Wilfredo Leon, żona Małgorzata
Fot. Instagram Wilfredo Leona
HISTORIA MIŁOŚCI

Ponad dekadę temu Wilfredo León zakochał się w Polce... Dziś są rodzicami trójki dzieci

Kim jest żona wybitnego siatkarza?

Rafał Kowalski 19 września 2023 16:42
Wilfredo Leon, żona Małgorzata
Fot. Instagram Wilfredo Leona

Ogromnej liczbie Polaków weekend minął pod znakiem sportowych emocji. Wszystko za sprawą świetnej gry reprezentantów kraju w siatkówce, którzy wywalczyli tytuł Mistrzów Europy. Jednym z ulubionych zawodników kibiców jest Wilfredo León. Niewiele osób wie, że ponad dekadę lat temu zwrócił uwagę na piękną i zdolną Polkę… Dziś tworzą wspaniałą rodzinę.

Wilfredo León o zamieszkaniu w Polsce i poznaniu żony

Dwanaście lat temu spotkali się w Gdańsku. Trwał tam Finał Ligi Światowej. Ale już wtedy Wilfredo León i Małgorzata Gronkowska mieli na koncie kilka miesięcy wymieniania między sobą internetowej korespondencji. Polka starała się bowiem o wywiad z zawodnikiem pochodzącym z Kuby. Ich wiadomości szybko zaczęły obejmować nie tylko tematy zawodowe… „Zwykle jak widzi się jakieś osoby przez internet, to jest to bardziej skomplikowane niż w rzeczywistości. Kiedy zobaczyłem ją pierwszy raz na żywo, byłem mile zaskoczony”, opowiadał w serwisie YouTube sportowiec.

Po tym, jak spotkali się na żywo w 2011 roku, i tak nie mogli cieszyć się swoją miłością inaczej, niż na odległość. Tak czy tak, oboje wiedzieli, że traktują się poważnie. „Widzieliśmy się przy okazji meczów, gdy byłem za granicą lub gdy Małgosia przylatywała na Kubę. Ja jednak nie mogłem się do niej wybrać, nawet w wakacje. Na Kubie mój paszport był własnością państwa. Wydawali mi go dopiero przy okazji meczów reprezentacji. Poza zawodami leżał w sejfie”, opowiadał siatkarz w cyklu „Drużyna Mistrzów" dla WP SportoweFakty.

Wilfredo Leon, 2023
Fot. IMAGO/www.imagephotoagency.it/Imago Sport and News/East News

Wkrótce jednak Wilfredo León postawił wszystko na jedną kartę, pokonał urzędowe trudności i przeprowadził się do naszego kraju. „Wybierając grę dla Polski, słuchałem serca i rozumu. Wyszło idealnie. Mam też nadzieję, że moje losy wyjaśniają, dlaczego zmieniłem barwy narodowe. Dziś mam w Polsce dom, mówię po polsku, mam polską żonę, polski paszport, gram dla polskiej kadry. Jestem szczęśliwy z tej zmiany", dodawał.

Wilfredo i Małgorzata León są małżeństwem od 2016 roku. Ale bardziej od ślubu sportowca stresowały zaręczyny. „Byłem bardzo zdenerwowany, planowałem, co zrobię. W pewnej chwili pomyślałem, że to właściwy moment. Kiedy powiedziała "tak", byłem najszczęśliwszy na świecie”, wspominał Sportowym Faktom.

ZOBACZ TEŻ: Została zdradzona przez byłego chłopaka. Ewa Farna dowiedziała się o jego niewierności z gazet

Małgorzata León – kim jest żona siatkarza? Dzieci Wilfredo

16-letnia Natalia, 4-letni Christian a także córeczka, która przyszła na świat 3 miesiące temu – to oczka w głowie państwa León. Choć sportowiec od 2019 roku gra w reprezentacji Polski, tyle samo energii wkłada w bycie wspaniałym tatą.

Lubi też… łowić ryby! „Obecnie najbardziej zajmują go dzieci. Bawi się z nimi. Sporo. Czyta, rozmawia. Kiedy chce się zupełnie odciąć od wszystkich, od całego świata wybiera wędkę i wyjazd nad jezioro. Bardzo lubi łowić ryby. Pomaga mu to w wyciszeniu. Wraca jako zupełnie inny człowiek”, mówiła o nim czule żona, która z kolei gra czasem dla Wilfredo na pianinie.

A co więcej o niej wiemy? Małgorzata Gronkowska-León pochodzi z Torunia i to właśnie tam jest wiceprezesem klubu CUK Anioły Toruń. Współwłaścicielem tego klubu jest z kolei sam Wilfredo León. Ukochana siatkarza dba o swoją prywatność i ma zamknięte dla nieznajomych konto na Instagramie.

Jedyne zdjęcia pary i całej rodziny, jakie są w sieci, to te, którymi podzielił się z kibicami Wilfredo.  

Czytaj teżOd 25 lat tworzą szczęśliwe małżeństwo. Oto niezwykła historia miłości Anety Kręglickiej i Macieja Żaka

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.