeńskie, gdzie grał Redbad, pomiędzy aktorami zaczęła się przyjaźń.

Ulubieniec widzów nie chciał niczego więcej, bo uznawał wtedy, że związki nie są mu pisane. „Emilia pojawiła się w takim momencie mojego życia, kiedy podjąłem decyzję, że będę sam. Była zupełnie inną kobietą niż te, które znałem do tej pory. Biła od niej pozytywna energia, radość, jakaś jasność”, opowiadał gwiazdor w Pani. Zakochanie przyszło chwilę potem, gdy oboje poczuli nagle to coś.

Sprawdź też: Przed laty dokonał coming outu, później rozwiódł się z mężem. Michał Kwiatkowski zawsze może liczyć na wsparcie rodziny

Pierwsze problemy w świeżym związku pojawiły się, gdy Emilia i Redbad razem zamieszkali. „Nigdy nie miałam wątpliwości co do uczucia, które nas łączy, ale życie pod wspólnym dachem okazało się trudniejsze, niż myślałam. Był nawet taki moment, gdy powiedziałam: „Dłużej tego nie wytrzymam””, opowiadała aktorka o miłosnym kryzysie. Ten i inne udało się jednak przezwyciężyć na tyle, że w 2017 roku para postanowiła się pobrać.

Zakochani najpierw nie komentowali informacji o ślubie, ale w końcu zmienili na Facebooku nazwiska na podwójne, a potem podzielili się fotografią z wesela. Dziś małżonkowie są rodzicami Kosmy i Tymka. Swego czasu Emilia Komarnicka-Klynstra ograniczyła nieco swoją aktywność zawodową, by móc więcej czasu poświęcić rodzinie. Przy okazji pracy nad spektaklem „Kto ma klucz”, wyznała: „To projekt naprawę bliski memu sercu, dlatego już nie mogę się doczekać, kiedy będziecie mogli go zobaczyć. Ale ponieważ czas nie jest z gumy, to w każdej chwili, która mi pozostaje chce być w pełni z Rodziną. Po premierze wrócę tu z jeszcze większą parą”.

Całej czwórce wysyłamy dużo miłości! 

Emilia Komarnicka-Klynstra, Redbad Klynstra, historia miłości
Fot. forumgwiazd.com.pl / Forum

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.