Bruce Willis, Demi Moore, 2018 rok
Fot. Phil Faraone/VMN18/Getty Images For Comedy Central
o tym się mówi

Dramat w rodzinie wielkiego gwiazdora, Bruce Willis nie rozpoznaje bliskich

Była żona aktora snuje refleksje nad przyszłością

Marcjanna Maryszewska 2 maja 2024 09:00
Bruce Willis, Demi Moore, 2018 rok
Fot. Phil Faraone/VMN18/Getty Images For Comedy Central

Dramat legendarnego aktora i jego rodziny trwa od kilku lat. Bruce Willis, który zmaga się z demencją czołowo-skroniową, nie jest chwilami w stanie rozpoznać już najbliższych. Zapomina też o dawnych chwilach, które spędził u boku byłej żony, Demi Moore. Mimo tego aktorka nieustannie trwa u jego boku — wie jednak, że zbliża się nieuchronny koniec...

Bruce Willis nie rozpoznaje już byłej żony. Aktorka przygotowuje się do pożegnania

W 2022 r. świat po raz pierwszy usłyszał o problemach zdrowotnych Bruce'a Willisa. Nieco wcześniej gwiazdor zakończył swoją karierę na skutek diagnozy uniemożliwiającej dalsze wykonywanie zawodu. Na początku nikt nie wiedział, co dokładnie mu dolega. Dopiero później media ujawniły, że aktor zmaga się z afazją i postępującą demencją. Od tamtego czasu troszczą się o niego córki, obecna partnerka Emma Heming, oraz była żona Demi Moore.

Bruce Willis i Demi Moore byli małżeństwem przez blisko trzynaście lat. Choć nie było im dane zestarzeć się u swojego boku, to rozstali w przyjacielskich stosunkach. Trudno się dziwić zatem, że choroba byłego męża mocno nią wstrząsnęła. Aktorka utrzymuje przyjacielską więź z jego obecną żoną Emmą. Kobiety  mogą liczyć na wzajemne wsparcie w opiece nad schorowanym gwiazdorem.

Bruce Willis, Demi Moore

Bruce Willis żona
Fot. Getty Images

Demi Moore stara się być blisko niego w trudnych chwilach, a ich relacja jest pełna miłości oraz ciepła. Ostatnie miesiące były dla niej okresem głębokich refleksji nad przeszłością oraz związkiem z gwiazdą "Szklanej pułapki". Tego, co razem przeżyli, nie odbierze im nikt. Teraz aktorka zastanawia się nad przyszłością i powoli przygotowuje na to, co przyniesie los...

"Przeanalizowała czas spędzony u boku Willisa i jest wdzięczna za wszystkie rzeczy, przez które razem przeszli. Obserwowanie jego zmagań pokazało Demi, jak być wojownikiem. To takie słodko-gorzkie, ale też inspirujące. Bardzo podziwia Bruce'a i przygotowuje się na ich emocjonalne pożegnanie" — przekazuje informator serwisu InTouch.

Jaki jest stan zdrowia Bruce'a Willisa?

Nowe informacje o stanie zdrowia aktorka regularnie przekazuje Emma Heming, żona Bruce'a Willisa. Fani i media obawiają się, że w jego życiu brakuje już radości. Ona zapewniła, że jest zupełnie inaczej. 

"Nagłówki w mediach głoszą, że w moim mężu nie ma już radości. Zapewniam, że to dalekie od prawdy. Niektórzy mogą jednak poczuć przerażenie, czytając coś takiego. Społeczeństwo i wszyscy ci, którzy tworzą te głupie nagłówki, powinni przestać straszyć innych ludzi. Przez to osoby, które usłyszą diagnozę jakiejś choroby neurodegeneracyjnej, są przekonane, że to koniec, że ich życie właśnie się skończyło. A to nieprawda" — stwierdziła.

Bruce Willis, Emma Heming, Los Angeles, Kalifornia, 11.07.2013 r.

Bruce Willis, Emma Heming, Los Angeles, Kalifornia, 11.07.2013 rok
Fot. Kevin Winter/Getty Images

"Z mojego doświadczenia wynika, że smutek i miłość mogą iść ze sobą w parze, podobnie jak trauma i odporność, rozpacz i głębokie zrozumienie drugiej osoby. W tej historii jest tyle piękna i duchowości. Podczas swojej osobistej podróży zrozumiałam, że edukują nas niewłaściwi ludzie. Ludzie, którzy polegają nie na doświadczeniu, lecz własnych opiniach", dodała wówczas.

Partnerka aktora przyznaje otwarcie, że miewa gorsze chwile w związku z chorobą męża. Opiekę nad nim łączy z wychowywaniem dwóch córek. Bliscy są w tym czasie niezastąpionym wsparciem.

"Właśnie rozmawiałam przez telefon z moją drogą przyjaciółką, przy której mogłam się porządnie popłakać [...] To naprawdę ważne, aby móc mieć kogoś, komu możesz zaufać i wylać swoje uczucia, zamiast je trzymać w sobie. Ale wiecie, święta są trudne. Rocznice są trudne. Ale w tym roku tak naprawdę chodziło mi o społeczność – budowanie społeczności i więzi. Chcę tylko powiedzieć, że to było moje koło ratunkowe i po prostu dziękuję za to" — podsumowała.  

Bruce Willis, nowojorska premiera filmu "Glass", 15.01.2019 r.

Bruce Willis, nowojorska premiera filmu
Fot. Andrew H. Walker/REX/Shutterstock/Rex Features/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.