Camila Cabello i Shawn Mendes, American Music Awards, Los Angeles, 25.11.2019
Fot. KEVIN WINTER/Getty AFP/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Camila Cabello i Shawn Mendes rozstali się po dwóch latach związku

“Postanowiliśmy zakończyć nasz romantyczny związek”

Damian Brillowski 18 listopada 2021 09:00
Camila Cabello i Shawn Mendes, American Music Awards, Los Angeles, 25.11.2019
Fot. KEVIN WINTER/Getty AFP/East News

Camila Cabello i Shawn Mendes przez dwa lata tworzyli parę jak z obrazka. Połączyła ich muzyka a właściwie wspólna piosenka „Señorita”, która okazała się wielkim przebojem muzycznym oraz początkiem wyjątkowej relacji między młodymi muzykami. Odkąd artyści zaczęli się spotykać byli nierozłączni. Ramię w ramię uczestniczyli w wydarzeniach muzycznych, premierach filmowych, a nawet spędzili razem czas pandemii. Niestety to już przeszłość. Camila Cabello i Shawn Mendes właśnie ogłosili zakończenie związku.

Camila Cabello i Shawn Mendes rozstali się

Przyjaźń Shawna Mendesa i Camili jest „silniejsza niż kiedykolwiek”, ale nie można tego powiedzieć o ich związku. W środę, 17 listopada, gwiazdy popu ogłosiły za pośrednictwem mediów społecznościowych, że zerwały po ponad dwóch latach randkowania. Oświadczenie pojawiło się w relacji na Instastory.

„Cześć kochani, postanowiliśmy zakończyć nasz romantyczny związek, ale nasza miłość do siebie jako ludzi jest silniejsza niż kiedykolwiek. Rozpoczęliśmy związek jako najlepsi przyjaciele i nadal będziemy najlepszymi przyjaciółmi. Bardzo doceniamy Wasze wsparcie od samego początku i idziemy naprzód. Camila i Shawn”, napisano w oświadczeniu. 

Z kolei ostatni post, jaki widnieje na profilu Shawna Mendesa pochodzi z 31 października i jest o tym jak zakochani świętują Halloween. Niecałe trzy tygodnie temu para przebrała się w pasujące do siebie stroje folklorystyczne na cześć dnia zmarłych. Natomiast we wrześniu pojawili się razem na MET Gali w Nowym Jorku. Póki co, nie wiadomo jaka jest przyczyna rozstania. 

Czytaj także: Rafał Brzozowski po raz pierwszy skomentował rozstanie z Anną Tarnowską

Shawn Mendes oświadczenie o rozstaniu
Fot. Instagram @shawnmendes

Camila Cabello i Shawn Mendes, MET Gala 2021, Nowy Jork, 13.09.2021 rok
Fot. Matt Baron/Shutterstock

Camila Cabello i Shawn Mendes, MET Gala 2021, Nowy Jork, 13.09.2021 rok

Camila Cabello i Shawn Mendes: historia związku 

W 2015 roku Shawn Mendes i Camila Cabello po raz pierwszy zaistnieli w mediach, co prawda nie jako para, ale jako muzyczny duet w swoim wspólnym przeboju „I Know What You Did Last Summer”. Tak naprawdę spotykać się zaczęli w lipcu 2019 roku, tuż po tym, kiedy nagrali swoją piosenkę „Señorita”. Niemal natychmiast pojawiły się spekulacje, że ich relacja to zwykły chwyt marketingowy. Wokaliści wielokrotnie temu zaprzeczali. 

Przez cały okres trwania związku byli nierozłączni, uczestniczyli w różnych wydarzeniach kulturalnych, okazując sobie publicznie dużo czułości. Podczas pandemii koronawirusa gwiazdy przenieśli się do Miami, aby być bliżej rodziny piosenkarki. Shawn Mendes określił tę sytuację jako „naprawdę piękne doświadczenie”. Rok temu w wywiadzie dla Apple Music stwierdził, że: „to był najlepszy prezent, jaki kiedykolwiek otrzymałem w całym moim życiu”. „Zacząłem przyzwyczajać się do tego, jak miło jest być co wieczór w tym samym miejscu, spędzać czas oglądając filmy, gotować obiad z rodziną czy robić pranie. Wiem, że to brzmi naprawdę głupio, ale kiedy podróżujesz po świecie od 15 roku życia, nie pamiętam, kiedy ostatnio wąchałem pranie. To przyjemny zapach. To naprawdę uspokajający zapach”, opowiadał w wywiadzie. 

Również Camila Cabello dowiedziała się wiele o sobie podczas lockdownu, będąc w związku z Mendesem. Wyznała, że muzyk uczynił ją „odważniejszą, mądrzejszą i lepszą”. „Kiedy jesteś w związku z kimś, wydaje mi się, że jest on tym lustrem, w którym widzisz swoje odbicie — stale muszę stawiać czoła moim lękom, obawom, niepewnościom, moim schematom myślenia, moim przekonaniom na temat życia i siebie. To nie jest takie proste, jak to czasami wygląda na zdjęciach. Czasami jest bałaganiarskie, niewygodne i brzydkie. Ale nie ma to jak przyciąganie, SIŁA, która jest miłością”, przyznała na swoim Instagramie.

Para zaczęła nawet szukać pomocy u specjalisty, aby poprawić swoje wzajemne relacje. W październiku Cabello zdradziła w wywiadzie dla „Glamour”, że dzięki terapii są w stanie „mocniej sobie zaufać”. Niestety miesiąc później para rozstała się.  

Czytaj także: „Jest gejem, który boi się wyznać prawdę”. Shawn Mendes kontra internauci

Shawn Mendes, Camila Cabello
Fot. KEVIN WINTER/Getty AFP/East News

Camila Cabello i Shawn Mendes, American Music Awards, Los Angeles, 25.11.2019 rok

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.