Czarne chmury nad związkiem Cristiano Ronaldo i Georginy Rodriguez
Fot. Getty images
O TYM SIĘ MÓWI

Cristiano Ronaldo zeznał, że zapłacił za milczenie domniemanej ofiary

Co zmienią nowe fakty w sprawie?

Ksenia Krasko 21 sierpnia 2019 16:26
Czarne chmury nad związkiem Cristiano Ronaldo i Georginy Rodriguez
Fot. Getty images

Skandal wokół Cristiano Ronaldo rozpętał się w zeszłym roku, kiedy Kathryn Mayorga oskarżyła go o gwałt. Kobieta twierdziła, że w 2009 roku piłkarz wykorzystał ją w hotelu w Las Vegas, a następnie rzekomo zapłacił 375 tysięcy dolarów za milczenie. W wyniku tych oskarżeń portugalski sportowiec nie wziął udziału w kilku meczach dla drużyny narodowej i stracił kontrakty.

Cristiano Ronaldo oskarżony o gwałt: nowe fakty

Niedawno media obiegła wiadomość, że piłkarza oczyszczono z zarzutów, ponieważ domniemana ofiara wycofała wcześniejsze zeznania. Teraz Cristiano Ronaldo przyznał przed sądem, że oskarżenie o łapówkę nie jest bezpodstawne. Naprawdę przekazał kobiecie kwotę, o której mówiła wcześniej. Jednak według gwiazdy futbolu nie doszło do gwałtu – dziewczyna dobrowolnie zgodziła się na stosunek seksualny, a on zapłacił, aby nie ujawniła publicznie intymnych szczegółów.

Kathryn Mayorga przyznała wcześniej, że opowiedziała o całym zajściu dopiero po kilku latach z pewnych powodów. Jak sama mówiła, najpierw doznała tak poważnej traumy psychicznej, że myślała o samobójstwie. Zainspirował ją jednak ruch #MeToo i historie kobiet, które również były wykorzystywane seksualnie i otwarcie wypowiadały się o przykrym doświadczeniu, aby ukarać winnych.

Sąd w Nevadzie stwierdził, że dowody w sprawie Cristiano Ronaldo nie są wystarczające, aby wszcząć przeciwko niemu sprawę karną. Kathryn Mayorga wniosła więc o proces cywilny. Właśnie wtedy sportowiec dostarczył sądowi dokumenty, w których przyznał, że rzeczywiście zapłacił jej wspomnianą w zeznaniach kwotę.

Skandaliczna historia nie zepsuła relacji między Ronaldo i jego partnerką Georginą Rodriguez, z którą wychowuje czworo dzieci. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Cristiano Ronaldo i Georgina Rodriguez z dziećmi
Fot. Instagram @cristiano

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Napisałam tę książkę po to, żeby oczyścić siebie dla dzieci. Żeby nie mieć już bagażu”, mówi w poruszającym wywiadzie wybitna pływaczka, OTYLIA JĘDRZEJCZAK. Były mąż Anji Rubik, SASHA KNEZEVIC, rozpoczął nowe życie – jako tata i jako… artysta. DEMI MOORE odkrywa mroczne strony swojego życia. Ile zostało z buntowniczki w MAŁGORZACIE OSTROWSKIEJ?