Agata Steczkowska, VIVA! 2017
Fot. Krzysztof Opaliński
Z ŻYCIA GWIAZD

Ujawniła, że jest córką księdza, kiedyś koncertowała z siostrami. Co dziś robi Agata Steczkowska?

Artystkę i jej córkę dzieli aż 3000 kilometrów

Rafał Kowalski 8 lipca 2023 17:58
Agata Steczkowska, VIVA! 2017
Fot. Krzysztof Opaliński

Justyna, Magda, Paweł, Marcin, Jacek, Maria, Cecylia, Krystyna i Agata, która była najstarsza z całej dziewiątki. Rodzeństwo Steczkowskich wychowywało się w jednym domu, jednak, jak w większości rodzin, każde z dzieci dorastając poszło swoją własną drogą. Co dziś słychać u najstarszej Agaty? Siostra słynnej wokalistki ujawniła, że jest dzieckiem księdza, co rodzina miała jej długo za złe...

Agata Steczkowska o rodzinnej tajemnicy. Dzieciństwo sławnego rodzeństwa

Parę lat temu na rynku ukazała się książka, która jeszcze przed premierą budziła ogromne emocje. Jej autorka Agata Steczkowska postanowiła na kartach książki opowiedzieć historię swojej rodziny. Nie omijała trudnych faktów, jak choćby tego, że ona, jej bracia i siostry, są dziećmi księdza. Stanisław Steczkowski zakochał się w latach 60. w Danucie – przykościelnej chórzystce. Wkrótce zrzekł się sutanny i poślubił przyszłą mamę dziewiątki dzieci.

Mimo ogromnych plotek ciągnących się za rodziną przez lata, w ich domu najważniejsze było jedno – miłość. Dokładnie tak silna, jak w listach, które zakochany Stanisław Steczkowski – wtedy jeszcze jako duchowny - pisał do swojej wybranki. Pełne uczuć kartki po latach znalazła Agata Steczkowska. „One były dla mnie największym zaskoczeniem, które poruszyło mnie do głębi. Jest w tych listach tyle miłości, odpowiedzialności, tyle ducha, takiego człowieczeństwa, że to mnie wzrusza, nawet jak o tym wspominam. Są pełne wdzięku, tato miał smykałkę do pisania. Pięknie układał słowa i miał taką frazę muzyczną w zdaniach. W tych listach jest dużo codziennych trosk i radości, ale też filozofii o życiu jako takim. I o miłości”, mówiła w VIVIE! artystka, którą rodzice nauczyli ciężkiej pracy.

Agata Steczkowska z rodziną,  1990

Agata Steczkowska z rodziną, Rodzina Steczkowskich 1990
Fot. Maciej Czajkowski / Studio69 / Forum

„Naszej rodzinie nie pomagało ani państwo, ani kościół. Pewnie dlatego, że rodzice nigdy nie prosili o taką pomoc. Tato pracował na trzy etaty, mama na jeden, plus oczywiście prowadzenie domu, ja na dwa, i te pięć etatów musiało wystarczyć”, opowiadała nam Agata Steczkowska dodając, że wraz z rodzeństwem występowali wiele lat temu jako zespół. „Poza tym tato miał świetny pomysł, ponieważ zorganizował tournée koncertowe w każdym państwie Europy Zachodniej. Za granicą to się bardzo podobało. Przez 20 lat zagraliśmy około 300 koncertów i wszędzie byliśmy witani wielkimi brawami, często nawet owacjami, wygrywaliśmy międzynarodowe festiwale. Dzięki tym koncertom mogliśmy nie tylko się utrzymać, wykształcić, ale także spłacić dom”, czytaliśmy w VIVIE!.

Agata, jako najstarsza z gromady dzieci, częściej, niż bawiła się z rodzeństwem, to opiekowała się nim. „Już jako dziecko czułam się bardziej jak trzeci rodzic. Wtedy człowiek przestaje bawić się tak beztrosko, nawet jak ma siedem lat, bo musi troszczyć się o kolejną siostrę lub brata. To był mój święty obowiązek. Czy miałam czas, siłę, zdrowie. Mama i tato powiedzieli, miało być zrobione, a ja ich słuchałam, bo ich kochałam”, tłumaczyła siostra Justyny Steczkowskiej, która dziś jest zdecydowanie rzadziej na świeczniku, niż ona.

CZYTAJ TEŻZygmunt Chajzer zabrał głos w sprawie zdrowia syna. „To straszna choroba”

Agata Steczkowska
Fot. ForumGwiazd.com.pl / Forum

Czym zajmuje się Agata Steczkowska? Praca i życie prywatne

Kim z zawodu jest Agata Steczkowska? Na jej stronie internetowej czytamy: „Dyrygentka, pianistka, kompozytorka, wiolonczelistka, pisarka i modelka. Od dzieciństwa związana z muzyką i sceną. Dała ponad 1000 koncertów. W ciągu 35 lat pracy wykształciła ponad 5000 wychowanków”. Tak złożony opis pokazuje idealnie, jak wiele talentów ma ulubienica publiczności, która jest także prezesem fundacji własnego imienia i nazwiska.

Artystka od ponad 2 lat nie jest aktywna na Instagramie, ale za to częściej dodaje kolejne treści na swój kanał YouTube. Wśród filmów znajdziemy te pokazujące dokonania jej podopiecznych, występy własne i warsztaty online dla muzyków. Ponadto Agata Steczkowska zachęca do bezpłatnego ściągania zaprojektowanych przez nią i jej córkę Różę zeszytów do nauki muzyki. Każdy samouk może poszerzyć dzięki tym podręcznikom i ćwiczeniom swoją wiedzę w łatwy i przystępny sposób.

Prywatnie Agata Steczkowska nie ma ukochanego dziecka w zasięgu ręki. Dorosła już Róża dekadę temu wyjechała na studia za granicę, dziś mieszka z ukochanym w Madrycie. Jedynie okres pandemii spędziła w Polsce, dzięki czemu miała więcej czasu dla mamy. Zawodowo Róża jest grafikiem, dzięki czemu regularnie pomaga w realizacji zadań fundacji Agaty Steczkowskiej. Posłuchajcie, jak wygląda ich relacja.

A jak dziś wygląda Agata Steczkowska? Oto najnowsze zdjęcia. Serdecznie pozdrawiamy. 

Zobacz też: Przed laty ich ostrą wyminą zdań żyła cała Polska. Co poróżniło Agnieszkę Woźniak-Starak i Bogumiłę Wander?

Agata Steczkowska 2020
Fot. VIPHOTO/East News

Agata Steczkowska
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum
 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.