Kim Wall, morderstwo dziennikarki
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Brutalnie zamordował dziennikarkę. Zapadł wyrok w sprawie wynalazcy

Molestował, torturował, a następnie zamordował Kim Wall

Gabriela Czernecka 25 kwietnia 2018 20:15
Kim Wall, morderstwo dziennikarki
Fot. East News

Wykorzystał seksualnie, torturował, zamordował i poćwiartował Kim Wall. Uwielbiany i doceniany za swoje wynalazki Peter Madsen skazany za brutalne morderstwo szwedzkiej dziennikarki. O tej zbrodni jeszcze długo nie zapomnimy...

Duński wynalazca został skazany. Winny morderstwa Kim Wall

Duński konstruktor wodzi podwodnych Peter Madsen skazany na dożywocie przez sąd w Kopenhadze. Meżczynę oskarżono o morderstwo szwedzkiej dziennikarki Kim Wall, do którego doszło w sierpniu 2017 roku. Mężczyzna wielokrotnie zmieniał wersję wydarzeń tego, co miało spotkać Kim Wall. „Madsen nie był w stanie wyjaśnić, dlaczego zabrał na pokład łodzi narzędzia (m.in. piłę tarczową – red.), których tam nie potrzebował, a które posłużyły do zbrodni na Kim Wall”, wyjawia sędzia.

 Sąd w Kopenhadze uznał Petera Madsena za winnego nie tylko morderstwa, ale także przestępstwa na tle seksualnym i zbezczeszczenia zwłok oraz kilku innych wykroczeń m.in. złamania prawa morskiego. W trakcie procesu mężczyzna zaprzeczał, by to on miał zamordować dziennikarkę. Co rusz zmieniał zeznania. Mówił, że uderzyła się głową o właz, później, że mogła zatruć się tlenkiem węgla. Twierdził także, że kobieta przeprowadziła z nim wywiad i wysiadła z łodzi, a on nie wie, co dalej się z nią działo.

Po godzinach przesłuchań w końcu przyznał  że to on poćwiartował jej ciało i wyrzucił je do morza... „Pozwany wielokrotnie zmieniał zeznania. Badania specjalistów nie wykazały, aby przyczyną śmierci Kim Wall był wypadek”, mówi sędzia. 

Dla rodziny ofiary szokujące były słowa prokuratora, który twierdził, że Duńczyk nie jest szalony, ale „upośledzony emocjonalnie, zły i winny”. Oskarżyciel chciał, by mężczyzna resztę życia spędził w więzieniu lub w ośrodku zamkniętym, co uniemożliwiłoby mu ponowne dokonanie przestępstwa. Prokurator Jakob Buch-Jepsen żądał, by Petera Madsena skazano za morderstwo i karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Twierdził w sądzie, że mężczyzna skrupulatnie zaplanował całe morderstwo. Na jego łodzi znaleziono ostre narzędzia (w tym śrubokręt czy piłę), które posłużyły mu do rozczłonkowania ciała kobiety. Co więcej, prokurator udowodnił, że Madsen miał zadrapania na palcach, a w jego nosie znaleziono ślady krwi Kim Wall. Dodatkowo jeden ze świadków przyznał, że Madsen kilka dni przed wywiadem z Kim Wall próbował namawiać kobiety, by te wsiadły na jego łódź podwodną.

Badanie zdrowia psychicznego Madsena wykazało, że jest on niebezpieczny dla otoczenia, wykazuje cechy narcystyczne oraz psychopatyczne. W komputerach mężczyzny znaleziono filmy pornograficzne ze scenami przemocy wobec kobiet. Przedstawiały one brutalnie mordowane kobiety: duszone, podpalane, torturowane.  Sam Madsen twierdzi, że materiały znalezione na twardych dyskach nie należą do niego i utrzymuje jednak, że dostęp do jego komputera miały także inne osoby.

W Danii dożywocie jest najwyższą karą, w praktyce bardzo rzadko stosowaną. Po 12 latach skazany może starać się o przyznanie "kary ograniczonego więzienia". Proces Petera Madsena trwał trwał 11 dni. W trakcie rozprawy przesłuchano 36 świadków.  

Dlaczego Peter Madsen zamordował Kim Wall?
Fot. East News

Kim Wall, morderstwo dziennikarki, Peter Madsen
Fot. East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.