Królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Elżbieta II gawędziła z amerykańskimi turystami, którzy jej... nie rozpoznali!

Zapytali ją czy zna królową. Jak zareagowała?

Gabriela Czernecka 3 września 2019 17:57
Królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images

Elżbieta II gawędziła z amerykańskimi turystami, którzy jej... nie rozpoznali! Królowa co roku spędza wakacje w Szkocji, w jednej ze swoich ulubionych rezydencji na zamku Balmoral. Tego lata nie mogło być inaczej. Monarchini spotkało coś, czego z pewnością się nie spodziewała. Spotkała grupę amerykańskich turystów, którzy nie mieli pojęcia, że rozmawiają z królową. O co ją zapytali i jak zareagowała królowa?

Turyści nie rozpoznali królowej

Jak donosi brytyjski dziennik Daily Mail, królowa Elżbieta II w Balmoral przebywała w asyście swojego pełnomocnika do spraw bezpieczeństwa, Richarda Griffina. Monarchini spędzała czas w swojej posiadłości w hrabstwie Aberdeenshire. Kilka dni temu udała się na spacer, który z pewnością na długo zostanie w jej pamięci. Elżbieta II natknęła się na grupę amerykańskich turystów. Ci jednak nie mieli pojęcia, że własnie spotkali królową!

Nikogo to jednak nie dziwi, bowiem królowa miała na sobie skromne tweedowe ubranie i chustkę na głowie. Naturalnie amerykańscy turyści nie pomyśleliby, że stojąca przed nimi kobieta w takim stroju to właśnie królowa! Co ciekawe, nie zorientowali się nawet, kiedy wdała się z nimi w pogawędkę.

Turyści pytali ją między innymi, czy mieszka w okolicy, na co królowa przyznała, że ma w pobliżu dom. Grupa zapytała ją także, czy kiedyś widziała na własne oczy królową. Elżbieta II, wskazując na towarzyszącego jej mężczyznę, powiedziała z poważną miną: „Nie, ale ten policjant już ją kiedyś spotkał”.  Przypomnijmy, że Richard Griffin od ponad 30 lat blisko związany jest z brytyjskim dworem. 

królowa Elżbieta II kapelusze a wyścigach Royal Ascot 2019
Fot. East News

Królowa Elżbieta II, książę Filip
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…