Czarne chmury nad związkiem Cristiano Ronaldo i Georginy Rodriguez
Fot. Getty images
O TYM SIĘ MÓWI

Cristiano Ronaldo zeznał, że zapłacił za milczenie domniemanej ofiary

Co zmienią nowe fakty w sprawie?

Ksenia Krasko 21 sierpnia 2019 16:26
Czarne chmury nad związkiem Cristiano Ronaldo i Georginy Rodriguez
Fot. Getty images

Skandal wokół Cristiano Ronaldo rozpętał się w zeszłym roku, kiedy Kathryn Mayorga oskarżyła go o gwałt. Kobieta twierdziła, że w 2009 roku piłkarz wykorzystał ją w hotelu w Las Vegas, a następnie rzekomo zapłacił 375 tysięcy dolarów za milczenie. W wyniku tych oskarżeń portugalski sportowiec nie wziął udziału w kilku meczach dla drużyny narodowej i stracił kontrakty.

Cristiano Ronaldo oskarżony o gwałt: nowe fakty

Niedawno media obiegła wiadomość, że piłkarza oczyszczono z zarzutów, ponieważ domniemana ofiara wycofała wcześniejsze zeznania. Teraz Cristiano Ronaldo przyznał przed sądem, że oskarżenie o łapówkę nie jest bezpodstawne. Naprawdę przekazał kobiecie kwotę, o której mówiła wcześniej. Jednak według gwiazdy futbolu nie doszło do gwałtu – dziewczyna dobrowolnie zgodziła się na stosunek seksualny, a on zapłacił, aby nie ujawniła publicznie intymnych szczegółów.

Kathryn Mayorga przyznała wcześniej, że opowiedziała o całym zajściu dopiero po kilku latach z pewnych powodów. Jak sama mówiła, najpierw doznała tak poważnej traumy psychicznej, że myślała o samobójstwie. Zainspirował ją jednak ruch #MeToo i historie kobiet, które również były wykorzystywane seksualnie i otwarcie wypowiadały się o przykrym doświadczeniu, aby ukarać winnych.

Sąd w Nevadzie stwierdził, że dowody w sprawie Cristiano Ronaldo nie są wystarczające, aby wszcząć przeciwko niemu sprawę karną. Kathryn Mayorga wniosła więc o proces cywilny. Właśnie wtedy sportowiec dostarczył sądowi dokumenty, w których przyznał, że rzeczywiście zapłacił jej wspomnianą w zeznaniach kwotę.

Skandaliczna historia nie zepsuła relacji między Ronaldo i jego partnerką Georginą Rodriguez, z którą wychowuje czworo dzieci. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Cristiano Ronaldo i Georgina Rodriguez z dziećmi
Fot. Instagram @cristiano

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…